Nie moge zainstalować ccenhancera? problem z net framework

Jako niuansik dodam, że problem wystąpił po formacie kompa gdy zainstalowałem środowisko net framework 4 a wcześniej miałem 3. Chociaż wątpię aby to miało coś wspólnego z problemem

Wymagane jest to: http://www.softpedia.com/get/Others/Sig … ease.shtml jeśli używasz Windows’a XP.

Czyli jednak wina zmiany środowiska net framework? Ok, a jak odinstalowac net framework 4? tak jak odbywa się to w przypadku zwykłych programów?

Chyba tak, jeśli nie usunąłeś z systemu jego deinstalatora? Jednak pewności nie mam. Natomiast pewne jest, że CCEnhancer potrzebuje NET Frameworka 3,5: http://www.softpedia.com/get/System/Sys … ncer.shtml można tam znaleźć wymagania na dole strony. Uwaga! Zwróć jednak uwagę, że CCEnhancer jest przeznaczony jedynie dla Windows’a 7/8 i Visty! Tak wynika z tej strony właśnie, chociaż to chyba nieporozumienie.

Ja odinstalowywałem ten net framewor 4 z dodań i usuń programy Windows XP i operacja przebiegła bez kłopotu. Mam nadzieje że u Ciebie będzie tak samo.

Ja nie używam CCEnhancera. Moim zdaniem, jest niezbyt bezpieczny. Edytowałem wpis wyżej!

http://www.dobreprogramy.pl/CCEnhancer, … 20019.html CCEnhancer dla windowsa xp też jest :smiley: Dobra, spróbuje odinstalować net framework 4 i zainstalować srodowisko 3,5 tak jak miałem kiedyś, tylko czy nie jest to środowisko przestarzałe a co za tym idzie nie zawiera jakiś luk? Bo mi po formacie kompa polecono instalacje net framework 4 nie wiem dlaczego

To też najlepszym sposobem jest zdanie się na Microsoft i pobranie wszystkich krytycznych i odpowiednich opcjonalnych poprawek, jakie proponuje (Microsoft) Windows Update. To jest zasada poreinstalacyjna!

Aha, czyli ogółem jak mam aktualizacje systemu włączone to spokojnie mogę przesiąść się z NF 4 na 3,5. Dobrze zrozumiałem? :wink:

Niezupełnie! Aktualizacje opcjonalne musisz “wymusić” i wybrać “ręcznie”, czyli wejść na stronę Microsoft Update, dać zbadać zasoby komputera, legalność systemu i potem wybrać “ręcznie” aktualizacje opcjonalne związane z NET Frameworkami i proponowane przez tę witrynę. Samoczynna aktualizacja tego nie zrobi! Samoczynna aktualizacja pobiera jedynie aktualizacje krytyczne, a wśród nich nie ma NET Frameworków.

A czy ta sama czynność tyczy się NF 4 ? i na czym polegają te ręczne aktualizacje - grubsza sprawa?

Aktualizacje opcjonalne proponują zwykle NET Frameworka 4 i nawet odpowiednie poprawki do niego. Cała “ręczna” procedura jest prosta. Spróbuj!

Wszedłem na aktualizacje niestandardowe/reczne do witryny windows update i wyskoczyły mi takie propozycje http://naforum.zapodaj.net/d858af87a927.png.html Dodam, że mam 32bitowy windows xp + service pack 3. Czy proponowane aktualizacje środowiska NT są odpowiednie? I czy przy okazji mogę bezpiecznie zainstalowac pozostałe inne?? :wink:

Spokojnie zaznacz i pobierz wszystko, co związane jest z NET Frameworkami. Inne pozycje pomiń. Nie są potrzebne.

Ok, jeszcze tylko ostatnie pytanie. Który net framework jest bardziej rozwinięty, na plus i pod xp wg ciebie. 3,5? 4? czy bez różnicy? zależy mi na tym zdaniu

Tu nie ma rozróżnienia na system co lepsze,to są biblioteki programistyczne,coś takiego jak VCL,instaluje się wersję, która jest wymagana do uruchomienia jakiegoś programu ,jeśli jakiś program wymaga Frameworka wersji 4,a z niego korzystasz,to wtedy instalujesz wersję 4

Dziękuję za precyzyjną odpowiedż. Jeszcze tylko jedno pytanie :slight_smile:

Jeśli mam net framework 4 i ccenhancer potrzebuje 3.5 to czy po instalacji jeszcze musze do działania środowiska coś instalowac czy wszystko samo sie instaluje? oraz czy środowisko net framework 3.5 i 4 nie będą ze sobą kolidować? I czy np moge normalnie odinstalować net framework 4 jak zainstaluję 3.5 czy lepiej już mieć oba?

Dodane 05.04.2012 (Cz) 19:40

Ok, znalazłem sobie wszystkie odpowiedzi w tym linku http://www.vista.pl/artykuly/14133_inst … ndows.html :slight_smile: Tylko teraz czy pisze tam w podsumowaniu że najpierw trzeba zainstalować net framework 3.5 a pózniej 4. Zatem co, musze odinstalowac net framework 4 i najpierw zainstalowac 3.5 Coś się stanie jeżeli w moim przypadku będzie na odwrót??

Wykonaj to, co Ci poradziłem o godz.12,10. Resztą się nie przejmuj. System zrobi wszystko za Ciebie.

Ok Poraj. Bardzo ci dziękuje za tak poświęcony czas i odpisanie na priv. Na prawdę, spoko =D>

Chateau de Jabol , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.