Nie mogę wejść w konfigurację routera. W8901G

Witam wszystkich użytkowników forum!

Mam następujący problem:

Nie mogę wejść w konfigurację routera TP-LINK W8901G z poziomu przeglądarki. Kabel RJ-45 ze skrzynki na klatce wpięty w router, drugi kabel wpięty w router a jego drugi koniec w komputerze. Adresy IP i inne zmienione na automat (jeśli tak ustawię, nie mam internetu), router jednak pinguje, reset wykonywany już chyba z 5 razy i nic, zero odzewu. Wpisuję 192.168.1.1, 192.168.1.2 i nic, biała strona. Próbowałem już na trzech przęglądarkach. Siedzę nad tym cały dzień, nic nie pomaga. ipconfig /all oczywiście dawałem, antywirus i firewall wyłączone. Niech ktoś pomoże jeśli wie jak sobie z tym poradzić, nie mam pojęcia co robić, jestem załamany :expressionless: .

Pozdrawiam!

Nie wiedzę.

witam ten router to jest router adsl o ile sie nie myle wiec nie podzieli ci internetu z routera z klatki schodowej

No tak, to router ADSL. Czyli nie ma się co męczyć z konfiguracją i tracić czasu?

EDIT: Nie wiem co się dzieje, ale przed chwilą przy próbie wejścia na internet w telefonie połączonym z moim routerem, wpisałem adres 192.168.1.1 i wypluło mi okienko do wpisania loginu i hasła. Mogę skonfigurować router przez telefon, niezłe jaja.

Zmień router na xDSL

Ciekawe jak wpiąłeś kabel RJ-45 do routera RJ-11 :?: Do gniazda LAN :?: http://images.dipol.com.pl/pict/n2902+++.jpg

Tak, podpiąłem centralnie do pierwszego gniazda lan (żółtego) A tak przy okazji. Mogę już skonfigurować router, internet w kompie działa. Czy mógłby mi ktoś pomóc w konfiguracji? Mam taki problem, że internet mam z sieci kablowej, co wiąże się z tym że inaczej go trzeba konfigurować niż ten z telefonem, prawda? Po prostu: Nie wiem co gdzie wpisać na stronie konfiguracji.

Z klatki schodowej idzie Ci kabel z końcówką RJ-45 i wsadziłeś go do routera do pierwszego żółtego LAN :?:

Tak, do drugiego LAN wsadziłem kabel który otrzymałem z routerem i podłączyłem go do kompa. Internet w komputerze jest. Mogę już go skonfigurować, ale problem jest w tym że nie mam pojęcia jak. Mam stałe adresy IP, wybrałem już opcję “Static IP” i wpisałem swoje IP, maskę i bramę, ale router dalej nie puszcza internetu dla telefonu. Nie wiem jak sklonować adres mac, może w tym jest problem?

Hmm, jeśli kabel z klatki jest podpięty do żółtego gniazda (LAN) routera, to router robi za switch imo, chyba że masz możliwość zmiany “funkcjonalności” danego portu na WAN (wtedy szersza konfiguracja miałaby jakiś sens).

czy-link-w8901g-adsl-mozna-podlaczyc-net-t497842.html

Wyciągnij kabel z internetem, wtyk RJ-45 z gniazda LAN i podłącz tylko router z komputerem tym krótkim kablem 2 x RJ-45 i spróbuj wejść do routera poprzez przeglądarkę.

Wcześniej zrób reset routera do fabrycznych ustawień. Z tyłu masz małą dziurkę z przyciskiem. Wciśnij go i przytrzymaj co najmniej 30 sekund.

To wszystko powinno dać Ci dostęp do wejścia do routera ale nie zmienia to faktu, że masz nieodpowiedni router. Masz ADSL, a powinieneś mieć xDSL do tzw. kablówki.

Jest dokładnie tak jak mówisz. Z tym że w temacie który podałeś, ktoś napisał że przy takim ustawieniu router robi za acces point, chodzi o to że można podłączyć się z nim przez wifi, tak? Co rozumiesz przez możliwość zmiany “funkcjonalności” danego portu na WAN? Dodam, że telefon łączy się z routerem, ale nie wyświetla żadnych stron… Myślę, że trzeba byłoby pogrzebać w ustawieniach, nie wiem tylko co tam dokładnie wpisać. Czytałem różne wypowiedzi o tym, ale najlepiej byłoby jakby ktoś pomógł mi w moim konkretnym przypadku.

  1. Masz router ADSL, a powinieneś mieć xDSL :!:

  2. Kabel z internetem (RJ-45) musisz wsadzić do routera do gniazda WAN, a nie gniazda LAN :!:

Bo router nie ma dostępu do internetu poprzez gniazdo LAN.

Będzie internet jak podłączysz go do WAN.

Z podanego tematu:

Mam na myśli to, że jesli byłaby możliwość przełączenia działania np. LAN1 w tryb WAN, sprzęt byłby pełnowartościowym routerem (teraz robi za zwykły switch lub AP). Wtedy podpiąłbyś kabel z klatki pod WAN i utworzył własną sieć na n-urządzeń do niej podpiętych. W Twojej sytuacji, na chwilę obecną, nie jestem nawet pewien czy konfiguracja IP ma jakiś sens, tym bardziej biorąc pod uwagę podkreślone stwierdzenie w cytacie - i to co po nim następuje.

Innymi słowy, w obecnej konfiguracji powinieneś być “w świecie” widoczny jako “wiele urządzeń” bo router nie robi za router i nie “kryje” ich za własnym adresem.

No dobra, tak więc problem “rozwiązany”. Nie podłączę przecież kabla pod WAN. W takim razie: Może kupiłbym sobie jakąś kartę wifi na USB? To się chyba łatwiej konfiguruje, a potrzebuję tylko po to, żeby mieć internet w telefonie przez wifi w zasięgu max 10m. Co myślicie o tej? http://allegro.pl/karta-wi-fi-tp-link-u … 67271.html Czytałem że aby udostępniać internet karta musi działać w trybie ad-hoc, a ta właśnie w nim działa.

A nie lepiej wymienić router na np. taniego i dobrego D-LINK DIR300 albo TP-Link TL-WR740N :?:

Sorry, ale kombinujesz jak koń pod górę :smiley:

Boję się, że kupię nowy router i znowu to nie będę mógł wejść do strony konfiguracyjnej, czy znowu będą jakieś utrudnienia :? . Ta karta którą podałem się nie nada? Zależy mi na jak najtańszym i najprostszym sprzęcie, bo będę używał wifi tylko w małym mieszkaniu.

Lol, jak podłączysz dobry router - taki z portem WAN Ethernet to będziesz mógł.

Nie mogłeś ponieważ nie dostawałeś IP od routera tylko od dostawcy.

Dostawca przydziela tylko jedno IP, więc telefon dostał już od routera, który sam internetu nie ma.

Możesz kupić tą kartę jeśli jest to, według Ciebie lepszym rozwiązaniem (w końcu to Ty z tego będziesz korzystać), choć z innego punktu widzenia, może okazać się bardziej kłopotliwe (takie udostępnianie, które w teorii musi działać, w praktyce nie chce tego robić…).

Na Twoim miejscu jednak zastanowiłbym się, czy nie byłoby mniej problematyczne zakupienie odpowiedniego routera (choćby wspomnianego wr740n) i sprzedanie dotychczasowego (bo chyba nie jest on teraz dla Ciebie przydatny, nie masz internetu spod sieci telefonicznej), ponieważ cena nowego mogłaby wyjść na zero lub na “małym” plusie… (W8901G na ceneo chodzi za minimum 89zł -zależnie od tego jak długo go masz i jego sprawności, mógłbyś pewnie dostać za niego gdzieś 50zł lub więcej-, a nowy wr740n zakupisz w sklepie w granicach 50-70zł).

Druga sprawa jest taka, że rozwiązanie które chcesz zastosować, wiąże się z potrzebą ciągle włączonego komputera, który ma udostępniać sieć -inaczej jej nie będzie. Za to właściwy router konfigurujesz, “parujesz” ze sprzętem i “zapominasz” o nim (przy takim wr740n musiałbyś mieć naprawdę dużego pecha, by robił jakieś problemy -ciotka nie narzeka, a ma go podpiętego pod “monogamiczny”* modem z kablówki, pomimo jednoczesnego połączenia z internetem komórki i dwóch laptopów, wszystko działało… teraz śmiga tylko jej lapek, od paru miesięcy ;)).

Tak więc, decyzja należy do Ciebie, najwyżej założysz nowy temat z problemem udostępniania internetu poprzez kartę wifi/system :wink:

* modem, który nie uznaje więcej niż jednego sprzętu sieciowego = jeden komputer na raz

Faktycznie! Ale bym głupotę zrobił, będę też czasami potrzebował korzystać z wifi przy wyłączonym kompie. Router który teraz mam nie jest mój, jeszcze za niego nie zapłaciłem. Dzięki że zwróciłeś na to uwagę. Tak więc poszukam na allegro jakiś routerów na łącze DSL, bo o taki chodzi, prawda? Prosiłbym abyś odpisał mi tylko, że chodzi router DSL a ja sobie już jakiś wybiorę i temat będzie można zamknąć. Dziękuję wszystkim za pomoc i poświęcony czas, najbardziej manieKMP za uratowanie mi tyłka =D>

Najprościej szukaj na Allegro routera do kablówki czyli UPC, Vectra, Aster itd.

Dla informacji:

Wszystkie routery są DSL. Poczytaj o tym w necie bo widzę, że jesteś bardzo odporny na wiedzę.

Masz ADSL, a potrzebujesz xDSL, inaczej DSL z Ethernet RJ-45.

ADSL to także router DSL ale z modemem i gniazdem RJ-11.