Nie mogę zainstalować Call of Duty 2 (windows 7 x86)

Witam!

Mam problem nie mogę zainstalować Call of Duty 2 na moim PC podczas wkładania krążka w napęd wywala mi takie okienko:

http://imageshack.us/photo/my-images/85 … uugtv.png/

Mam zainstalowane najnowsze flashe, biblioteki i inne pierdoły… Z początku myślałem, że jest to spowodowane SP1 w Systemie dlatego wróciłem na OS bez Service packa jednak nadal jest to samo :confused:

Ustawianie trybu zgodności z XP tak, że nie pomaga :confused:

Ma ktoś może rozwiązanie na ten problem?

Uruchomiłem setup z płyty jako administrator zainstalowało się na samym końcu wyskoczyło oczywiście te okienko co na screenie wyżej anulowałem.

Odpaliłem grę z pulpitu wywaliło “program przestał dzialać” uruchomiłem w trybie zgodności z XP jako administrator to samo.

"Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH

Nazwa aplikacji: cod2mp_s.exe

Wersja aplikacji: 0.0.0.0

Sygnatura czasowa aplikacji: 435d94bf

Nazwa modułu z błędem: cod2mp_s.exe

Wersja modułu z błędem: 0.0.0.0

Sygnatura czasowa modułu z błędem: 435d94bf

Kod wyjątku: c0000005

Przesunięcie wyjątku: 00145d28

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje 1: 0430

Dodatkowe informacje 2: 04306e7bbc70327beb31ac5f94bf9f5a

Dodatkowe informacje 3: 40e1

Dodatkowe informacje 4: 40e19f2cd219e1b2a119b0e80cecba52"

Witaj,

wejdź w mój komputer i otwórz zawartość płyty (prawy klawisz->otwórz)… znajdź aplikacje setup.exe i uruchom ją w trybie zgodności z WinXP. Zobacz czy zadziała

pozdrawiam

Kliknij “eksploruj” i odpal setup.exe. W moim wypadku zadziałało nawet bez trybu zgodności.

Pozdrawiam

Chłopaki a czytacie ze zrozumieniem, że instalowałem w trybie zgodności.

Żaden sposób nie pomaga jakieś inne pomysły???

Hej,

Odnośnie screenu to proponowałbym zainstalować oprócz Flash’a (oczywiście chodzi o kontrolkę ActivX dla Internet Explorer’a) także Adobe Shockwave. :slight_smile:

Zainstaluj DirectX 9. Komponenty DirectX 11 obecne w Win7 nie zawsze poprawnie obsługują starsze gry, dlatego konieczne jest doinstalowanie ich z instalatora DirectX 9. Rozwiązanie sprawdzone na przykład w grze Medieval 2: Total War na Windows 7 HP 64-bit. Błąd podobny do Twojego - po instalacji DX9 śmiga aż miło… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety nadal to samo :confused:

Gra jest za stara na Win 7. Niestety musisz się z tym pogodzić.

Hej,

A instalację DirectX (DXSETUP.EXE) uruchamiałeś z menu kontekstowego i polecenia Uruchom jako administrator? Pojawiły się w czasie instalacji jakieś błędy?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Poczekajcie bo właśnie sobie coś przypomiałem. wuubacz na jakiej wersji Windows 7 pracujesz? Jeżeli jest to Windows 7 Ultimate lub Business to masz możliwość skorzystania z Windows XP Mode gdzie zainstalujesz sobie poprostu XPka.

Link do Info na temat WindowsXPMode.

Ewentualnie możesz zainstalować Windowsa XP na jakiejkolwiek innej aplikacji do Wirtualizacji Systemu i mieć go jako VM albo zainstalować Windows XP na osobnej partycji

Przykładowym programem do Wirtualizacji jest VirtualBox

możliwości jest wiele

powodzenia

Windows 7 Home Premium x64 i Call of Duty 2 u mnie działa. W ogóle po włożeniu płyty nie pyta się u mnie o zgodność. Mam czerwono / białe pudełko “Best of Activision”. Więc problem musi leżeć gdzieś indziej.

Hej,

No tak, tylko że jest jedno ale. Programy te nie wspierają akceleracji 3D. Spróbuj na Virtual Box’ie lub na Virtual PC (bo w oparciu o Virtual PC działa tryb XP w Windows 7) zainstalować jakąkolwiek - nawet starą - grę korzystającą z 3D. Oczywiście, zainstalujesz. Ale przy uruchamianiu zostaniesz uraczony komunikatem, o niemożności uruchomienia. Sam przerabiałem to w przypadku Industry Giant’a 2, który na moim mobilnym GeForce’ie nie odpala się poprawnie… :frowning:

Cały czas wydaje mi się, że chodzi o ten DirectX.

Pozdrawiam,

Dimatheus