Nie mogę zainstalować Call of Duty 2 (windows 7 x86)

(wuuhacz) #1

Witam!

Mam problem nie mogę zainstalować Call of Duty 2 na moim PC podczas wkładania krążka w napęd wywala mi takie okienko:

http://imageshack.us/photo/my-images/85 ... uugtv.png/

Mam zainstalowane najnowsze flashe, biblioteki i inne pierdoły... Z początku myślałem, że jest to spowodowane SP1 w Systemie dlatego wróciłem na OS bez Service packa jednak nadal jest to samo :confused:

Ustawianie trybu zgodności z XP tak, że nie pomaga :confused:

Ma ktoś może rozwiązanie na ten problem?

Uruchomiłem setup z płyty jako administrator zainstalowało się na samym końcu wyskoczyło oczywiście te okienko co na screenie wyżej anulowałem.

Odpaliłem grę z pulpitu wywaliło "program przestał dzialać" uruchomiłem w trybie zgodności z XP jako administrator to samo.

"Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH

Nazwa aplikacji: cod2mp_s.exe

Wersja aplikacji: 0.0.0.0

Sygnatura czasowa aplikacji: 435d94bf

Nazwa modułu z błędem: cod2mp_s.exe

Wersja modułu z błędem: 0.0.0.0

Sygnatura czasowa modułu z błędem: 435d94bf

Kod wyjątku: c0000005

Przesunięcie wyjątku: 00145d28

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje 1: 0430

Dodatkowe informacje 2: 04306e7bbc70327beb31ac5f94bf9f5a

Dodatkowe informacje 3: 40e1

Dodatkowe informacje 4: 40e19f2cd219e1b2a119b0e80cecba52"

(mikber18) #2

Witaj,

wejdź w mój komputer i otwórz zawartość płyty (prawy klawisz->otwórz)... znajdź aplikacje setup.exe i uruchom ją w trybie zgodności z WinXP. Zobacz czy zadziała

pozdrawiam

(Patryk94) #3

Kliknij "eksploruj" i odpal setup.exe. W moim wypadku zadziałało nawet bez trybu zgodności.

Pozdrawiam

(wuuhacz) #4

Chłopaki a czytacie ze zrozumieniem, że instalowałem w trybie zgodności.

Żaden sposób nie pomaga jakieś inne pomysły???

(Dimatheus) #5

Hej,

Odnośnie screenu to proponowałbym zainstalować oprócz Flash'a (oczywiście chodzi o kontrolkę ActivX dla Internet Explorer'a) także Adobe Shockwave. :slight_smile:

Zainstaluj DirectX 9. Komponenty DirectX 11 obecne w Win7 nie zawsze poprawnie obsługują starsze gry, dlatego konieczne jest doinstalowanie ich z instalatora DirectX 9. Rozwiązanie sprawdzone na przykład w grze Medieval 2: Total War na Windows 7 HP 64-bit. Błąd podobny do Twojego - po instalacji DX9 śmiga aż miło... :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(wuuhacz) #6

Niestety nadal to samo :confused:

(Szymon606) #7

Gra jest za stara na Win 7. Niestety musisz się z tym pogodzić.

(Dimatheus) #8

Hej,

A instalację DirectX (DXSETUP.EXE) uruchamiałeś z menu kontekstowego i polecenia Uruchom jako administrator? Pojawiły się w czasie instalacji jakieś błędy?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(mikber18) #9

Poczekajcie bo właśnie sobie coś przypomiałem. wuubacz na jakiej wersji Windows 7 pracujesz? Jeżeli jest to Windows 7 Ultimate lub Business to masz możliwość skorzystania z Windows XP Mode gdzie zainstalujesz sobie poprostu XPka.

Link do Info na temat WindowsXPMode.

Ewentualnie możesz zainstalować Windowsa XP na jakiejkolwiek innej aplikacji do Wirtualizacji Systemu i mieć go jako VM albo zainstalować Windows XP na osobnej partycji

Przykładowym programem do Wirtualizacji jest VirtualBox

możliwości jest wiele

powodzenia

(Dimm Dna) #10

Windows 7 Home Premium x64 i Call of Duty 2 u mnie działa. W ogóle po włożeniu płyty nie pyta się u mnie o zgodność. Mam czerwono / białe pudełko "Best of Activision". Więc problem musi leżeć gdzieś indziej.

(Dimatheus) #11

Hej,

No tak, tylko że jest jedno ale. Programy te nie wspierają akceleracji 3D. Spróbuj na Virtual Box'ie lub na Virtual PC (bo w oparciu o Virtual PC działa tryb XP w Windows 7) zainstalować jakąkolwiek - nawet starą - grę korzystającą z 3D. Oczywiście, zainstalujesz. Ale przy uruchamianiu zostaniesz uraczony komunikatem, o niemożności uruchomienia. Sam przerabiałem to w przypadku Industry Giant'a 2, który na moim mobilnym GeForce'ie nie odpala się poprawnie... :frowning:

Cały czas wydaje mi się, że chodzi o ten DirectX.

Pozdrawiam,

Dimatheus