Nie moge wypalić płytki DVD

Witam. Mam obraz płytki DVD z koncertu. Zajmuje on 4523 MB. Dlaczego nie mogę tego wypalić na płytce 4,7 GB ? Wypalam w Nero. Może trzeba coś ustawić żeby się dało ? :?

jaki jest format obrazu??

polecam do tego alcohol 120%

możesz obraz zemulowac wypalić

Nero moze oprostu nie obsługiwać tego formatu i to moze być problemem

http://www.internetstandard.pl/ftp/7383/Alcohol%20120%25%201.9.5.3105.html

  • alcohol.

Sprubój także zemulować tą płytkę i zobacz czy nie jest uszkodzony obraz bo po co odrazu marnować płytkę DVD??

bo plyta DVD ma 4.38GB… poprostu inne jednostki. pelny obraz na takiej plycie powinien miec okolo 4464MB (tak w przyblizeniu)

200508310932333ib.th.png

iso

nagrywam na DVD+RW

no jak ? iso ? Po prostu pisze że za mała pojemność płyty :?

podepnij to do virtualnego napedu DVD (daemon tools)… jeszcze raz skompresuj i zapisz do nowego obrazu iso (DVDshrink). wypal wtedy w nero (bez problemu nagra taki obraz).

włącz overburning i zobacz co się będzie działo (płytki nie zmarnujesz bo to DVD RW)

jak nie mieści się podziel ten materiał na dwie płyty…

montujesz w napędzie chociażby za pomocą alcohola lub deamon’a odplasz clone DVD i szukasz opcji żeby podzielić materiał na dwie płyty DVD (clone to obsługuje prawda??, jesli nie szukasz innego programu do dzielenia materiału na dwie płyty)

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_55709.html

zacznijmy od tego, ze niewiele nagrywarek DVD obsluguje overburn na plytach DVD… ale z odrobina szczescia…

i co na druga wrzuci 80MB?

możesz mi stefe powiedzieć jak ten overburning włączyć lub jak skompresować ten obraz za pomocą

? :?

wyjaśnij więc bliżej tą kompresję jak mozesz??

dobrze rozumiem ze chcesz to ripować i ponownie stworzyć z tego obraz dvd??

moze prościej było by odpalić to jakimś programem do kopiownaia płyt (cloneDVD) i wybrać materiał który ma być skopiowany??

moze sa jakieś reklamy??

niepotrzebne dodatki…

zainstaluj dvdshrink a zobaczysz, ze bedziesz wiedzial jak to zrobic… nie wiesz co to jest daemon tools? to taki program do emulacji napedow optycznych… tez prosty w obsludze jak budowa cepa…

Daemon tools

DVDshrink

a jak czegos jeszcze nie bedziesz wiedzial to napisz na jakis komunikator… postaram sie wyjasnic reszte niejasnosci.

a z overburnem to watpie zeby zadzialalo, a tak w ogole zabawa nie warta zachodu.

wiem co to deamon tools. Jeżeli chodzi o DVD Shrink to mam go. Jak otowrzyłem ten obraz za pomocą tego DVD Shrink to mi pisze kompresja video - automatyczna 98,3 %. Mam teraz zmienic na Custom Radio i zwiekszyć do 100% ?

poprostu kliknij backup (on juz sam dostosowal wielkosc plikow do wielkosci nosnika 4,7… czyli skompresowal obraz o niecale 2%)… wybierz zapis do fomatu iso… albo poprostu do folderu na dysku… nero to tak czy siak wypali.

zapomnialem, ze w sumie nie jest potrzebny daemon tools… shrink odczytyje tez obrazy z dysku

Overburnig nero DVD

pilk - preferencje - ustawienia zawaansowane-odznacz overburnig dla DVD

no właśnie tak zrobiłem ten obraz na kompresji automatycznej tym DVD Shrink i tyle mi ten obraz wyniósł :? Może trzeba coś zmienić żeby jeszcze mocniej go ścisnął :? ?

jezeli dales automatyczne kompresowanie i nic nie zmieniles powienines miec dokadny rozmiar pliku dostosowany do plyty DVD… no i przeciez mozsz cos wywalic… jakas niepotrzebna sciezke dzwiekowa albo bardziej skompresowac menu czy extrasy.

200508311005020du.png

Złączono Posta : 31.08.2005 (Sro) 10:09

i przy okazji… akurat mam zrobione dwa filmy na dysku za pomoca shrinka… ich rozmiary sa praktycznie identyczne.

200508311008274qt.png

stefe więc jest tak. Ten pasek co mi pokazałeś wynosi ponad 4,500 MB i jest kawałek na czerwono, ale jak otworzyłem obraz zrobiony jeszcze raz DVD Shrink to pokazuje mi tak ja u Ciebie. Może się uda, dam odp 8)