Nie mogę wyjść z grupy domowej


(pawelek5) #1

Witam,

W weekend zainstalowałem na komputerze stacjonarnym Windows 7. Na starym starym systemie (Windows XP) mogłem bez problemu wchodzić z laptopa na ten komputer. Jednak w nowym systemie tak już nie jest. Wyczytałem, że można to robić przez grupę domową. No to wszedłem na dwóch komputerach w grupę domową i na komputerze stacjonarnym wszystko OK, można utworzyć grupę domową a na laptopie mam już utworzoną jednak stacjonarka jej nie widzi. Chciałem wszystko od nowa skonfigurować ale gry wejdę w Opuść grupę domową...>Opuść grupę domową na dole okna wyświetla się napis: "Nie można usunąć komputera z grupy domowej.".

Komputer stacjonarny(kablem)>ROUTER

Na dwóch komputerach jest Windows 7.

I co mam teraz zrobić?


(kuba3351) #2

Ja tak miałem na Win8, i jak zrestartowałem komputer to sam wyszedł.Spróbuj.


(pawelek5) #3

Restartowałem już kilkadziesiąt razy i nic.


(Kalitek Pl) #4

Mam ten sam problem.

Złożyłem drugi komputer, zainstalowałem świeży win7 ultimate 32bit i śmiga, aż miło.

Na nowym komputerze (komp1) system tworzy nową grupę domową, wychodzi z niej bez problemu, opcja pokazania/zmiany hasła działa w 100%, w przeciwieństwie do drugiego komputera (komp2), gdzie kliknięcie na tę opcję nie daje żadnego efektu, nie mogę też wyjść z obecnej Grupy domowej (wyskakuje komunikat tak jak napisał kolega wyżej).

Komputery są połączone tak: komp1 - (kablem) -> router - (kablem) -> komp2. W obu systemach w katalogu "Sieci" widać podłączony drugi komputer, ale nie da się do niego dostać.

Nie mogę dołączyć komputera komp2 do Grupy domowej komputera komp1 bez wyjścia komputerem komp2 z jego grupy domowej. Z drugiej strony nie mogę dołączyć komputera komp1 do Grupy domowej komputera komp2, bo nie znam do niej hasła, a z resztą już sam proces dołączania zwraca jakiś błąd po dłuższej chwili myślenia.

Chyba pozostaje tylko format komputera komp2, bo to ewidentnie jego wina. Resetowanie nic tu nie da.

-- Dodane 15.03.2012 (Cz) 1:41 --

Znalazłem coś takiego. niesprawdzone. o 7 bede w domu to ogarne czy działa.

http://www.searchengines.pl/Windows-7-x ... 42445.html


(pawelek5) #5

Szukając rozwiązania w google widziałem ten link. Usunąłem już ten plik ale to nie przyniosło rezultatu :frowning:

-- Dodane 15.03.2012 (Cz) 11:17 --

Nie wiem jak to się stało ale jak teraz dałem (bez podejmowania jakich jakichkolwiek innych działań) opuść grupę domową zadziałało :smiley: Ale teraz jest kolejny problem: komputery się nie widzą przez grupę domową; nie ma dołącz do grupy domowej. A jak dam narzędzie do rozwiązywania problemów to wykrywa grupę domową ale wymaga zsynchronizowanego czasu. Daje na jednym i na drugim komputerze synchronizację z internetu (z tego samego serwera) ale czas jest inny o parę sekund. Może jest jakiś program do synchronizacji czasu między dwoma komputerami?

-- Dodane 15.03.2012 (Cz) 13:02 --

Ok, poradziłem sobie z problemem; wyłączyłem zaporę i samo się pokazało Dołącz do grupy domowej :smiley: Dzięki wszystkim za zainteresowanie się tematem. Jak będę miał jeszcze jakieś problemy z grupą domową to napiszę.


(Kalitek Pl) #6

Póki co udało mi się wyjść komputerem komp2 z grupy domowej. Trzeba było usunąć wszystkie pozostałe sieci utworzone na tym komputerze, zostawiająć jedną, oczywiście domową.