Nie mogę zainstalować nowej karty graficznej

ale wszystkie sterowniki sa grane i moge normalnie grac i wszytko bd git ? nie wpłynie to jakos na funkcjonowanie karty w grach itp

Bez problemu, nie będzie auto podkręcania, nie zaktualizuje sterowników, zrobisz to kiedyś ręcznie, czyli tak jak ja wolę :wink:

Procesor I5-3570 chlodzenie boxowe w grze 73 stopni, mocno sie grzeje ?

Trochę tak.
Kiedy wymieniałeś pastę? Lepsza = lepiej, ale jak dawno to nawet taka 1gr za 3 zł z Allegro powinna wystarczyć (nie za 1zł 100% silikonu!). Ciekłego metalu i Azotu nie potrzebujesz za 500+ :wink: Ewentualnie wymiana chłodzenia na lepsze i/lub dodatkowe 2 wiatraczki d budy jak mało przewiewna (doszła karta -> większy piecyk).

komputer dopiero co kupilem, jest uzywany i nie wiem kiedy byla wymieniana pasta, karta to ok. 40stopni ma na obciazeniu, procesor to stan krytyczny i musze juz zmieniac paste, czy jeszcze w granicach tolerancji jest ? 1 dodatkowy wiatraczek jest zalozony

intel podaje oficjalnie do 67 stopni, ludzie piszą na forach, że ponad 80 to “źle”.
Gdyby było tragicznie, to by się resetował.

Ja bym te 6 złotych, bo tyle wydasz z wysyłką, odżałował :wink:
Jest spora szansa, ze pasta zaschnieta, sprzedający zdejmował radiator itp., a wiec jakakolwiek pasta będzie lepsza od tego co masz :wink:

Możesz poszukać na forum lepszych , takich za ok 15zł + dostawa (będzie chłodniej nieco, nie znam się na apstach specjalnie, zawsze daję “najtańsze z dodatkiem srebra” i działa), ale po kosztach cos takiego by starczyło. Przy okazji zdejmiesz radiator i …. wyczyścisz przestrzenie miedzy blaszkami z kurzu, to tez ogranicza oddawanie ciepła :wink:
https://allegro.pl/oferta/pasta-termoprzewodzaca-srebro-ag-silver-0-5g-7374553141

Nieustająco SPC Pactum-1 :slight_smile: