Nie mogę zainstalować Mandrivy Linux z pendrive'a

Witam,

Zauważyłem, że dystrybucja Ubuntu niezbyt przypadła mi do gustu (środowisko, niekompatybilne aplikacje i niedziałający Wine), więc się pokusiłem o Mandrivę. Z powodu, że nie chcę znowu marnować płytki postanowiłem Mandrivę przegrać na pendrive’a i zainstalować. Jednak po przestawieniu w BIOS’ie ustawień na boot z USB nie startuje! Nie wykrywa bootloadera w pendrive! (BIOS go wykrywa).

PRÓBOWAŁEM NA WSZYSTKIE SPOSOBY! NIC! Na dwóch pendrive’ach próowałem - TEŻ NIC!

Wina mojego komputera?

Próbowałem kilkoma sposobami:

  • Ręczne kopiowanie plików Mandrivy

  • Program UNetBootin

  • Wgrywanie przez UltraISO

I nie działa :frowning:

System to Windows 7 Ultimate x64, system jaki chcę zainstalować to Mandriva Linux One 2010.0. Może powiecie, co jest nie tak? Lub inne sposoby do instalacji Linuksa z USB?

Cześć. Spróbuj tak jak jest w tym poradniku.

http://linux.uszew.pl/index.php?option= … Itemid=110

Jeżeli dalej nie zaskoczy to spróbuj takiego sposobu.

http://linux.uszew.pl/index.php?option= … 1#JOSC_TOP

Może pokaż strukture katalogów jaką tworzy unebootin, właściwie za prawidłowe uruchamianie systemu odpowiada jeden plik autorun.inf, fajnie by było jak byś również pokazał. I czy próbowałeś przenieś na pendrive coś innego, chociażby poczciwego slaxa? Jeśli nie, spróbuj, ciekaw jestem czy on też będzie mieć opory.

Jak zgrywam Slaxa na USB, to wtedy działa. Próbowałem i Mandrivę i Ubuntu i nadal bez skutku :confused:

Zaraz spróbuję jeszcze raz, potem dam znać :wink:

Pokaż plik autorun.inf po tym jak przerzucasz pliki Mandrivy na pendrive za pomocą unebootin. Wydaje mi się, że tu leży pies pogrzebany.

[Autorun]

open=autorun\autorun.exe

icon=autorun\autorun.ico

Mam nadzieję, że to jest to.

Co ma autorun do bootloadera? Autorun to pliki dla Windowsa, które mają przeprowadzać autouruchamianie nośnika lub aplikacji z nośnika. Pokaż lepiej zawartość syslinux.cfg.

Sprawdź jeszcze czy Unetbootin wspiera Mandrivę w tej wersji, bo z tego co widzę na liście to do pobrania i wypakowania na pendrive w programie jest tylko 2007 i 2008 i to netinstall.

Pozdrawiam!

Sam miałem problem z unetbootin gdy instalowałem Linuksa w innej wersji niż na liście :expressionless:

Pod windowsem spróbuj UltraIso mi pomogło.

PS U mnie w biosie też niby mam kolejność urządzeń ale dla pendriva to nie działa muszę wybrać opcję w której ręcznie wskazuję dysk :|, sprawdź czy i ty czegoś takiego nie masz.

O to właśnie chodzi! Przez UltraISO też próbowałem, ale nie działa :frowning:

(spróbuję jeszcze jeden raz)

Zauważyłem, że ciągle próbowałem programem UNetbootin, ale w ogóle bootloadera nie wykrywa! Wersja 2010.0 nie ma na liście i chcę zainstalować nie NetInstall, tylko normalnie z USB (mam edycję One).

Zaraz podam zawartość pliku syslinux.cfg

EDIT

default live

prompt 1

timeout 40

display /boot/help.msg

# ui gfxboot.com /boot/syslinux/bootlogo

label live

kernel /boot/vmlinuz

append initrd=/boot/cdrom/initrd.gz splash=silent vga=788 

label harddisk

localboot 0x80