Nie mogę zainstalować sp2


(Stukot13) #1

Po reinstallu okazało się, że nie mogę zainstalować dodatku service pack2. W końcu poszukałam w bazie microsoftu i wiem jak rozwiązać ten problem, ale nie do końca. Okazało się, że któryś z programów do zmiany ekranu bootowania i logowania, podmienił plik systemowy, niezbędny dla poprawnej instalacji sp2. Nie wiem, który to program zrobił, bo mam trzy programy tego typu. Odinstalowałam bootskina i logon studio. Nie wiem czy mam odinstalować tune up utylies, zwłaszcza że problem raczej wywołał któryś z pozostałych dwóch programów. Tego jestem akurat pewna, bo bezpośrednio po tym, jak zmieniłam ekrany startowe - za pomocą programów bootskin i logon studio - włączył się checkdisk i informował, że musi sprawdzić błędy, bo jest brak spójności danych na którymś z dysków. Nie chcę nic bardziej popsuć. Proszę o pomoc. Poniżej wklejam link do strony, opisującej mój problem. Wprawdzie opisany problem dotyczył innych programów, ale symptomy są identyczne.

http://support.microsoft.com/kb/327101/pl


(Tomekvip22) #2
Sprawdzanie systemu


Pozwoli sprawdzić czy chronione pliki systemowe nie zostały podmienione lub uszkodzone.


    Do napędu włóż płytę instalacyjną Windows XP i wykonaj:


    Start => Uruchom => wpisz polecenie sfc /scannow i wciskamy Enter


    Jeśli za każdym razem będą wyskakiwać okienka klikaj na Ponów próbę

Fragment z sprawdzonych porad viewtopic.php?f=7&t=76580

Mozę SP3 spróbuj instalować


(Staszek P G) #3

tiune up utylies też zmienia windowsa czyli podmienił plik przynajmniej u mnie tak jest bo przez ten program niemoge zainstalować sp3 ale narazie mi się z tym sp3 nie śpieszy...


(Patryk94) #4

Spróbuj odinstalować TuneUp i zobacz co będzie dalej.

Pozdrawiam :wink:


(XMan) #5

Jeżeli masz SP1 to możesz zainstalować SP3.

Tak jak proponuję w tym temacie :

viewtopic.php?f=2&t=243519


(Stukot13) #6

Bardzo wszystkim dziękuję za szybką pomoc. Wpierw zastosowałam się do rady Tajemniczego i chyba przywróciłam pliki systemowe. Potem uruchomiłam kompa ponownie i zainstalowałam sp2 - musiałam to niestety zrobić w trybie awaryjnym. Na razie nie odinstalowałam tuneup utylies 2007 ale jeżeli rzeczywiście będzie przeszkadzać w instalacji sp3, to odinstaluję tuneup i sprawdzę jaki będzie tego skutek. Aha, tuneup utylies chyba tworzy backup plików systemowych, które podmienił.

staszek0207, dzięki Tobie wiem, czemu kiedyś miałam problem z instalacją sp3.

Mam sp3.


(Staszek P G) #7

dzięki


(Stukot13) #8

Nie musiałam odinstalowywać tuneup 2007. I udało mi się nawet zainstalować sp3. Wszystko sprawnie chodzi, ale zniknął gdzieś jeden GB. Wyrzuciłam śmieci, użyłam odkurzacza, wyłączyłam przywracanie systemu... Wprawdzie szkoda, że mam tylko około 2 GB na partycji systemowej, ale cieszę się, że dzięki pomocy forumowiczów, udało mi się wpierw zainstalować sp2, a potem sp3. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.


(Sebi96) #9

ja tez mam podobny problem ale nie moge zainstalowac sp2 poniewaz mam sp3 ale na sp3 niektore programy nie chodza ktore chodzily na sp2


(Cosik Ktosik) #10

Możesz go odinstalować przez dodaj/usuń programy, zaznacz tylko pokazywanie aktualizacji.


(Sebi96) #11

a ktoro to jest bo dwa pliki pokazuje jak to zaznaczam