Nie mogę zainstalować nowej karty graficznej

Mam problem z zakupioną kartą graficzną, jest to GTX 1050TI, w menedzer urządzeń nie widzi tej karty, pobrałem sterowniki ze strony Nvidia, ale jak próbuje zainstalować, to wyskakuje komunikat “Ten sterownik graficzny Nvidia nie jest zgodny z tą wersją systemu windows” Posiadam Windows 7 Profesional 64bit

  1. Karta nowa/używana?
  2. sterownik najnowszy/ starszy (jak nowy weź starszy)
  3. w płycie działała jakaś inna karta na tym slocie? Jaka (pobór mocy)

Karta używana, mógłbyś podać starsze sterowniki, bo nie mogę znaleźć, nie mam innej karty i nie mam jak sprawdzić, czy działa, wentylator od karty normalnie działa

Wyłączyłem karte zintegrowaną, podpiąłem monitor do karty i odpalił, teraz instaluje sterowniki

:smiley: Zewnętrzna nie ruszy jeżeli podpinasz do integry :wink: Swoją droga mam nadzieję, ze dużo nie dałeś.1050 to taki kiepski model już :wink: ps. jakby coś ze sterownikami, to tu amsz inne wersje https://www.nvidia.pl/drivers/beta

komputer składany za 900zł, w tym 300zł za 1050ti, wiec chyba w cos tam pogram, nadal sie instaluje, zaraz ci napisze co i jak

Jak będzie działała to uczciwa cena. Dobrze też to TI widzieć. 900 zł, troszkę po bandzie poszedłeś. Obstawiam, że reszta to i5-2400+8GB Ram, czyli dobrze dobrane. Akurat na tym samym poziomie wszystko.

I5- 3570 i 8GB ramu, budżet mały, to takie podzespoły dobrane, jest problem, bo instalacja zatrzymała się przy Visual C+++ i stoi w miejscu

Poczekaj, za 1 razem Windows musi tych pakietów w diabła dograć:slight_smile: jaky nie dało rady, to ręcznie wgraj i potem stery.

Jak ręcznie wgrać, bo nie umiem, jest jeszcze jeden problem, otóż komp nie widzi żadnych sieci, i nie mogę łączyc sie z internetem, ale to najwyzej potem sie tym zajmiemy o ile bedziesz w stanie pomoc :slight_smile:

Wszedłem teraz w menedzer urządzeń, i komp wykrył GTX, ale nadal stoi w miejscu ta instalacja sterownikow

Jestem, czyli tak:
jeżeli masz internet na kablu w domu to podepnij.
Nie zawsze łapie karty bezprzewodowe. Jeżeli nie spisz modele wszystkie (głównie płyta) i zgraj w pracy sterowniki na usb.
Co do sterowników graficznych, możliwe że chce pobrać z sieci i nie może.
Spisz co chce instalować -> Google (jak będzie internet) -> instalujemy ręcznie -> sterowniki karty.

Wyszło na to, że moj komputer nie ma wifi, jaką kartę sieciową kupic? Pójdę do sklepu komputerowego, powiem ze chce karte sieciową byle jaka i normalnie przez wifi bede mogl sie laczyc bez kabla?

Jeśli to komputer stacjonarny, to prawie oczywiste, że nie ma Wi-Fi.
Kabel jest najlepszy, najszybszy, najtańszy i niezawodny, ale jak chcesz Wi-Fi, to albo kupujesz kartę do komputera, albo taką wtykaną do USB.
Dużo zależy od tego, jak daleko (czy blisko) masz do routera.

Ok, to musze kupić kabel Ethernet? i podłączyć kompa z routerem

Tak, na szybko możesz przenieść kompa do routera i się podpiąć na głównym :wink:

Internet ogarnięty, ale jeszcze jest problem ze sterownikami, otóż zatrzymuje sie w tym miejscu i dalej nie chce isc
https://iv.pl/images/10499611147024303382.jpg - sorry, ze przez tl, ale na szybko robione

Na ile zatrzymuje? To może trwać pół godziny lub ileś… jeżeli masz wątpliwości to:
zainstaluj ręcznie PRZED graficznymi te MS :wink:

kliknalem zeby zainstalował bez nvidia experience i wszystko git zainstalowało, moge tam zostawic, czy musi byc ten experience ? Do czego to służy

Taki ficzer do podkręcania, optymalizowania i aktualizowania sterowników :wink: Mam integrę, więc… nie powiem Ci dokładnie ;-|)