Nie mogę zainstalować IE8

Witam i proszę o pomoc nie wiem już co robić. Zaczęło się wszystko że przestał otwierać się internet explorer8 (poprzednia wersja IE7). Mój system to XP Home Edition SP3 ponieważ IE jest składnikiem Windowsa przestały się otwierać opcje internetowe jak i okno pomoc i obsługa techniczna na której stronie można było przywrócić system, teraz przywracanie systemu jest nie możliwe nawet z wiersza polecenia, jeżeli otworzy się już okno to jest ono puste bez jakichkolwiek napisów. Próbowałem ponownie zainstalować IE7 ale pokazuje się komunikat iż zainstalowana jest nowsza wersja, podjąłem próbę odinstalowania IE8 ale jedyny program który go widział nie odinstalował go do końca, w tej chwili wygląda to tak że IE8 jest zainstalowany ale w ogóle nie reaguje a przy próbie ponownej instalacji nie instaluje się do końca po czym komputer się restartuje i dalej nic. Nie wiem czy jedyny sposób to jest wgrywanie od nowa systemu. Nie jestem zbyt obeznany z komputerem więc proszę pomóżcie ![-o<

Start -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> Narzędzia Systemowe -> Przywracanie Systemu.

Daj sobie spokój z IE (najgorsza z możliwych przeglądarek). Zainstaluj sobie Operę lub Firefoxa.

Witam :slight_smile:

możesz też zastosować instalacje nakładkową bez utraty danych

instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html

Twoje rady są niezwykle pomocne. Dam Ci przykład: masz problem z autem marki Audi i prosisz o pomoc na forum. Ktoś inny odpisuje Ci: daj sobie spokój z Audi, kup sobie BMW.

To jest zobrazowanie Twojej pomocy…

A wracając do tematu - proponuję przeczyścić komputer programem CCleaner. Być może z poprzedniej wersji IE zostały jakieś pluginy, które nie są kompatybilne z nowszą wersją przeglądarki i to one mogą blokować dostęp do IE8. Zajrzyj też TU, być może pomoże Ci ten artykuł :slight_smile:

Co do przeglądarki to był tylko sugestia, jeżeli już, ale skoro nadal mu radzisz używać „rewelacyjnego” IE to naprawdę współczuje Ci poziomu Twojej wiedzy na temat przeglądarek internetowych?

Brak kompatybilności pomiędzy IE7 a IE8 – a zwłaszcza pomiędzy zainstalowanymi plugingami? - Kolejne genialne stwierdzenie.

Co do porównania Audi v BMW… No fakt, po co ma się człowiek przesiąść na lepszą maszynę skoro do końca życia może się męczyć na starym zdezelowanym rupieciu?

Ehhh… Pomyśl czasem człowieku co piszesz.

Zauważyłeś, żebym mu radził używać czegokolwiek? Internauta przyszedł tu na Forum z problemem dotyczącym właśnie Internet Explorera. To, co ktoś używa - to jego sprawa. I ma nadzieję, iż rozwiąże tu swój problem. Czytaj ze zrozumieniem proszę.

Co do pluginów - podałem mu takie, a nie inne rozwiązanie, gdyż w przeszłości miałem dokładnie ten sam problem. Błąd powodowała wtyczka od Adobe.

Dla Twojej satysfakcji - korzystam z Chrome.

Pozdrawiam…

Pax, pax, panowie :slight_smile:

Chłopak ma praktycznie padnięty system a Wy tu osobiste wycieczki robicie ? :smiley:

Ale wracajmy do tematu:

  1. Czym odinstalowywałeś IE8?

  2. Jak wyżej, przywróć system (jeżeli jeszcze możesz, następnie Ccleaner, potem w trybie awaryjnym spróbuj zainstalować IE8.

  3. Prawdopodobnie “coś” Ci siedzi w systemie (rootkit?), jak pkt. 2 nie pomoże w trybie awaryjnym spróbuj puścić Combofix.

Faktycznie że jest to jedna z najgorszych ale przez nią mam prawdopodobnie kłopoty gdyż prawdopodobnie przez explorera nie mogę otworzyć strony aby przywrócić system jak pisałem nawet z wiersza polecenia nie mówiąc o wszystkie programy>narzędzia>itd.jak i również nie nie da się otworzyć opcji internetowych, a obecnie przestał działać i outlook.

to może być spowodowane też jakimś wirusem

przeskanuj system

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

sprawdż też czy w aktualizacjach masz ie8

P.S

z tym combofixem to bym się wstrzymał ,lepiej już jak podasz logi

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

eugsiw

Rozumiem, że zaporę systemową masz włączoną oraz posiadasz jakiegoś antywirusa typu Avast etc., którego masz na bieżąco uruchomionego.

QANTUMI

Faktycznie to może być jakiś wirus, którego wpuścił, (czemu się nie dziwię) IE. Zauważ, że zaczął występować efekt „domina” – aplikacja za aplikacją przestaje działać.

Oczywiście rozwiązaniem może być podany przez Ciebie sposób, – czyli skanowanie Malwarebytes Anti-Malware i usunięcie infekcji a następnie uzupełnienie składników Windows z płyty instalacyjnej lub też zrobienie instalacji nakładkowej.

Wydaje mi się jednak, że reinstalacja systemu będzie nieunikniona.

Jedynie RevoUninstaller go widział i nim go próbowałem odinstalować ale widocznie nie dał rady bo przy próbie instalacji IE7 pokazywał się komunikat że jest już zainstalowana nowsza wersja

Dodane 08.06.2012 (Pt) 15:50

System był skanowany kilka razy a za antyvira mam Kasperskyego który dość dobrze chroni komputer w każdym bądz razie nie wykryły niczego

Jak chcesz,ale ja bym na Twoim miejscu podał te logi, bo coś mi mówi,że jednak kacperek coś przeoczył

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Zastosowałem na systemie HiJackThis poddałem analizie na ich stronie przeanalizowało ale niestety w ogólę się na tym nie wyznaję nie wiem co było do naprawy a co do usunięcia.

Chciał bym wszystkim serdecznie podziękować za pomoc. Na chwilę obecną programem TuneUp Utilities udało mi się przywrócić system ale tylko uzyskałem to że naprawiłem Outlooka a resztę zostawię chyba w spokoju z internet explorer i tak bym nie korzystał, to mnie tylko wkurza że nie mogę otworzyć ustawień opcji internetowych jak i pomocy i obsługi technicznej, myślę że jednak bez reinstalacji systemu się nie obejdzie. Któryś z kolegów radził mi nakładkę ja jednak się boję bo w ogóle się na tym nie znam a nie chcę jeszcze bardziej skopać systemu.

Dodane 08.06.2012 (Pt) 22:07

Wykonałem OTL link. www.wklej.org/id/769448

Sprawdż czy masz w dodaj usuń jakiś Toolbar,jeśli tak to go usun

P.S

no na sprawdzenie logów to już musisz zaczekać,aż odezwie się ktoś kto się zna dobrze na odczycie

Tak miałem który zainstalował się instalacji drukarki Brother, odinstalowałem go

Dodane 10.06.2012 (N) 8:10

Mam jeszcze takie pytanie? wykonałem skan OTL wkleiłem na stronie wklej ale ponieważ nigdy tego nie robiłem co dalej?

eugsiw

Wykonaj skanowanie OTL. Tu masz pełną instrukcję jak i co zrobić:

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Następnie poproś specjalistów z działu bezpieczeństwo o sprawdzenie logów – najlepiej kolegę spandaupol – zna się na tym jak mało, kto.

Chciałem wszystkim serdecznie podziękować za zaangażowanie się w mój problem, ale ponieważ jednak nie obyło się bez ponownego formatowania dysku (było coraz gorzej) temat instalacji IE8 uważam za zamknięty. Niestety ten co formatował mój dysk wgrał mi jednak wersję angielską nie wiem dla czego a czy da się teraz zmienić na polską wersję też nie wiem?