Nie mogę wpisać hasła przy uruchamianiu komputera

Witam.

Korzystam z bezprzewodowej myszy i klawiatury - połączone są z komputerem przez USB na jednym mini receiverze. Wymieniłam baterie w obu urządzeniach, gdy komputer był wyłączony, lecz po uruchomieniu go pojawił się problem z klawiaturą, mysz działa normalnie. W oknie wyboru użytkownika nie mogę wpisać hasła - tak, jak gdyby klawiatura nie działała.

Skoro uruchamianie doszło do tego punktu, to znaczy, że BIOS rozpoznał działającą klawiaturę, prawda?

Jak można spróbować obejść ten etap (ewentualnie w którym momencie uruchamiania mogę próbować ponownie połączyć klawiaturę), jeśli nie mogę wejść do BIOSu, by uruchomić komputer w trybie awaryjnym?

Podłączenie innej klawiatury w tym momencie odpada.

“…Skoro uruchamianie doszło do tego punktu, to znaczy, że BIOS rozpoznał działającą klawiaturę, prawda?..”

Nie koniecznie, jest funkcja która stopuje Bios jeśli nie wykryje klawiatury, ale musi być włączona, więc nie koniecznie musi wykrywać. bez innej klawiatury możesz tylko usunąć hasło z biosu - wyjmij baterie i włącz komputer( BEZ baterii), uruchomi się system i będziesz wiedział co jest grane.

Bez baterii uruchamianie również dochodzi do tego momentu :frowning:

Spróbuj podłączyć klawiaturę do innego portu USB lub podłącz tylko klawiaturę bez myszki - jak ją dobrze wykryje podłącz myszkę i sprawdź jak się zachowują.

Mysz, nawet po włożeniu baterii dopiero po pojawieniu się ekranu logowania, działa poprawnie (nie muszę nawet naciskać “connect”, sama jest wykrywana ^^), lecz nadal nie mogę wpisać hasła. Jedyny postęp jest taki, że klawiszem z klawiatury odpowiedzialnym za wyłączenie komputera mogę wprowadzić komputer w stan uśpienia i z tego stanu go wyciągnąć…

Informacja, której brakło już na początku: posiadam zestaw Logitech Wave Desktop.