Nie mogę żadnym sposobem zainstalować PhysX

Witam po raz kolejny,

Jak się sypie to się sypie wszystko. Padła mi PS3, więc chciałem zagrać w Mass Effect 2 na PC i odkryłem, że mam poważny problem z PhysX. Gra nie uruchomiła się z powodu braku PhysX, a ja nie mogę go zainstalować żadną metodą.

Kiedy ściągam sam instalator PhysX System Software ze strony nVidia, po zaakceptowaniu umowy wyskakuje szare puste okno - z napisem “Tekst” w samym środku. I nic się nie dzieje. Poszukałem trochę w sieci i doszedłem, że z reguły oznacza to konieczność usunięcia starszej wersji, tylko że ja takiej nie mam - nie widać nic w “Programy i funkcje” w panelu sterowania oraz potwierdza to poniższy obrazek:

graphicdriver.th.jpg

Instaluję więc najnowsze sterowniki, które widać na obrazku i efekt zawsze, podkreślam - zawsze jest taki sam - o taki:

failrs.th.jpg

Sterownik grafiki instaluje się bez problemu, ale PhysX nie instaluje się nigdy. Niepowodzenie za każdym razem.

Wyczerpałem znane mi sposoby. Próbowałem instalować starsze wersje sterowników. Kiedy zainstalowałem wersję jeszcze ze starą numeracją, panel sterowania nVidia pokazywał coś takiego:

physxj.th.jpg

PhysX niby jest, ale brakuje normalnej ikonki, ale tak jak zaznaczyłem wyżej - nowy instalator sterowników nVidia pokazuje, że nie ma PhysX, tak jak panel sterowania Windowsa.

Grzebałem w rejestrze, korzystałem z Driver Sweepera wg profilu “nVidia PhysX” w trybie awaryjnym, przeinstalowywałem sterowniki wielokrotnie. Nic. Próbowałem zainstalować PhysX z grą Unreal Tournament 3, która dorzuca go przy instalacji, by potem ewentualnie zaktualizować. Bez rezultatu.

Ostatni raz uruchamiałem Mass Effect 2 jakoś we Wrześniu, przy premierze ostatniego dodatku. Na komputerze w ogóle grałem ostatnio jakieś półtora miesiąca temu w Fallout: New Vegas i nie miałem żadnych problemów. Coś się musiało zepsuć przy ostatniej aktualizacji drajwerów (nie wiem, może z 2 miechy temu to robiłem?).

Windows 7 Ultimate X64, karta grafiki to Palit GeForce GTX 260 Core 216 z 1792 MB pamięci GDDR3 na pokładzie (czy jakoś tak).

Czy ma ktoś jakiś pomysł, jak naprawić tę sytuację?

Zobacz czy nie masz niczego zainstalowanego tu: C:\Program Files\Common Files\Wise Installation Wizard (gdzieś tam jest physx)

Zobacz czy w dodaj/usuń nie ma żadnego AGEIA PhysX lub nvidia physx (jak znajdziesz to usuń)

I zassij tą wersję http://www.nvidia.com/object/physx-9.10 … river.html