Nie mogę zaimportować bazy MySql

Witam, jak w temacie.

Wyeksportowałam bazę danych na swój komputer - w notatniku i w zipie. Chcę zaimportować i wyskakuje mi błąd (wklejam screen). Proszę o pomoc, co robię źle?

Oto screen z eksportu

http://img228.imageshack.us/img228/9724/53466992.jpg

A ten błąd mi wyskakuje,jak zaimportuję:

http://img203.imageshack.us/img203/553/ … tatnik.jpg

Komunikat wydaje się dość jasny. Spróbuj najpierw utworzyć pustą bazę danych o tej samej nazwie co ta importowana. Zaznacz ją jako aktywną i dla niej wykonaj ten import. Jak nie zadziała to poszukam dokładniej. Dawno phpMyAdmin nie używałem.

Nie mogę utworzyć nowej bazy danych. Jest komunikat, że nie mam uprawnień…(wklejam screen)

http://img155.imageshack.us/img155/6920/nowabaza.jpg

Baza danych już jest utworzona ale nie została wybrana.

Po prostu na nią kliknij (baza211_152) i potem kliknij na zakładkę importuj i dalej rób jak poprzednio.

Właśnie tak robię i…patrz niżej

http://img841.imageshack.us/img841/5707/bazaa.jpg

Zaloguj się jako root do phpMyAdmin i wtedy spróbuj. Z tego co widzę ta baza danych co eksportowałeś nazywała się vixo_5802319_gimmog tak? To jak już się zalogujesz jako root to utwórz bazę danych o takiej nazwie. Zaznacz ją. Przejdź do zakładki SQL i stamtąd zaimportuj ten plik *.sql, który utworzyłeś.

Ale nie mogę utworzyć nowej bazy, bo mam wyświetlony komunikat o braku uprawnień…(loguje się jako admin)

Ale jaja … Słuchaj to jest Twój serwer? tzn. na localhost? Czy też w ramach jakiegoś hostingu? Jeśli jakiś hosting to możliwe, że faktycznie nie masz uprawnień do tworzenia nowych baz danych i jedynie możesz korzystać z tej, która została Ci przydzielona.

Spróbuj z poziomu wiersza poleceń utworzyć bazę danych. Zaloguj się korzystając z konsoli mysql, a następnie wklep polecenie:

create database ;

Jeśli zadziała to:

  1. Wyloguj się z konsoli mysql. To było chyba polecenie exit;

  2. Otwórz wiersz poleceń (Uruchom -> cmd). Jeśli Twój system to Vista/7 to będziesz musiał uruchomić jako administrator (Menu Start -> Akcesoria -> Wiersz Poleceń i klikasz prawym i Uruchom jako Administrator)

  3. Przejdź do folderu, w którym znajduje się plik mysql.exe (chyba, że dodawałeś ten plik do zmiennej środowiskowej PATH to wówczas możesz ten krok pominąć).

  4. Wpisz polecenie:

mysql -u -p < "pełna ścieżka do pliku .sql chyba, że znajduje się w tej samej lokalizacji, co plik mysql.exe"

Zostaniesz poproszony o hasło, oczywiście je podaj.

Błąd phpMyAdmin? Przecież jest napisane - nie wybrano bazy danych - więc nie zostało zrobione zapytanie “USE baza”

Wybrałam bazę danych. Mam dwie bazy (już mi zrobione) i jedną wybieram w celu importu.

Matzu, bardzo to dla mnie skomplikowane. Jeśli miałbyś czas i ochotę, możemy przejść na gg. Mój nr 17181963

Do tej pory nic nie zrobiłam. Myślałam, że import i po sprawie, a tu taki kwas…

Ja już dokładniej nie jestem w stanie tego opisać, więc gg tu nic nie da. Czyli w ogóle nie próbowałaś robić tego co napisałem? No i nie odpowiedziałaś, czy ten serwer jest Twój, czy też korzystasz z jakiegoś hostingu?

Jeśli te bazy, które masz teraz utworzone, mają inne nazwy niż ta baza danych, którą eksportowałaś, to spróbuj przejrzeć ten plik .sql, czy nie ma tam instrukcji USE. Jeśli tak to zrób sobie najpierw kopię tego pliku .sql, a następnie podmień tą instrukcję na USE (Ta instrukcja use powinna być gdzieś na początku pliku i powinna być tylko jedna w całym pliku). Jak to zrobisz to spróbuj jeszcze raz wykonać import.

To nie jest mój serwer. Korzystam z hostingu. Spróbuję tak zrobić, jak piszesz. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie…

Ile MB zajmuje baza i jaki jest maksymalny rozmiar i czas wysyłanego pliku? Może jakieś parametry serwa zostały przegroczone? Skrobnij do admina.

Zrobiłam tak, jak proponowałeś. Niestety znów wyskoczył mi błąd:(

Dodane 18.10.2010 (Pn) 18:40

Baza zajmuje 1,47 MB, czas wysyłanego pliku - parę sekund.

Jaki błąd? Staraj się podawać jak najwięcej informacji, bo inaczej ciężko coś doradzić. W ogóle to spróbuj wykonać jakiekolwiek polecenie SQL na tej bazie danych … Nie wiem spróbuj zrobić jakąś tabelę, albo coś.

Baza już zaimportowana. Są jeszcze dobrzy, fajni i znający się na rzeczy Goście:-)

Dziękuje wszystkim za porady!

urz , jak znajdziesz chwilę to napisz co było nie tak, być może komuś się to w przyszłości przyda.

Zatem napiszę po kolei, jak pomyślnie zaimportowałam bazę sql na serwer.

Administrator serwera utworzył dla mnie dwie bazy. Zalogowałam się do jednej z nich. Następnie otwarłam zakładkę SQL i tam wpisałam “create database BAZA_nazwa mojej bazy”; następnie wkleiłam zawartość mojego pliku sql i dałam polecenie Wykonaj. Uwaga, po nazwie bazy wstawić koniecznie średnik!

To tyle - baza została zaimportowana.

OK, thx za info, czyli pewno zwiększył Ci uprawnienia.