Nie mogę wywalić plików graficznych zgranych na iPhone'a przez USB z wykorzystaniem 3uTools

#zdjęcia #problem #NieMogęUsunąć #3uTools

Witam. Dlaczego ja nie mogę usunąć zdjęć zgranych przez 3uTools?

Znajdują się one w sekcji o nazwie „Z mojego Maca”.

Klikam na wybrane zdj. i ikona kosza po prawej jest niedostępna (nieaktywna). klikam w to i nic. Nie mówcie, że tego nie wywalę teraz. Zgrywanie przy użyciu iTunes’a mi nie podpasowało, bo ono polega na synchronizacji, a w 3uTools wybieram pliki i kopiuję.

Z góry dzięki za pomoc.

A nie działa w tle jakaś apka która z nich korzysta ?

No nie widzę niczego. W ostatnich nic nie ma.



W ustawieniach znalazłem zdjęcia iCloud. Są u mnie wyłączone. Jak je próbuje włączyć, to pojawia się monit o usunięciu zdjęć zsynchronizowanych .
No ok, ale ja nie chcę by te auta i inne tapety wpadały mi do chmury iCloud. Wgram coś przez USB i to mi wleci do iCloud?

Oczywiście to nie Finder i MacOS, a Wimdows 11 i 3uTools. Na Androidzie sobie wylączyłem sync ze Zdjęciami Google i mam spokój - ja decyduję co i jak, a tu co?

Dobrze, że ten iOS to nie mój daily phone, bo bym chyba nie dał rady.

Ta wersja ios ma już coś co nazywa się „Na moim iPhone/iPadzie” ?
Taki katalog który jest tak jak na zwykłym PC, robisz tam i wrzucasz co chcesz.
Ja na iPad tak mam i nie potrzeba mi dodatkowych apek, z PC, NAS etc łączę się po SMB lub FTP.
A usługa iCloud nie dotyka tych plików.

iOS 15.7.3

Już wiem, co powodowalo jaja z usuwaniem. Zakladka „Photo Library” w 3uTools. To tam importowałem i nie szło potem tego wywalić.

Importujcie do „Camera Roll”. Tylko potrzebny będzie PicTools, który sam się ściągnie na iPhone’a. Po wybraniu plików importujecie i hurra - jest OK. Tylko jeszcze nie wiem, czy to potem się uploaduje do iCloud po imporcie do „Camera Roll”, Pewnie tak.

Tu macie moje video o 3uTools:

Przewińcie do 13:15 - tam tlumaczę to całe „Photo Library” - moim zdaniem nie powinno to być podzielone tak.

[EDIT]
Tak, przy włączonych „Zdjęciach iCloud” w ustawieniach, pliki zgrywane przez USB wpadają także do chmury. Zaraz spróbuję wyłączyć „Zdjęcia iCloud” w ustawieniach i zobaczę, czy pójdzie wgrywać i kasować pliki…

[EDIT2]
Po wyłączeniu Zdjęć iCloud w ustawieniach nic nie wpada już do iCloud. Teraz zdjęcia się nie synchronizują z iPhone’em. Ja mogę sam sobie tworzyć foldery i tyle.

Po problemie.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.