Nie mogę zainstalować sp2

Po reinstallu okazało się, że nie mogę zainstalować dodatku service pack2. W końcu poszukałam w bazie microsoftu i wiem jak rozwiązać ten problem, ale nie do końca. Okazało się, że któryś z programów do zmiany ekranu bootowania i logowania, podmienił plik systemowy, niezbędny dla poprawnej instalacji sp2. Nie wiem, który to program zrobił, bo mam trzy programy tego typu. Odinstalowałam bootskina i logon studio. Nie wiem czy mam odinstalować tune up utylies, zwłaszcza że problem raczej wywołał któryś z pozostałych dwóch programów. Tego jestem akurat pewna, bo bezpośrednio po tym, jak zmieniłam ekrany startowe - za pomocą programów bootskin i logon studio - włączył się checkdisk i informował, że musi sprawdzić błędy, bo jest brak spójności danych na którymś z dysków. Nie chcę nic bardziej popsuć. Proszę o pomoc. Poniżej wklejam link do strony, opisującej mój problem. Wprawdzie opisany problem dotyczył innych programów, ale symptomy są identyczne.

http://support.microsoft.com/kb/327101/pl

Sprawdzanie systemu


Pozwoli sprawdzić czy chronione pliki systemowe nie zostały podmienione lub uszkodzone.


    Do napędu włóż płytę instalacyjną Windows XP i wykonaj:


    Start => Uruchom => wpisz polecenie sfc /scannow i wciskamy Enter


    Jeśli za każdym razem będą wyskakiwać okienka klikaj na Ponów próbę

Fragment z sprawdzonych porad viewtopic.php?f=7&t=76580

Mozę SP3 spróbuj instalować

tiune up utylies też zmienia windowsa czyli podmienił plik przynajmniej u mnie tak jest bo przez ten program niemoge zainstalować sp3 ale narazie mi się z tym sp3 nie śpieszy…

Spróbuj odinstalować TuneUp i zobacz co będzie dalej.

Pozdrawiam :wink:

Jeżeli masz SP1 to możesz zainstalować SP3.

Tak jak proponuję w tym temacie :

viewtopic.php?f=2&t=243519

Bardzo wszystkim dziękuję za szybką pomoc. Wpierw zastosowałam się do rady Tajemniczego i chyba przywróciłam pliki systemowe. Potem uruchomiłam kompa ponownie i zainstalowałam sp2 - musiałam to niestety zrobić w trybie awaryjnym. Na razie nie odinstalowałam tuneup utylies 2007 ale jeżeli rzeczywiście będzie przeszkadzać w instalacji sp3, to odinstaluję tuneup i sprawdzę jaki będzie tego skutek. Aha, tuneup utylies chyba tworzy backup plików systemowych, które podmienił.

staszek0207, dzięki Tobie wiem, czemu kiedyś miałam problem z instalacją sp3.

Mam sp3.

dzięki

Nie musiałam odinstalowywać tuneup 2007. I udało mi się nawet zainstalować sp3. Wszystko sprawnie chodzi, ale zniknął gdzieś jeden GB. Wyrzuciłam śmieci, użyłam odkurzacza, wyłączyłam przywracanie systemu… Wprawdzie szkoda, że mam tylko około 2 GB na partycji systemowej, ale cieszę się, że dzięki pomocy forumowiczów, udało mi się wpierw zainstalować sp2, a potem sp3. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

ja tez mam podobny problem ale nie moge zainstalowac sp2 poniewaz mam sp3 ale na sp3 niektore programy nie chodza ktore chodzily na sp2

Możesz go odinstalować przez dodaj/usuń programy, zaznacz tylko pokazywanie aktualizacji.

a ktoro to jest bo dwa pliki pokazuje jak to zaznaczam