Nie moge wgrać żadnego windowsa

W komputerze z 2000 roku spaliła się płyta główna ECS wszystko na niej śmigało jak trzeba. Teraz takiej płyty w sklepach niedostane więc ściągnąłem ja z allegro. Też jest to ECS. Wszystko się ładnie włącza ale gdy próbuje wgrać windowsa xp professinal, albo windowsa 98 to po załadowaniu plików i wyświetlenie komunikatu o zatwierdzenie licencji pokazuje się błąd STOP. pisze w nim że albo dysk jest za mały, albo za stary bios na płycie głównej albo na karcie graficznej. Ale dziwne jest to że pokazuje mi tylko 64 mb ram z 128 mb. I jeszcze jedną wątpliwością jest to że płyta obsługuje max procesory 800mhz a ja mam celerona 1000mhz. Niby wszystko ładnie wykrywa go że jest 1000mhz magistrala 100 i płyta też ma sto ale boje sie że to przez procesor. I Oczekuje od was odpowiedzi czy to napewno przez procesor. A może przez ram bo widzi mi tylko połowe. Proszę pomóżcie mi bo niewiem za co sie brac i niewiem co dalej robić. HELP! !!

podaj model płyty jaki kupiłeś. samo stwierdzenie, że to ECS, to zdecydowanie za mało informacji. Jest dostępny nowszy BIOS do tej płyty?

Wsadź moduł do innego banku,może uszkodzony i musi to być PC100 BX.

Spróbuj na innym module SDRAM PC100/133 BX.

Sprawdź wszystko na płycie.

Reset biosu baterię - warunek - wszystko ma być zamontowane poprawnie na płycie i do płyty - na czas resetu komp odłączony od zasilania 230 V,wsadź baterię ustaw bios i zapisz Save.

Jeśli płyta poprawnie wykrywa CPU i obsługuje FSB 100 - to raczej nie tu problem.

Winę raczej ponosi pamięć lub uszkodzona płyta główna.

…lub cokolwiek innego …

bo płyta wydając z siebie pamietnego dnia ostatnie tchnienie mogłą pociągnąć za sobą na tamten świat cokolwiek z reszty przypiętego w nią sprzętu…

a możę to nie płyta padła wtedy tylko zasilacz ? … i on dalej będzie uszkadzał inne sprzęta … może mu się coś przecież ‘kiełbasić’ skoro przeżył śmierć owej płyty … lub nawet ją spowodował …

zasilacz padł więc go zmieniłem a po zmianie sie okazalo ze to plyta wiec ja wymienilam wkladalem inna pamiec 256 i ja wykrywalo prawidlowo na kazdym banku ale i tak windows nie chcial sie wgrac sprubuje aktualizacji biosu a moze to byc to ze procesor jest za mocny niby plyta wykrawa go 1000mhz ale w siazce pisze ze obsluguje max 800 sam niewiem dajcie mi nowe pomysly HELP! !!