Nie mogę wysłać SMS-ów jeśli w numerze jest +48 +420 itp

Witam,
Mam problem z wysyłaniem SMS jeśli numer zawiera +48 +420 itp.
Przykładowo jeśli wysyłam SMS na numer 123 456 789 to SMS zostanie wysłany, ale jeśli wysyłam SMS na numer +48 123 456 789 to wyskakuje mi komunikat i nie da się wysłać SMS.

Nieprawidłowy odbiorca
Nie można dodać tego odbiorcy.
Jego numer jest nieprawidłowy.

Ciekawostką jest to, że jeśli ktoś mi wyśle pierwszy SMS z numeru for ex. +48 123 456 789 to mogę na niego bez problemu odpisać i wtedy jest wszystko okej.

Co mogę zrobić żeby to naprawić? Potrzebuję od czasu do czasu wysłać SMS poza granice naszego kraju a wtedy konieczne jest użycie numeru kierunkowego.

A próbowałeś bez “+”, albo zamiast niego, wpisywać “00”?

1 polubienie

Tak. Efekt jest taki sam.

Jak masz możliwość wsadzenia karty do innego telefonu, to bym w ten sposób sprawdził. Jeżeli dalej nie działa, zgłoś to swojemu operatorowi. Za takie coś odpowiadają reguły pre i post processingu. Możliwe że mają coś skopane (ale wtedy problem mieliby wszyscy ich użytkownicy, wiec stawiam że coś u Ciebie a telefonie jest nie tak).

Nie mam możliwości aktualnie sprawdzić innej simki ale spróbowałem bez niej i efekt jest taki sam.
Myślę, że to jest typowo zwalone jakieś ustawienie u mnie. Tylko nie mam pojęcia które. :slight_smile:

Może podwójnie dodajesz? Tj. dodając odbiorcę wybierasz kraj (PL) i jak wpisujesz numer, to wysyłasz na:

+48 +48 123 456 789?

1 polubienie

Chyba wtedy na górze czatu bym miał numer z +48 jakby automatycznie dodawało?
Ale mogę się mylić.

Błąd się pojawia przy próbie wysłania czy przy podawaniu numeru? Jeśli to drugie to jest to zapewne błąd systemu. Stawiam że to android. Jaki telefon? Może trzeba wgrać system od nowa lub przywrócić do ustawień fabrycznych (hard reset)?

1 polubienie

Przy podawaniu numer, albo jak wejde w kontakty i klepne “koperte” to tak samo.
System nie pozwala mi wysłać wiadomości, ani nawet jej napisać.
No tak, Android Lolipop. (Myślałem już, że działy pomyliłem xD)
Sprzęt: Samsung Galaxy J5 SM-J500FN.

Cd hard resetu to chciałbym tego uniknąć. Wiem, że to by rozwiązało problem ale nie chce tego robić.

Jak nie pozdrawiasz “Cioci z Niemiec” / “Wujka z USA” to sprawdź bez kierunkowego.


Cd hard resetu to chciałbym tego uniknąć. Wiem, że to by rozwiązało problem ale nie chce tego robić.

Może wystarczy podmiana apki do SMS np. Wiadomości (Google LLC).

Pisałem w pierwszym poście, że bez kierunkowego jest ok. :wink:

No to nie wciskaj go na siłę, nie chce mi się wierzyć że masz dużo znajomych z numerami:

48X XXX XXX
420 XXX XXX

I pod jakieś inne kierunkowe.

Gościu jakbym chciał to zostawić tak jak jest to bym nie zakładał tematu na forum to po pierwsze . Po drugie mam połowę kontaktów z kierunkowymi z innych krajow I korzystam z nich ciągle. Co jakiś czas trzeba wysłać smsa więc temat muszę jakoś rozwiązać. Z 48 też potrzebuje bo jak jestem za granicą to bez kierunkowego SMS nie dojdzie.

Wiadomości by Google LLC też nie ogarniają tego?

Zawsze możesz popróbować przenieść stare SMS-y by i w niej były widoczne.

1 polubienie

Działa, w sumie to tak mi się spodobała, że zostanę przy niej :smiley:

1 polubienie