Nie moge wlaczyc komputera

Witam mam problem poniewaz zrobilem glupia rzecz na moim komputerze mialem dwa windowsy na dwóch partycjach c i d i sformatowalem dysk c i usunal mi sie niby windows lecz mialem go ustawionego jako windows ktory mi sie pierwszy odpala prosze o pomoc

Wykonaj kroki, o których mowa na tym ekranie. Bootloader powinien się odbudować automatycznie.

Najgorsze jest to ze mam zepsuta nagrywarke nie nie odczytuje plyt najprawdopodobniej mam zepsuty laser

A bootowalny pendrive i rozruch z niego ?

Tylko i wyłącznie Pendrive ratuje Ciebie i instalacja Windowsa od zera.

Bootowalny pendrive idzie w gre lecz nie mam gdzie go zrobic

No to postaraj się i zrób pendrive, bo bez tego w tej chwili, nic nie zrobisz.

Od zera nie. Jest opcja napraw, o którą autor wątku jest proszony na ekranie swojego sprzętu.

1 polubienie

A tak, rzeczywiście jest taka opcja.

Dobra zrobie bootowany pendrive tylko prosze o pomoc co mam wybrac

Jako rozruch wybierz pendrive/usb, bo z niego będziesz Windowsa naprawiać, bądź instalować.

First boot priorytety usb cd rom second boot device twój dysk. Następnie zrobiony usb podtykasz i uruchamiasz i będzie opcja naprawy w instalatorze. I po naprawie ustawiasz w biosie swój dysk jako pierwszy.

Nie mam takiego czegos mam tylko te 4 podpunktu z usb…

Interesujecie usb-cdrom lub usb-hdd (nie wiadomo co przyjmie) i hard disc. First boot device - to pierwsze urządzenie, z którego wykonasz rozruch.

Niestety takie cos mi sie pojawia gdy wkladam z bootowalnego pendrive

Czyli pendrive źle przygotowany. Pobierz obraz programem Windows ISO Downloader, a pendrive przygotuj np w Windows 7 USB/DVD Download Tool.

1 polubienie

USB-HDD przetestuj jak masz bootowalnego pendrive zrobionego na innym Windows. Ach nie doczytałem do końca :smile:


a pendrive przygotuj np w Windows 7 USB/DVD Download Tool.

albo po przez: