Nie mogę wł. (wgrać sterowników do) karty sieciowej Realtek

witam, dziś złożyłem komputer z nową płytą asrock 870 extream 3 rev. 2.0 i mam problem z zainstalowaniem sterowników do karty sieciowej. W sumie sterowniki się instalują ale pod koniec wyskakuje komunikat "The RealTek Network Adapter/Controller was not found.

If Deep Sleep Mode enabled Please Plug the Cable". Nie wiem co z tym fantem… ;/

Co zrobić żeby karta działała poprawnie?

A włączona jest w BIOSIE ?

If Deep Sleep Mode enabled Please Plug the Cable-Jeśli jest w stanie uśpienia,proszę włączyć kabel.Sprawdż Zarządzanie energią w karcie.

… i podaj jaki system operacyjny zainstalowałeś?

W biosie jest włączona. System to Windows 7 64bit. Jak wejść w to zarządzanie energią karty?

Wejdż w Menadżera urządzeń,jeśli jest widoczna /wykryta /Kliknij na nią PPM /Właściwości.Jedna z zakładek to Zarządzanie energią.Nie “odhaczaj” żadnej opcji.A jeżeli system jej nie widzi-szukaj nowych sterowników 64-bit.

Diabloo24 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Mam w menadżerze urządzeń kontroler ethernet, ale w jego właściwościach mam 4 zakładki -> Ogólne/Sterownik/Szczegóły/Zasoby

Nazwa tematu poprawiona.

No więc w czym problem? Wygląda na to, że masz zainstalowane sterowniki i karta działa.

Tylko przy tym kontrolerze jest żółty trójkąt z wykrzyknikiem i dodatkowo kontroler ten nie znajduje się w urządzeniach sieciowych tylko w inne. Sterownik się niby zainstalował ale na końcu instalacji wyskoczył komunikat: "The RealTek Network Adapter/Controller was not found.

If Deep Sleep Mode enabled Please Plug the Cable". Wygląda to tak jakby karta była w stanie uśpienia, ale nie wiem jak ją uruchomić.

NA poprzedniej płycie od Gigabyte po zainstalowaniu windowsa karta od razu miała wgrane jakieś podstawowe sterowniki i działała, a w tym przypadku tak nie jest ;/

Sprawdż czy będzie działał Gigabit Lan driver http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=870 Extreme3&o=Win764

Jak chcesz instalować sterowniki od karty sieciowej Realtek jak tam jest układ Atheros AR8151. :o

To jest twoja płyta: http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=870%20Extreme3%20R2.0

Faktycznie -.-’ Przepraszam za ten błąd rzeczowy, ale ten sylwestrowy nastrój mnie rozproszył.

Skąd mogę pobrać najświeższe sterowniki do tej karty?

Na stronie Twojej płyty, pozycja LAN. Może nie są “najnowsze”, ale za to pewne!

Masz link od michalj82 zakładka downloud :slight_smile:

Właśnie stamtąd pobrałem za pierwszym razem i były to sterowniki do karty Realtek i dlatego miałem ten błąd, bo producent podał złe sterowniki na stronie ;/

W sumie ja szukałem na polskiej wersji…

Żeby się osobiście przekonać, pobrałem z tej polecanej wyżej strony firmowej te sterowniki.

Archiwum .zip nosi nazwę “Atheros_Win7-64_Win7_Vista64_Vista_XP64_XP(v1.0.0.45)”, a więc są to sterowniki do karty Atheros, a nie Realtek!

Archiwum rozpakowałem, gdzie znalazłem folder pod nazwą “Atheros(v1.0.0.45)” (a więc nie Realtek!).

Wewnątrz folderu jest plik Readme, który informuje, że są to sterowniki " Atheros AR813x/AR815x Gigabit/Fast Ethernet Controller", a więc nie Realtek.

Instaluje się z kliknięcia na plik “Setup.exe”. Pobierz i instaluj. Wersja językowa strony nie ma znaczenia. I tak wszystkie są angielskie i najlepiej pobierać ze stron UK lub USA.

http://europe.asrock.com/downloadsite/drivers/All/LAN/Atheros_Win7-64_Win7_Vista64_Vista_XP64_XP(v1.0.0.45).zip

Już chyba prościej się nie da. Na polskiej stronie AsRock w ogóle nie ma tej płyty w rewizji 2.0.