Nie mogę włączyć komputera, Keybord Detected

Witam.

Gdy uruchamiam komputer pokazuję się mi informacja keybord detected pres f1 to resume, okej ale bez powodu klawiatura przestaje działać.

Co robić?

Sprawdzić podłączenie klawiatury lub wymienić klawiaturę na nową.

Jeżeli to klawiatura na usb to odepnij wszystkie inne urządzenia usb i zostaw samą klawiaturę, zobacz czy zadziała. Ostatnio widziałem taki problem, że styki coś na płycie głównej nie łączyły. Lepiej profilaktycznie sprawdzić :wink: Możesz też odłączyć kabel sieciowy z gniazda które pewnie znajduje się koło portów usb.

Z innych przyczyn, jeżeli klawiatura jest na usb to może obsługa usb w biosie jest wyłączona.

Mogl Ci sie np. bios zresetowac i wylaczyc opcja: KEYBOARD USB. Ja cos takiego mialem raz, ale to w starszym kompie. Zdarzyc sie moze.

a więc po pierwsze pożycz z drugiego kompa albo od sąsiada na 5 min. klawiaturę z wejściem ps2 i musisz ją podpiąć po kompa następnie włączasz kompa i uruchamiasz biosa (w stacjonarnych kompach zwykle to delete a w laptopach f2 chyba lub f12) Później wchodzisz w ustawienia biosa i szukasz czegoś z napisem keyboard i ustawiasz na enable

Mam nadzieje że pomogłem :slight_smile: