Nie mogę zainstalować najnowszej wersji sterowników ATI

Mam laptopa Dell Studio 1558 z kartą graficzną ATI Radeon HD 5470. Dziś przesiadłem się po długim czasie na Windowsa(7) i chciałem zainstalować na nowym systemie sterowniki ze strony ATI. Niestety, po ściągnięciu podczas instalacji nie mogłem wybrać instalacji sterownika(jedynie catalyst center, steronik hdmi i jakieś pierdoły). Sterownika ekranu po prostu nie było na liście wyboru podczas instalacji.

 

Wszedłem więc na stronę producenta laptopa i stamtąd ściągnąłem sterowniki do karty graficznej. Niestety te sterowniki są z 2010 roku. Ale one się zainstalowały i wszystko jest ok. Gdy próbuję je aktualizować z poziomu menedżera urządzeń to wyświetla mi komunikat, że sterownik jest aktualny :open_mouth:

 

Ja jednak nie chcę pracować na przestarzałych o 4 lata sterownikach i wolałbym móc zainstalować najnowsze. Pamiętam, że jakiś czas temu na 100% instalowałem sterowniki ze strony ATI a nie DELLa. 

 

Czy jest jakiś sposób na zainstalowanie najnowszych sterowników? 

Jeśli system odmawia zainstalowania sterowników ze strony AMD (ATI), to niestety musisz się pogodzić ze sterownikami Dell’a.

A myślisz, że Windows 8.1 coś może zmienić? Bo 7 mam kupioną jeszcze z laptopem, a zastanawiałem się nad update i nie wiem czy to coś da w ogóle.

Może być problem! Ten model laptopa jest przeznaczony do systemu Windows 7/ 64-bit. Możesz nie znaleźć kompletu sterowników do 8.1 , chociaż niektóre pewnie zainstaluje sam system. Generalnie odradzam!

Hmm, no to trudno, nie będę ryzykował, przynajmniej na razie.

Dzięki za informacje.