Nie mogę włączyć starej gry na Windows 10

W zasadzie nie wiem czy jest sens to robić.

Autor niech przeczyta jeszcze to:
https://www.download.net.pl/jak-uruchamiac-stare-gry-zabezpieczone-przez-securom-lub-safedisc-w-windows-10/n/7312/

Nie, niestety to nie pomogło.

Nie ma tej gry na steamie, jak mówiłem:

nie jest jakoś specjalnie znana

Hej,

A na pewno zainstalowałeś? Czyli po wypakowaniu wszedłeś w folder, który wskazałeś i uruchomiłeś plik DXSETUP.EXE? A później klikałeś dalej i dalej?

Pozdrawiam,
Dimatheus

To też nie pomogło :persevere:

Tak, tak, robiłem to.

Napisałem, Windows 10 nie obsługuje Safedisc i Securom i albo kupi się grę steam/origin/etc lub pozostaje zainstalować co mamy i znaleźć fix usuwający zabezpieczenie z gry. Co jeszcze napisać można? Że kombinowano jeszcze z podpisaniem ściągniętego secdrv.sys, ale ostatnio nie działa to za dobrze.

1 polubienie

Może da się to zrobić jakimś emulatorem płyt czy czymś takim?:thinking:Tylko nie pamiętam jak się nazywał…

Nie rozumiesz? Emulacja zabezpieczeń jest wywalona z poziomu systemu i żaden emulator typu Alcohol/Daemon Tools tego nie obejdzie.

To by było na tyle. :slightly_smiling_face:

mhm…:confused:

Tak, myślę, że to najlepszy pomysł i jedyny dobry który mnie nie wystraszył :joy:

Tylko wyjaśnij mu na czym polega to postawienie na maszynie wirtualnej, bo dla jednej gry tak na prawdę szkoda zachodu. To już lepiej na czysto zmienić Windows 10 na Windows 7 i dać sobie spokój z Windows 10, jeżeli autor tematu nie jest gotowy na zmiany wprowadzone w najnowszych okienkach.

Ja podałem możliwości dość prostego rozwiązania problemu (z mojego punktu widzenia), natomiast nie padło pytanie jak to zrobić. Na moim komputerze zajmuje to jakieś 2-3 minuty.

A no masz rację. :slightly_smiling_face:

2-3 minuty to chyba tylko jakiś GNU/Linux z conezillą jak kopiujesz na nową maszynę?

Poza tym skąd niby on by miał jakiś Windows na klika kliknięć gotowy do wirtualki…

Jeszcze raz… Nie interesuje mnie kto co ma, mówię jakie są możliwości. Ja mam trochę ‘template’ z VM, ‘linked-clone’ to kwestia sekundy, potem tylko uruchomienie. No ale nie to jest tematem dyskusji :wink:

Ja nie wnikam. Jest to wyjście, aby wybrnąć, tylko kosztem pamięci w sprzęcie, bo ileś musisz jej przydzielić specjalnie na maszynę wirtualną i na tym trochę się traci. Czysta instalacja Windows 7 lub 8x, jeżeli autor ma legalne klucze do jednej z nich, jest lepszym rozwiązaniem. Zawsze też można zrobić mniej legalnie, właściwie trudno mi powiedzieć czy to aby nielegalne. Masz oryginalne gry na płytach i nie możesz odpalić gry na Windows 10, tutaj ratuje tzw. fix z Internetu. I jak to ma się w naszych przepisach? Fix do oryginalnej gry w celu uruchomienia na Windows 10 jest cały czas nielegalne?

15-letnia gra dla Windows 95/XP mająca rekomendowane 16MB RAM pewnie zabije ten komputer :wink:

3 polubienia