Nie moge wypalić płytki DVD

(Qbek50) #1

Witam. Mam obraz płytki DVD z koncertu. Zajmuje on 4523 MB. Dlaczego nie mogę tego wypalić na płytce 4,7 GB ? Wypalam w Nero. Może trzeba coś ustawić żeby się dało ? :?

(Chudy Dzik) #2

jaki jest format obrazu??

polecam do tego alcohol 120%

możesz obraz zemulowac wypalić

Nero moze oprostu nie obsługiwać tego formatu i to moze być problemem

http://www.internetstandard.pl/ftp/7383/Alcohol%20120%25%201.9.5.3105.html

• alcohol.

Sprubój także zemulować tą płytkę i zobacz czy nie jest uszkodzony obraz bo po co odrazu marnować płytkę DVD??

(Stefe) #3

bo plyta DVD ma 4.38GB… poprostu inne jednostki. pelny obraz na takiej plycie powinien miec okolo 4464MB (tak w przyblizeniu)

200508310932333ib.th.png

(Qbek50) #4

iso

nagrywam na DVD+RW

no jak ? iso ? Po prostu pisze że za mała pojemność płyty :?

(Stefe) #5

podepnij to do virtualnego napedu DVD (daemon tools)… jeszcze raz skompresuj i zapisz do nowego obrazu iso (DVDshrink). wypal wtedy w nero (bez problemu nagra taki obraz).

(Chudy Dzik) #6

włącz overburning i zobacz co się będzie działo (płytki nie zmarnujesz bo to DVD RW)

jak nie mieści się podziel ten materiał na dwie płyty…

montujesz w napędzie chociażby za pomocą alcohola lub deamon’a odplasz clone DVD i szukasz opcji żeby podzielić materiał na dwie płyty DVD (clone to obsługuje prawda??, jesli nie szukasz innego programu do dzielenia materiału na dwie płyty)

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_55709.html

(Stefe) #7

zacznijmy od tego, ze niewiele nagrywarek DVD obsluguje overburn na plytach DVD… ale z odrobina szczescia…

i co na druga wrzuci 80MB?

(Qbek50) #8

możesz mi stefe powiedzieć jak ten overburning włączyć lub jak skompresować ten obraz za pomocą

? :?

(Chudy Dzik) #9

wyjaśnij więc bliżej tą kompresję jak mozesz??

dobrze rozumiem ze chcesz to ripować i ponownie stworzyć z tego obraz dvd??

moze prościej było by odpalić to jakimś programem do kopiownaia płyt (cloneDVD) i wybrać materiał który ma być skopiowany??

moze sa jakieś reklamy??

niepotrzebne dodatki…

(Stefe) #10

zainstaluj dvdshrink a zobaczysz, ze bedziesz wiedzial jak to zrobic… nie wiesz co to jest daemon tools? to taki program do emulacji napedow optycznych… tez prosty w obsludze jak budowa cepa…

Daemon tools

DVDshrink

a jak czegos jeszcze nie bedziesz wiedzial to napisz na jakis komunikator… postaram sie wyjasnic reszte niejasnosci.

a z overburnem to watpie zeby zadzialalo, a tak w ogole zabawa nie warta zachodu.

(Qbek50) #11

wiem co to deamon tools. Jeżeli chodzi o DVD Shrink to mam go. Jak otowrzyłem ten obraz za pomocą tego DVD Shrink to mi pisze kompresja video - automatyczna 98,3 %. Mam teraz zmienic na Custom Radio i zwiekszyć do 100% ?

(Stefe) #12

poprostu kliknij backup (on juz sam dostosowal wielkosc plikow do wielkosci nosnika 4,7… czyli skompresowal obraz o niecale 2%)… wybierz zapis do fomatu iso… albo poprostu do folderu na dysku… nero to tak czy siak wypali.

zapomnialem, ze w sumie nie jest potrzebny daemon tools… shrink odczytyje tez obrazy z dysku

(Siembiges) #13

Overburnig nero DVD

pilk - preferencje - ustawienia zawaansowane-odznacz overburnig dla DVD

(Qbek50) #14

no właśnie tak zrobiłem ten obraz na kompresji automatycznej tym DVD Shrink i tyle mi ten obraz wyniósł :? Może trzeba coś zmienić żeby jeszcze mocniej go ścisnął :? ?

(Stefe) #15

jezeli dales automatyczne kompresowanie i nic nie zmieniles powienines miec dokadny rozmiar pliku dostosowany do plyty DVD… no i przeciez mozsz cos wywalic… jakas niepotrzebna sciezke dzwiekowa albo bardziej skompresowac menu czy extrasy.

200508311005020du.png

Złączono Posta : 31.08.2005 (Sro) 10:09

i przy okazji… akurat mam zrobione dwa filmy na dysku za pomoca shrinka… ich rozmiary sa praktycznie identyczne.

200508311008274qt.png

(Qbek50) #16

stefe więc jest tak. Ten pasek co mi pokazałeś wynosi ponad 4,500 MB i jest kawałek na czerwono, ale jak otworzyłem obraz zrobiony jeszcze raz DVD Shrink to pokazuje mi tak ja u Ciebie. Może się uda, dam odp 8)