Nie moge zainstalowac kamerki

witam

a wiec zakupiłem na alledrogo :slight_smile: kamerkę

zainstalowałem sterowniki z płytki zrobiłem restart kompa podpiąłem kamerkę pokazuje ze znalazł nowy sprzęt “USB KAMERA”

klikam żeby automatycznie znalazł sterowniki a tu mi pisze ze system Windows ich nie znalazł a jak włączę program do kamerki wyskakuje błąd “Sory you have you have no video capture hardware” i nic nie mogę zrobić i instalowałem inne sterowniki i nic… czytałem na forum ale linki już są stare (2009roku) i nic nie da się ściągnąć.

pardzo prosze o pomoc

pozdrawiam

g6stf5l1y4h5j0gxh.jpg

Windows XP sp 3 ?

Podaj dokładna nazwe tej kamery i model.

tak mam windowsa XP z sp3

a na kamerce jest tylko naklejka i pisze na niej APT-BW.

identyfikator sprzętu w menadżerze urządzeń : USB\VID_0C45&PID_614A\6&3E3CC62&0&2

dodam jeszcze ze ona ma jeszcze mikrofon który ma oddzielny kabelek czy on tez musi byc podpięty przy instalacji?

jak podłaczylem mikrofon to mikrofon działa

a i oświetlenie tez działa to ma regulacjie na kablu oświetlenia i ona działa

Zobacz TUTAJ

juz instalowałe je i tez nic

a to ze mam DirectX 9 czy to w czyms przeszkadza bo najnowyszy to chyba 11?

Spróbuj jeszcze tak odinstaluj wszystkie sterowniki od tej kamerki usuń ją z menadżera zadań i uruchom komputer ponownie. Gdy sie uruchomi i wykryje kamere to nie instaluj sterowników przez kreator dodawanie sprzętu windows tylko uruchom program do instalacji z płyry cd dołączonej do niej. Przed instalacja odłącz kamere z usb i podłącz ją dopier wtedy jak instalator Cie o to poprosi.

Ewentualnie po odinstalowaniu tych sterowników “przeleć” system jakimś programem do czyszczenia.