Nie mogę zainstalować ani uruchomić systemu


(Daniel73 11) #1

Witam. Otóż mam taki problem: podczas ładowania systemu Windows XP wyskakuje mi błąd i pisze: Brak pliku config/system lub plik jest uszkodzony. Gdy chcę zainstalować na nowo system przy wyborze partycji wyskakuje błąd " STOP" z komunikatem : "Registry Error" .

Radzę się Was bo nie wiem co z tym fantem zrobić :wink: Proszę o porady i instrukcję naprawy mojego komputera :wink: Z góry dziękuję.


(Michal Steidl) #2

A wcześniej sformatowałeś partycje systemową? Jak będą problemy spróbuj przy pomocy GParted http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro ... 13209.html sformatować partycje i je podzielić jak chcesz a później zainstaluj Windowsa. Jeżeli problem będzie się powtarzać to może być to uszkodzony sam dysk.

btw GParted iso wypalasz na płytce i startujesz właśnie z niej. Obsługa nie powinna stanowić problemu.

~Neurox


(Daniel73 11) #3

Tylko co mi po tym programie jeśli nie mogę włączyć systemu :wink: Spróbuję podłączyć dysk do laptopa i wtedy się odezwę czy program zadziałał...

-- Dodane 03.06.2010 (Cz) 15:49 --

Wcześniej było wszystko dobrze system sprawnie działał. Komputer nie chodził ponad miesiąc, a gdy chciałem go nie dawno włączyć ten problem się pojawił :smiley:


(Drobok) #4

Przeczytaj to jeszcze raz albo kilka jak nie kapujesz ^^


(Daniel73 11) #5

Dzięki teraz się domysliłem :wink:

-- Dodane 04.06.2010 (Pt) 10:17 --

Dałby mi ktoś jakąś instrukcję do tego GParted? Bo pod koniec pokazuje mi się kursor myszy i nagle monitor się wyłącza. :wink:

-- Dodane 04.06.2010 (Pt) 11:59 --

Już rozgryzłem problem :wink:

Nareszcie naprawiłem swój komputer . Wielkie dzięki Neurox i drobok. Bez Was by się nie udało..

Temat do zamknięcia.


(Michal Steidl) #6

Hehe :slight_smile: Od tego jest forum, żeby pomagać innym. Teraz sam będziesz wiedział i może w przyszłości Ty komuś pomożesz 8)

pozdr