Nie mogę włączyć WiFi w laptopie Toshiba L500 1ep

Witam, przeczytałem już ze 100 tematów i nie mogę włączyć wifi. Zainstalowałem win7 który automatycznie dobrał wszystkie sterowniki w tym do kart sieciowych mimo to skreślona ikonka łącza bezprzewodowego. Brak przycisku na laptopie który włączał by wifi, skrót Fn+f8 nie odpowiada, inne hotkeye działają, instalowałem stery dodatkowo ze strony toshiby i dalej bez zmian…W managerze urządzeń wszystko jest OK. Czy można włączyć wifi innym sposobem? Czy jakbym to “olał” i zakupił nano kartę bezprzewodową na usb dalej nie dało by się połączyć bezprzewodowo? 

Podaj model karty sieciowej (odczytaj w Menadżerze urządzeń).

Realtek RTL8187B Wireless 802.11b/g 54Mbps USB2.0

 

identyfikator sprzętu: USB\VID_0BDA&PID_8197&REV_0200

                                  USB\VID_0BDA&PID_8197

Sprawdź ten sterownik http://support1.toshiba-tro.de/tools/updates/realtek-wlan/realtek_wlan_win7_2000016L_20110523.zip

Masz zainstalowane oprogramowanie Toshiby (bodajże Launch Manager)?

Zainstalowałem i bez zmian, jedynie do kart w managerze urządzeń doszła jeszcze jakaś wirtualna.

 

 

Niestety nie mam, na stronie toshiby znajduję tylko pojedyncze sterowniki…a do laptopa żadne oprogramowanie nie było dodawane.

Skreślona ikonka sieci bezprzewodowej oznacza, że karta WLAN jest wyłączona, a nie problemy z połączeniem. Możliwe że masz uszkodzoną kartę :frowning:

Wejdź do biosu i ustaw domyślne ustawienia (F2 żeby wejść do biosu).

Dalem ustawienia domyslne i sie winda posypala bluescreen miga przy “trwa uruchamianie…” na awaryjnym to samo a w biosie wszystko wyglada jak przedtem, jutro zrobie jeszcze format.

Zmień gdzieś w biosie IDE na AHCI

Dobra - pokulałem się na stronę Toshiby i widzę że w tym modelu oprogramowanie którego potrzebujesz nazywa się “Config Free”.

W biosie zmieniłem z AHCI na kompatybilne i system  działa, ściągnąłem i zainstalowałem config free i jest tak samo w danym programie wyskakuje “włącz wifi poprzez FN+F8” które nie działa… wszystkie inne działają.

 

 

 

poświęciłem trochę czasu i postanowiłem zainstalowac xpka i tu po instalacji hotkeya wifi działa bezproblemu, na stronie toshiby nie ma hotkeya do 7 tylko do xp, probowalem na 7 zainstalowac te z xpka ale bez skutku…