Nie moge zainstalować ccenhancera? problem z net framework


(Chateau de Jabol) #1

Jako niuansik dodam, że problem wystąpił po formacie kompa gdy zainstalowałem środowisko net framework 4 a wcześniej miałem 3. Chociaż wątpię aby to miało coś wspólnego z problemem


(system) #2

Wymagane jest to: http://www.softpedia.com/get/Others/Sig … ease.shtml jeśli używasz Windows’a XP.


(Chateau de Jabol) #3

Czyli jednak wina zmiany środowiska net framework? Ok, a jak odinstalowac net framework 4? tak jak odbywa się to w przypadku zwykłych programów?


(system) #4

Chyba tak, jeśli nie usunąłeś z systemu jego deinstalatora? Jednak pewności nie mam. Natomiast pewne jest, że CCEnhancer potrzebuje NET Frameworka 3,5: http://www.softpedia.com/get/System/Sys … ncer.shtml można tam znaleźć wymagania na dole strony. Uwaga! Zwróć jednak uwagę, że CCEnhancer jest przeznaczony jedynie dla Windows’a 7/8 i Visty! Tak wynika z tej strony właśnie, chociaż to chyba nieporozumienie.


(hirem) #5

Ja odinstalowywałem ten net framewor 4 z dodań i usuń programy Windows XP i operacja przebiegła bez kłopotu. Mam nadzieje że u Ciebie będzie tak samo.


(system) #6

Ja nie używam CCEnhancera. Moim zdaniem, jest niezbyt bezpieczny. Edytowałem wpis wyżej!


(Chateau de Jabol) #7

http://www.dobreprogramy.pl/CCEnhancer, … 20019.html CCEnhancer dla windowsa xp też jest :smiley: Dobra, spróbuje odinstalować net framework 4 i zainstalować srodowisko 3,5 tak jak miałem kiedyś, tylko czy nie jest to środowisko przestarzałe a co za tym idzie nie zawiera jakiś luk? Bo mi po formacie kompa polecono instalacje net framework 4 nie wiem dlaczego


(system) #8

To też najlepszym sposobem jest zdanie się na Microsoft i pobranie wszystkich krytycznych i odpowiednich opcjonalnych poprawek, jakie proponuje (Microsoft) Windows Update. To jest zasada poreinstalacyjna!


(Chateau de Jabol) #9

Aha, czyli ogółem jak mam aktualizacje systemu włączone to spokojnie mogę przesiąść się z NF 4 na 3,5. Dobrze zrozumiałem? :wink:


(system) #10

Niezupełnie! Aktualizacje opcjonalne musisz “wymusić” i wybrać “ręcznie”, czyli wejść na stronę Microsoft Update, dać zbadać zasoby komputera, legalność systemu i potem wybrać “ręcznie” aktualizacje opcjonalne związane z NET Frameworkami i proponowane przez tę witrynę. Samoczynna aktualizacja tego nie zrobi! Samoczynna aktualizacja pobiera jedynie aktualizacje krytyczne, a wśród nich nie ma NET Frameworków.


(Chateau de Jabol) #11

A czy ta sama czynność tyczy się NF 4 ? i na czym polegają te ręczne aktualizacje - grubsza sprawa?


(system) #12

Aktualizacje opcjonalne proponują zwykle NET Frameworka 4 i nawet odpowiednie poprawki do niego. Cała “ręczna” procedura jest prosta. Spróbuj!


(Chateau de Jabol) #13

Wszedłem na aktualizacje niestandardowe/reczne do witryny windows update i wyskoczyły mi takie propozycje http://naforum.zapodaj.net/d858af87a927.png.html Dodam, że mam 32bitowy windows xp + service pack 3. Czy proponowane aktualizacje środowiska NT są odpowiednie? I czy przy okazji mogę bezpiecznie zainstalowac pozostałe inne?? :wink:


(system) #14

Spokojnie zaznacz i pobierz wszystko, co związane jest z NET Frameworkami. Inne pozycje pomiń. Nie są potrzebne.


(Chateau de Jabol) #15

Ok, jeszcze tylko ostatnie pytanie. Który net framework jest bardziej rozwinięty, na plus i pod xp wg ciebie. 3,5? 4? czy bez różnicy? zależy mi na tym zdaniu


(Johny) #16

Tu nie ma rozróżnienia na system co lepsze,to są biblioteki programistyczne,coś takiego jak VCL,instaluje się wersję, która jest wymagana do uruchomienia jakiegoś programu ,jeśli jakiś program wymaga Frameworka wersji 4,a z niego korzystasz,to wtedy instalujesz wersję 4


(Chateau de Jabol) #17

Dziękuję za precyzyjną odpowiedż. Jeszcze tylko jedno pytanie :slight_smile:

Jeśli mam net framework 4 i ccenhancer potrzebuje 3.5 to czy po instalacji jeszcze musze do działania środowiska coś instalowac czy wszystko samo sie instaluje? oraz czy środowisko net framework 3.5 i 4 nie będą ze sobą kolidować? I czy np moge normalnie odinstalować net framework 4 jak zainstaluję 3.5 czy lepiej już mieć oba?

Dodane 05.04.2012 (Cz) 19:40

Ok, znalazłem sobie wszystkie odpowiedzi w tym linku http://www.vista.pl/artykuly/14133_inst … ndows.html :slight_smile: Tylko teraz czy pisze tam w podsumowaniu że najpierw trzeba zainstalować net framework 3.5 a pózniej 4. Zatem co, musze odinstalowac net framework 4 i najpierw zainstalowac 3.5 Coś się stanie jeżeli w moim przypadku będzie na odwrót??


(system) #18

Wykonaj to, co Ci poradziłem o godz.12,10. Resztą się nie przejmuj. System zrobi wszystko za Ciebie.


(Chateau de Jabol) #19

Ok Poraj. Bardzo ci dziękuje za tak poświęcony czas i odpisanie na priv. Na prawdę, spoko =D>


(roobal) #20

Chateau de Jabol , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.