Nie mogę wyjść z grupy domowej

Witam,

W weekend zainstalowałem na komputerze stacjonarnym Windows 7. Na starym starym systemie (Windows XP) mogłem bez problemu wchodzić z laptopa na ten komputer. Jednak w nowym systemie tak już nie jest. Wyczytałem, że można to robić przez grupę domową. No to wszedłem na dwóch komputerach w grupę domową i na komputerze stacjonarnym wszystko OK, można utworzyć grupę domową a na laptopie mam już utworzoną jednak stacjonarka jej nie widzi. Chciałem wszystko od nowa skonfigurować ale gry wejdę w Opuść grupę domową…>Opuść grupę domową na dole okna wyświetla się napis: “Nie można usunąć komputera z grupy domowej.”.

Komputer stacjonarny(kablem)>ROUTER

Na dwóch komputerach jest Windows 7.

I co mam teraz zrobić?

Ja tak miałem na Win8, i jak zrestartowałem komputer to sam wyszedł.Spróbuj.

Restartowałem już kilkadziesiąt razy i nic.

Mam ten sam problem.

Złożyłem drugi komputer, zainstalowałem świeży win7 ultimate 32bit i śmiga, aż miło.

Na nowym komputerze (komp1) system tworzy nową grupę domową, wychodzi z niej bez problemu, opcja pokazania/zmiany hasła działa w 100%, w przeciwieństwie do drugiego komputera (komp2), gdzie kliknięcie na tę opcję nie daje żadnego efektu, nie mogę też wyjść z obecnej Grupy domowej (wyskakuje komunikat tak jak napisał kolega wyżej).

Komputery są połączone tak: komp1 - (kablem) -> router - (kablem) -> komp2. W obu systemach w katalogu “Sieci” widać podłączony drugi komputer, ale nie da się do niego dostać.

Nie mogę dołączyć komputera komp2 do Grupy domowej komputera komp1 bez wyjścia komputerem komp2 z jego grupy domowej. Z drugiej strony nie mogę dołączyć komputera komp1 do Grupy domowej komputera komp2, bo nie znam do niej hasła, a z resztą już sam proces dołączania zwraca jakiś błąd po dłuższej chwili myślenia.

Chyba pozostaje tylko format komputera komp2, bo to ewidentnie jego wina. Resetowanie nic tu nie da.

Dodane 15.03.2012 (Cz) 1:41

Znalazłem coś takiego. niesprawdzone. o 7 bede w domu to ogarne czy działa.

http://www.searchengines.pl/Windows-7-x … 42445.html

Szukając rozwiązania w google widziałem ten link. Usunąłem już ten plik ale to nie przyniosło rezultatu :frowning:

Dodane 15.03.2012 (Cz) 11:17

Nie wiem jak to się stało ale jak teraz dałem (bez podejmowania jakich jakichkolwiek innych działań) opuść grupę domową zadziałało :smiley: Ale teraz jest kolejny problem: komputery się nie widzą przez grupę domową; nie ma dołącz do grupy domowej. A jak dam narzędzie do rozwiązywania problemów to wykrywa grupę domową ale wymaga zsynchronizowanego czasu. Daje na jednym i na drugim komputerze synchronizację z internetu (z tego samego serwera) ale czas jest inny o parę sekund. Może jest jakiś program do synchronizacji czasu między dwoma komputerami?

Dodane 15.03.2012 (Cz) 13:02

Ok, poradziłem sobie z problemem; wyłączyłem zaporę i samo się pokazało Dołącz do grupy domowej :smiley: Dzięki wszystkim za zainteresowanie się tematem. Jak będę miał jeszcze jakieś problemy z grupą domową to napiszę.

Póki co udało mi się wyjść komputerem komp2 z grupy domowej. Trzeba było usunąć wszystkie pozostałe sieci utworzone na tym komputerze, zostawiająć jedną, oczywiście domową.