Nie mogę włączyć centrum zabezpieczeń i Windows defender

Witam. Mam problem. Nie mogę włączyć centrum zabezpieczeń i Windows defender. Skanowałem Malwarebytes Anti Malware i OTL. Było kilka wirusów, lecz usunąłem je i nadal nic nie pomogło. Próbowałem włączyć w panelu sterowania, lecz włączało się tylko na chwilę i znowu się wyłączało. Dodam że problem nastąpił po zainstalowaniu pewnej aplikacji, którą już usunąłem. Poniżej dodaję wyniki OTL, Malwarebytes Anti Malware i extras. Proszę o pomoc gdyż jest to dla mnie bardzo ważne.

OTL: http://www.wklejto.pl/103013

Extras: http://www.wklejto.pl/103015

Mbam: http://www.wklejto.pl/103016

Witam,

Polecam przeskanować komputer pełnym programem zabezpieczającym. Rekomenduję Nortona Internet-Security. Właśnie trwają beta testy najnowszego wydania (2012). Udział w programie jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować.

Pozdrawiam,

Xemidra

Witam. Zaznacz “Pomiń pliki Microsoftu” przy OTL. Ponieważ tych jest tak dużo, że hoho :smiley:

Dobrze, odznaczę pliki microsoftu i przeskanuję jeszcze raz. A co do tych programów to skanowałem już w pełni avastem i mbm. Wykryło parę wirusów, usunąłem je przeskanowałem jeszcze raz i już nic nie wykryło. Czy te dwa programy nie wystarczą? Jeśli trzeba to oczywiście ściągnę to co wyżej pisaliście i dam znać :slight_smile:

Cóż to za tajemnica? My musimy wiedzieć, inaczej będzie ciężko nie wiedząc, co to za aplikacja/wirus i co po niej zostało.

:OTL

O4 - HKU\S-1-5-19..\RunOnce: [mctadmin] File not found

O4 - HKU\S-1-5-20..\RunOnce: [mctadmin] File not found

O4 - HKU\S-1-5-21-2724788222-2849101083-541078087-1001..\RunOnce: [mctadmin] File not found

O21:[b]64bit:[/b] - SSODL: WebCheck - {E6FB5E20-DE35-11CF-9C87-00AA005127ED} - CLSID or File not found.

O21 - SSODL: WebCheck - {E6FB5E20-DE35-11CF-9C87-00AA005127ED} - CLSID or File not found.

MsConfig:64bit - State: "startup" - Reg Error: Key error.

MsConfig:64bit - StartUpFolder: Z:^Users^User^AppData^Roaming^Microsoft^Windows^Start Menu^Programs^Startup^Picture Motion Browser Media Check Tool.lnk - - File not found

[2011-07-24 18:56:44 | 000,000,012 | ---- | M] () -- Z:\7Loader.TAG

[2011-07-24 18:52:34 | 000,171,136 | ---- | M] () -- Z:\grldr.bak


:commands

[emptytemp]

Wklejasz w białe dolne okienko, klikasz wykonaj skrypt, zgadzasz się na restart, po restarcie ukaże się log wrzucasz, i nowe logi z OTL.

Ok, spróbuję i dam logi. Wirusy to były jakieś trojany było ich 8 :slight_smile:

A wejdź do gpedit.msc i sprawdź czy masz zablokowane uruchamianie centrum zabezpieczeń i windows defender.

Start > w polu szukania wpisz services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator. Na liście wyszukaj:

* Usługę Centrum zabezpieczeń , z dwukliku przejdź do właściwości i Typ uruchomienia ma być ustawiony na Automatycznie (opóźnione uruchomienie), następnie usługę zastartuj przyciskiem.

* Usługę Windows Defender , Typ uruchomienia przestaw na: Automatyczny , usługę zastartuj.

EDIT:

Ale najpierw usuń infekcję, bo ona może przeszkadzać:

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Script wklej to:

Kliknij w Wykonaj Script.

jessi

Niestety dziś gdy włączyłem komputer, coś się zepsuło do reszty bo pojawiły się jakieś dziwne pliki “desktop” prawdopodobnie wywołane przez wirusy. Nie szło nic zrobić w systemie, co nie otworzyłem, zawieszał się. Żadne skrypty nie pomogły. Musiałem sformatować dysk. Zainstalowałem system na nowo. Mimo wszystko dziękuję za pomoc :wink: