Nie moge zainstalowac DirectX 9.0c

Instaluje program zawierajacy DirectX 9.0c. Instalacja okazuje sie sukcesem. Uruchamiam narzedzie diagnostyncze dxdiag i wyswietla sie poprzednia wersja, czyli w moim przypadku DirectX 9.0b. Pewna gra, wymagajaca tego najnowszego sterownika, rzeczywiscie nie dziala. Ma ktos pomysl jak rozwiazac ten problem ?

A robisz to w ten sposób?

viewtopic.php?f=7&t=213229

Skorzystaj z tego programu do odinstalowania http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … stall+4.15 i zainstaluj nową wersję.

Link podany przez “ybu” okazal sie interesujący, lecz teraz jestem juz pewien, ze instalacja przebiegla prawidlowo. W grze mialem juz gotowe do zainstalowania pliki, wlacznie z plikiem “DXSETUP”. Problem nadal nie rozwiazany. Potem sprobuje zastosowac program zasugerowany przez uzytkownika Chillout. Moze ktos zoorientowany od razu by mi napisal, co mam kliknac w tym programie, aby odinstalowac stara wersje (czyliDirectX 9.0b).

DirectX się aktualizuje, nie ma deinstalatora.

Znalazłem rozwiązanie tego problemu !. Otóż pomogło zainstalowanie Service Pack 2. Odtąd DirectX 9.0c na dobre zagnieźdźił się w moim komputerze. Dziwna sprawa.