Nie mogę wejść w konfigurację routera. W8901G

@Smiechol, szukaj routera z wifi, który nie ma wbudowanego modemu adsl (ten z tematu ma w sobie modem, co jest widoczne na jego tylnej ściance, zamiast portu WAN -w tp-link’ach jest on kolory niebieskiego/fioletowego-, ma gniazdo na kabel telefoniczny).

PS. Jeśli coś wybierzesz, zawsze możesz się na forum zapytać, czy właściwie wybrałeś lub “poprosić” o dobór odpowiedniego w danej cenie (oczywiście jeśli nie będzie ona drastycznie niska, bo za np. 20zł raczej nie dostaniesz nic wartego uwagi i bezawaryjnego ;))

Znalazłem prawie nowego TP - LINK TL-WR542G i jego też zamówiłem. Mam nadzieję że z nim będzie mniej problemów :slight_smile: .

Dziękuję wszystkim za pomoc =D> , temat można zamknąć .

Smiechol , Tobie potrzebny jest najzwyklejszy router z wejściem WAN na złącze Rj-45, tylko to musisz zapamiętać, WAN ma być RJ-45. Na przyszłość jeśli nie wiesz jaki router kupić, pytaj w tym temacie wybor-routera-kablowego-kablowki-osiedlowki-upc-itp-t420294.html router, który piszesz, że zamówiłeś będzie odpowiedni.

PS nie wprowadzajcie kolegi i innych w błąd, pisząc żeby kupił router DSL, bo kolega kupi znowuż router z wbudowanym modem DSL i znowu będzie problem.

OTy kosmos.

Nie wprowadzamy kolegi w błąd bo właśnie ma kupić router DSL, a nie ADSL z modemem.

xDSL to zbiorowy termin wszystkich technologii cyfrowych linii abonenckich takich jak ADSL, SDSL itd. http://pl.wikipedia.org/wiki/DSL

A najprościej tak jak pisałem wcześniej czyli kolega potrzebuje routera z WAN RJ-45, a nie z WAN RJ-11 (gniazdo telefoniczne). I to na tyle.

FINITO :slight_smile:

A Docsis, albo osiedlówka zalicza się do DSL? IMHO nie powinno się mówić router DSL, tylko Ethernet. Taki mały ot. Juz nie będę.

Jeśli już jakieś urządzenie nazywamy routerem DSL, to oznacza router z wbudowanym modemem DSL (nie chodziło mi o ADSL). To co Ty masz na myśli, to po prostu router.

Tak jeszcze na zakończenie. Dostałem nowy router, konfiguracja trwała minutę z zegarkiem w ręku. Wszystko śmiga jak ta lala :lol: