Nie mogę włączyć Windows Vista

Witam, mam problem z moim komputerem.

Ostatnio formatowałem dysk systemowy i na nowo postawiłem Windows Vista Home Basic.

Przy uruchamianiu komputera wskakuje mi komunikat: Starting MS-DOS i nic się nie dzieje, jedyne co to mogę

pisać w wierszu poleceń.

Dodam, że wiele razy udawało mi się uruchomić bez problemów komputer i system działał prawidłowo, lecz kilka razy tak jakby zawiesił się na

komunikacie “Starting MS-DOS”. Proszę o pomoc.

Korzystałeś z jakiegoś loadera do aktywacji Visty?

No to ciekawie pojechałeś skoro Ci próbuje DOS’a startować… Co tak właściwie zrobiłeś?

ja też mam home basic jak odnawiam komputer to wciskam f11 i mi odnawia komputer bez problemu

W sumie, nic zainstalowałem Vistę. I kilka uruchomień było ok, czyli włączał się system. Potem z kolei kilka razy się MS-Dos próbował załadować i nic nie mogłem zrobić. Kilka resetów i system znowu działał. Nie wiem spróbuję jeszcze raz zainstalować system, może coś przy instalacji się zwaliło?

Zobacz moją wiadomość w tym temacie: czarny-ekran-przy-uruchumianiu-systemu-exploler-exe-t488469.html, zwłaszcza część “reinstalacja bez utraty danych” (w przypadku Visty zapewne całość wygląda podobnie).

aktualizacja 16 maja 2012

albo: nie-uruchamia-sie-system-takze-trybie-awaryjnym-t488619.html