Nie mogę zainstalować sterownika nvidi

Kupiłem nowa karte graficzna msi gtx 1660ti i gdy instaluje sterowniki “wyskakuje brak zgodności z systemem”.
Robiłem już formata i ciągle to samo. Windows jest aktualny

Jaki system i jakie sterowniki instalujesz?

Hej,

  • Jak jest wykrywana karta graficzna w menadżerze urządzeń?
  • Jaką posiadasz płytę główną?
  • Rozumiem, że monitor podłączyłeś do wspomnianej na wstępie karty GeForce’a?

Pozdrawiam,
Dimatheus

@Sirck miał podobny problem ze swoją 1650:
https://www.dobreprogramy.pl/Sirck/Test-Innod-GTX-tak-jakby-Sytuacja-na-rynku-GPU,101596.html

Może jak wstanie, to wpadnie tutaj i coś podpowie.

Pytanie 1
Win 10 wersja1809 i 430.39 win10 64bit
Pytanie 2
Wykrywa
Płyta główna H81M-D3H
Podpiąłem do płyty

@ zorg14 mam taki sam problem zwłaszcza po formacie i w moim przypadku winny jest windows update który wymusza pierwszeństwo instalacji swoich sterowników powodując ten błąd.
pobierz https://www.dobreprogramy.pl/Display-Driver-Uninstaller,Program,Windows,47643.html i na czas instalacji odłącz całkowicie internet, tym programem całkowicie usuń obecne sterowniki i dopiero wtedy zainstaluj nowe, instalacja powinna pójść dalej bez żadnego błędu, u mnie to rozwiązuje problem.

@azazel666 pomogło
Mam jeszcze kilka pytań. Czy aby normalnie odpalać gry musze mieć Panel Sterowania Nvidia? Jeśli tak czy musze mieć podpięty monitor do karty.

panel sterowania to po prostu ustawienia obrazu, nie da się całkowicie tego usunąć, jedynie możesz usunąć ikonę z traya i menu kontekstowego, nie chodziło ci czasem o Geforce Expierence? a jak chcesz grać bez podpinania monitora do kompa? masz bezprzewodowy?

monitor mam podpięty do płyty głównej (brak przejściówki z monitora do karty graficznej)

No to pograsz sobie na Integrze, nie na GTX :wink: monitor musi być podpięty do karty.

a czy czasem obraz nie leci ci z integry a nie tego gtx? muszę przyznać że zrobiłeś niezły interes, wydawać kase na nową grafe by grać na integrze, ale cóż, nie mam prawa pouczać.

1 polubienie

nie zobaczyłem na wejścia do karty jutro będę musiał kupić by pasowało

Fajnie, ale jako jaki sprzęt ją identyfikuje?

I tutaj jest problem. Bo kartę masz zmontować na płycie głównej i do niej podłączyć monitor. Po starcie systemu uruchomi się na sterownikach systemowych, a później spokojnie możesz instalować sterowniki od producenta sprzętu.

Czyli potrzebujesz albo kabla HDMI, albo Display Port, w zależności od tego, jakie złącza posiada Twój monitor.