Nie mogę zainstalować programów

Witam, mam taki problem. Miałem zainstalowaną przeglądarkę Opera. Ale przestała działać. Odinstalowałem i pobrałem na nowo. Teraz nie mogę jej zainstalować. Pomyślałem, że to może przez Avast. Odinstalowałem Avast. Teraz nie mogę zainstalować ani Avasta ani Opery. Mam jedno konto na tym kompie. Powinien móc działać jako administrator, pozaznaczałem, żeby działać jako administrator, uruchamiam jako administrator i nic się nie dzieje. Do tej pory wszystko instalowałem bez problemu. Z czego może to wynikać?

Jeżeli masz system Windows 8 to raczej zapomnij o wsparciach. Ja mam Windows 7 na starym laptopie dla wnuczki do zabawy i to co wyczytałem to już archiwum! Natomiast 14.10.25 kończy się wsparcie dla 10 Coraz gorzej ze starociami.

Sprawdż wersje tych programów.Może być tak,że najnowsze wersje już nie pójdą.Ewentualnie sprawdż system,czy pliki są spójne
cmd
sfc /SCANNOW.Druga możliwość to uszkodzenie systemu,plików odpowiedzialnych za instalacje.
Każdy Windows ma 10 lat życia od premiery.W10 wyszedł w 2015,w 2025 koniec wsparcia.

Sugeruję nową instalację systemu najlepiej W10.

Co to znaczy, że nie możesz zainstalować? Masz jakiś komunikat?

I znowu te mityczne „wsparcie”. Używana wersja Windowsa nie ma znaczenia dla autora wątku i jego problemu.

Jak dla mnie to temat nadaje się do działu Bezpieczeństwo. Zrób logi za pomocą Raport obowiązkowy - Farbar Recovery Scan Tool

https://pl.all81soft.com/download/154/opera/
Pobierz Operę i zainstaluj.

Używana wersja Windowsa nie ma znaczenia dla autora wątku i jego problemu.

Opera na pewno porzuciła Windows 8 i 8.1 jak to zrobiono w Chrome 110, więc musi mieć instalator offline wersji napędzanej kodem Chromium 109 ze stycznia lub lutego 2023.

https://get.opera.com/ftp/pub/opera/desktop/

Miałem zainstalowaną przeglądarkę Opera. Ale przestała działać. Odinstalowałem i pobrałem na nowo. Teraz nie mogę jej zainstalować.

vs.

Używana wersja Windowsa nie ma znaczenia dla autora wątku i jego problemu.

Opera na pewno porzuciła Windows 8 i 8.1 jak to zrobiono w Chrome 110, więc musi mieć instalator offline 95 wersji napędzanej kodem Chromium 109 ze lutego lub marca 2023.

https://get.opera.com/ftp/pub/opera/desktop/

Microsoft Edge and Chrome to drop support for Windows 8.1, 7 in early 2023 - Pureinfotech

Operze raczej nie na rękę olewanie, że Chromium jest już w wersji 113 dla stabilnej linii by się bawić w backportowanie do 109 przez 4 miesiące poprawek na luki 0-day (czyli nie ma co oczekiwać, że będzie wydanie 95.0.4635.88 w maju lub 95.0.4635.92 w czerwcu).

So from now on all major browsers, including Opera, will no longer get security and feature updates if used on those versions of Windows.

Nie wiemy jakiej wersji Opery używa autor więc to wszystko tylko gdybanie. Może miał na dysku instalator wersji której do tej pory używał a teraz nie chce już działać. Później, widząc że nie działa, pobrał na nowo.

Avast nie ma problemów z działaniem na 7-ce czy nawet Viście, a mimo to autor nie może go już zainstalować.

Tak więc nadal podtrzymuję że Windows 8 nie jest tu problemem oraz że przypadek nadaje się do działu Bezpieczeństwo.

Zrób zdalny dostęp do jego kompa i dołącz logi pro bono.

Nie ma takiej potrzeby. Jeśli autor będzie chciał to skorzysta z podpowiedzi i je zrobi.

Wystarczy że ty dopisujesz zbędne tagi do tematów i wstawiasz jeszcze bardziej zbędne emotki do każdego posta. Pro bono. :wink: