Nie mogę zainstalować pagedefrag

115f0d9d955d527b.jpg

za każdym razem ten sam komunikat :evil:

  1. Albo próbujesz uruchomić pagedefrag jako użytkownik z ograniczeniami (nie administrator)

  2. Druga możliwość - uruchamiasz jako administrator ale “namieszałeś” coś przy domyślnych, systemowych uprawnieniach tegoż administratora. Jeżeli masz XP prof, Start -> Uruchom -> gpedit.msc i sprawdź czy w:

    Konfiguracja komputera -> Ustawienia systemu Windows -> Ustawienia zabezpieczeń -> Zasady lokalne -> Przypisywanie praw użytkownika

w zasadzie ‘Analizowanie programów’ jest grupa ‘Administratorzy’.

Mam XP Home i nie mogę uruchomić tego pliku.

Zalogowany jako Admin.

OK. To trochę zmienia postać rzeczy. Rzuć okiem na ten wątek a szczególnie na post niejakiego fimmwolfa dotyczący XP Home. W razie kłopotów z lengłydżem :):

Musisz ściągnąć program ntrights.exe - część (darmowego, choć pewnie wymaga walidacji WGA) Windows 2003 Resource Kit. Link do W2k3 ResKita i opisu programu ntrights.exe także tam znajdziesz.

Edit. Widzę, że phpBB niespecjalnie lubi znak + na końcu linka :). W takim razie gotowiec do kliknięcia jest tutaj

ściągnąłem ten progs ale co dalej :? :?

Dalej… postępujesz zgodnie z instrukcją podaną na forum sysinternals.com, czyli:

  • Start -> Uruchom -> cmd.exe

  • jeżeli ntrights.exe są w folderze “objętym” zmienną PATH (jednym słowem jeżeli wpisanie ntrights.exe nie powoduje błędu ‘Nazwa … nie jest rozpoznawana…’) pomijasz następny krok

  • przechodzisz do folderu w którym jest w/w plik -> cd C:…\ntrights.ex

i tutaj:

ntrights +u Administratorzy +r SeDebugPrivilege

-Restart komputera.

ok już działa thx :lol: :lol: