Nie moge zainstalować karty nVIDIA GeForce 9600M GT

witam was wszystkich. mam tu problem z instalacją grafiki nVIDIA GeForce 9600M GT na laptopie Acer Aspire 5720zg. wymieniłem procesor i grafikę, ale nie moge zainstalować sterownika do w/w grafiki. wszystkie programy pokazuja zamontowana kartę prawidłowo.

system win7 Ultimate 64bit

ChomikImage.aspx?k=1368848&t=634712335605327517&id=819615878&vid=1621401996&loc=PL

prosze was o pomoc w jaki sposób zainstalowac ten sterownik

A ręcznie przez menedzer urządzeń, wskazując folder nvidii który zapewne utworzył sie na partycji C?

niestety tez jest błąd. jest co prawda informacja że system odnalazł dany sprzęt, ale jednocześnie informuje że wystąpił błąd podczas instalacji. i tak w koło macieja.

poza tym w folderze który sie tworzy po rozpakowaniu sterownika, nie ma jednego pliku .info tylko kilkadziesiąt i nie za bardzo wiadomo który z nich jest właściwym.

jak zainstalowałeś odpowiednie sterowniki do tej karty to powinno być wszystko dobrze, chyba że 32 bitowe stery wgrałeś na 64 bitowym OS-ie

Zrobimy inaczej, uruchom instalacje tego sterownika, po wyskoczeniu błedu wyjdz z instalacji, następnie wejdz na partycję C znajdz folder Nvidii, znajdz tam plik o nazwię nvwi.inf i podmień go z tym plikiem:

http://speedy.sh/9KAkh/nvwi.inf

nastepnie uruchom instalacje z folderu poprzez setup.

mistrzostwo swiata. sterownik sie instaluje. zaraz zobaczymy jakie beda efekty

wielkie dzięki djkamil09061991. nie ważne jak ważne że sposoby ukazują się trafne. tylko zauważyłem jeden problem. po odpaleniu batelfilda3 loguje sie na serwer z misją miga napis wczytywanie i po chwili robi się czarny ekran. niestety po nim tylko twardy reset wchodzi w grę. ciekawe czy to grafika jest uszkodzona, czy to wina sterownika.

Nic więcej już nie poradze :stuck_out_tongue: sprawdz jak w innych grach, bo jakby nie było batlefield jest wymagającą grą,możesz jeszcze sprawdzać inne wersje sterowników czy sie zainstalują, mam na myśli starsze wersję, ewentualnie wejdz na strone nvidii:

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

wybierz automatyczne wyszukiwanie sterowników i zobacz czy coś zasugeruje :slight_smile: tylko żebyś nie zepsuł na gorzej :smiley:

Takie patenty dużo nie dadzą. Pewnie nie odinstalowałeś poprzedniego sterownika, co nie pozwoliło ci na instalację nowego.

Wejdź w tryb awaryjny, odinstaluj wszystkie sterowniki do grafiki. Zrestartuj komputer, po czym zainstaluj (już te właściwe) od 0 :slight_smile:

Jeśli będzie wywalało błąd, wejdź w manager urządzeń, zmień widok na wg połączeń. Tam znajdź kartę graficzną i odinstaluj od niej sterownik (jeśli będzie błąd wcześniej ppm i wyłącz). Po całym zabiegu spróbuj zainstalować właściwy sterownik.

witam ponownie. cały czas wywala błąd, że system nie mógł odnaleźć właściwego sterownika itd… usuwałem w trybie awaryjnym sterowniki tak jak opisałeś i dalej to samo. jedyna możliwość do sposób djkamila, który polega na podmianie pliku .info

zrobię format tak by nie było żadnych pozostałości po wcześniejszych sterownikach.

Dodane 29.04.2012 (N) 17:03

no i przysłowiowa du…pa blada. postawiłem system na nowo i dalej jest ten sam problem. rozpakowuje sterownik zaczyna instalacje, sprawdza zgodność systemu i po chwili komunikat “program instalacyjny NVIDIA nie może kontynuować pracy” ten sterownik graficzny nie mógł odnaleźć zgodnego sprzętu graficznego.

Dodane 29.04.2012 (N) 17:22

co do tematu samej gry battlefield 3, to uruchamiałem ja na wcześniejszym na starszym procesorze i na oryginalnej grafice tego lapka nVidia 8400GM co prawda cieło jak ■■■■■■■, ale sie uruchamiał. teraz wymieniłem procesor i grafikę na w/w wymieniona i wyłącza sie monitor podczas logowania do serwera.

Dodane 30.04.2012 (Pn) 21:52

witam ponownie. dowiedziałem sie że karta nie zostanie zainstalowana sterownikiem ze strony nvidi. potrzebny jest sterownik dedykowany do acer aspire, bez różnicy jaki model. bede wdzięczny jeżeli wiecie w jakich modelach tych laptopów była montowana w/w kart graficzna.

sterowniki pod system Win7 64bit

Acer aspire 4930g ma tą karte, tu sterownik:

http://global-download.acer.com/GDFiles … SC=EMEA_20

jeśli o to ci chodzi :slight_smile:

Usuwanie w managerze urządzeń, masz zrobić z trybu normalnego.

niestety nic nie dają moje próby zainstalowania sterownika. cały czas komunikat "Program instalacyjny NVIDIA nie może znaleźć sterowników zgodnych z aktualnym sprzętem. Program instalacyjny zakończy pracę.

kartę system instaluje jako standardową. raz kiedy usuwałem sterowniki z pod trybu awaryjnego w menadżerze urządzeń pokazał ją jako GF 9600M GT, ale kiedy kliknąłem aktualizuj sterownik to zainstalował ja jako standardową.

to jakaś masakra, jeszcze nigdy mnie tak sterownik grafiki nie wymęczył. może macie jakiś sposób na jej poprawne zainstalowanie bez podmiany pliku info, które co prawda instalowało kartę, ale były problemy z obrazem. blue screeny itp…