Nie mogę włączyć komputera, Keybord Detected

(Ikercasillas51) #1

Witam.

Gdy uruchamiam komputer pokazuję się mi informacja keybord detected pres f1 to resume, okej ale bez powodu klawiatura przestaje działać.

Co robić?

(nnick) #2

Sprawdzić podłączenie klawiatury lub wymienić klawiaturę na nową.

(Vardas) #3

Jeżeli to klawiatura na usb to odepnij wszystkie inne urządzenia usb i zostaw samą klawiaturę, zobacz czy zadziała. Ostatnio widziałem taki problem, że styki coś na płycie głównej nie łączyły. Lepiej profilaktycznie sprawdzić :wink: Możesz też odłączyć kabel sieciowy z gniazda które pewnie znajduje się koło portów usb.

Z innych przyczyn, jeżeli klawiatura jest na usb to może obsługa usb w biosie jest wyłączona.

(Mojeforum1337) #4

Mogl Ci sie np. bios zresetowac i wylaczyc opcja: KEYBOARD USB. Ja cos takiego mialem raz, ale to w starszym kompie. Zdarzyc sie moze.

(adi0922) #5

a więc po pierwsze pożycz z drugiego kompa albo od sąsiada na 5 min. klawiaturę z wejściem ps2 i musisz ją podpiąć po kompa następnie włączasz kompa i uruchamiasz biosa (w stacjonarnych kompach zwykle to delete a w laptopach f2 chyba lub f12) Później wchodzisz w ustawienia biosa i szukasz czegoś z napisem keyboard i ustawiasz na enable

Mam nadzieje że pomogłem :slight_smile: