Nie moge wgrać żadnego windowsa

(Tomek656c) #1

W komputerze z 2000 roku spaliła się płyta główna ECS wszystko na niej śmigało jak trzeba. Teraz takiej płyty w sklepach niedostane więc ściągnąłem ja z allegro. Też jest to ECS. Wszystko się ładnie włącza ale gdy próbuje wgrać windowsa xp professinal, albo windowsa 98 to po załadowaniu plików i wyświetlenie komunikatu o zatwierdzenie licencji pokazuje się błąd STOP. pisze w nim że albo dysk jest za mały, albo za stary bios na płycie głównej albo na karcie graficznej. Ale dziwne jest to że pokazuje mi tylko 64 mb ram z 128 mb. I jeszcze jedną wątpliwością jest to że płyta obsługuje max procesory 800mhz a ja mam celerona 1000mhz. Niby wszystko ładnie wykrywa go że jest 1000mhz magistrala 100 i płyta też ma sto ale boje sie że to przez procesor. I Oczekuje od was odpowiedzi czy to napewno przez procesor. A może przez ram bo widzi mi tylko połowe. Proszę pomóżcie mi bo niewiem za co sie brac i niewiem co dalej robić. HELP! !!

(Grzegorz Ch) #2

podaj model płyty jaki kupiłeś. samo stwierdzenie, że to ECS, to zdecydowanie za mało informacji. Jest dostępny nowszy BIOS do tej płyty?

(JNJN) #3

Wsadź moduł do innego banku,może uszkodzony i musi to być PC100 BX.

Spróbuj na innym module SDRAM PC100/133 BX.

Sprawdź wszystko na płycie.

Reset biosu baterię - warunek - wszystko ma być zamontowane poprawnie na płycie i do płyty - na czas resetu komp odłączony od zasilania 230 V,wsadź baterię ustaw bios i zapisz Save.

Jeśli płyta poprawnie wykrywa CPU i obsługuje FSB 100 - to raczej nie tu problem.

Winę raczej ponosi pamięć lub uszkodzona płyta główna.

(birbag) #4

...lub cokolwiek innego ...

bo płyta wydając z siebie pamietnego dnia ostatnie tchnienie mogłą pociągnąć za sobą na tamten świat cokolwiek z reszty przypiętego w nią sprzętu...

a możę to nie płyta padła wtedy tylko zasilacz ? ... i on dalej będzie uszkadzał inne sprzęta ... może mu się coś przecież 'kiełbasić' skoro przeżył śmierć owej płyty ... lub nawet ją spowodował ..

(Tomek656c) #5

zasilacz padł więc go zmieniłem a po zmianie sie okazalo ze to plyta wiec ja wymienilam wkladalem inna pamiec 256 i ja wykrywalo prawidlowo na kazdym banku ale i tak windows nie chcial sie wgrac sprubuje aktualizacji biosu a moze to byc to ze procesor jest za mocny niby plyta wykrawa go 1000mhz ale w siazce pisze ze obsluguje max 800 sam niewiem dajcie mi nowe pomysly HELP! !!