Nie mogę zainstalować sterowników do karty dźwiękowej


(sznycel123) #1

Witam, mam taki problem. Dzisiaj sformatowałem komputer i zainstalowałem sobie Windows 7, lecz nie mogę do końca zainstalować sterowników do karty dźwiękowej. Jeśli mam podłączone głośniki to działa tylko jeden i to słabo, bo jak mam głos na full to ledwo co z niego słychać, a gdy mam słuchawki głos jest tylko w lewej i w nich to wgl. minimalny głos jest. Gdy włączam instalacje sterowników to instaluję się może 1/3 i pojawia się błąd ( link niżej). Wie ktoś może co z tym zrobić ? Z góry dziękuję. http://speedy.sh/s4rfC/Blad.png


(dzikiwiepsz) #2

A próbowałeś brać opcje na "zainstaluj oprogramowanie sterownika mimo wszystko" ? może dlatego masz problemy z dźwiękiem.


(sznycel123) #3

Tak, gdy wybiorę tę opcję instalacja dalej stoi w miejscu i po krótkim czasie ten komunikat wyskakuje znowu i tak w kółko


(Bogdan_G) #4

Czekaj no - W menadżerze urządzeń masz żółty znaczek, czy nie? Nakładanie na siebie kolejnych sterowników, czasem wychodzi bokiem. Ja ściągałem właściwy sterownik, odinstalowałem stary i zainstalowałem nowy przez wskazanie pliku. Dobrze jest przed nowa instalacją przeczyścić komputer z błędnych ścieżek, resztek i wpisów programem JetClean z DP. Po mojemu, skoro jakieś dźwięki są, to są skopane ustawienia. Poczytaj o prawidłowej konfiguracji dźwięku.


(sznycel123) #5

Mógłbyś mi jeszcze napisać gdzie jest ten menadżer urządzeń?


(Bogdan_G) #6

W win 7 klikasz w ikonę start, po rozwinięciu menu klikasz prawym przyciskiem myszy w Komputer, potem lewym przyciskiem myszy we Właściwości i wyświetli się panel. Po lewej stronie masz opcje menadżer urządzeń.


(adam9870) #7

Spróbuj poszukać sterowników względem identyfikatora sprzętu. Poniżej przedstawiam sposób w jaki sposób to zrobić na przykładzie karty Wi-Fi.

Zobacz czy HWiNFO32 http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr ... 15982.html wykryje Twoją kartę WiFi.

1db73596323f9aa5.jpg

Jeżeli tak, to kliknij prawym przyciskiem myszy na pole Hardware ID i wybierz Copy Result. Wklej zawartość schowka (prawy przycisk myszy - Wklej albo Ctrl + V) na http://www.devid.info/ albo na Google i poszukaj sterownika.

Zamiast HWiNFO można użyć Menedżera urządzeń. Uruchom Menedżer urządzeń, kliknij na urządzenie ze znakiem zapytania prawym przyciskiem myszy, wybierz Właściwości, w oknie które zostanie otwarte przejdź na kartę Szczegóły i z rozwijanej listy Właściwości wybierz Identyfikatory sprzętu.

ca85a10e29ca3d19.jpg

Zaznacz którąś z pozycji i naciśnij CTRL + C aby skopiować identyfikator. Wklej zawartość schowka (prawy przycisk myszy - Wklej albo Ctrl + V) na http://www.devid.info/ albo na Google i poszukaj sterownika. Jak nie znajdziesz sterowników to próbuj z kolejną pozycją i kolejną.

Jak zainstalować sterowniki? Albo poszukaj pliku o nazwie typu SETUP. Albo zainstaluj sterowniki przez Menedżer urządzeń. Możesz kliknąć na określoną pozycję (z żółtym znakiem zapytania) prawym przyciskiem myszy i wybrać Aktualizuj, potem opcję wskazania sterowników do instalacji z dysku i wskazać miejsce, gdzie znajdują się sterowniki.

Albo poszukaj sterowników w Windows Update.

Jeżeli nie wiesz w jaki sposób to zrobić, to pokaż raport z AIDA64.

Pobierz AIDA64 Extreme Edition http://www.dobreprogramy.pl/AIDA64-Extr ... 22112.html, utwórz raport, przeklej raport do posta między tagami code

[code] treść raportu

http://www.wklej.org/ lub http://wklej.eu/ i podaj w poście link.

Jak utworzyć raport w _ AIDA64 Extreme Edition _?

  1. Uruchamiamy _ AIDA64 Extreme Edition _

  2. Z menu górnego wybieramy _ Raport _ - _ Kreator raportów... _

d9000f978f8eafe3.jpg

  1. Na ekranie _ Witaj w kreatorze raportów _ klikamy _ Dalej _

50e5cfde076b8d6c.jpg

  1. Na ekranie _ Szablony zawartości raportu _ zaznaczamy np. _ Wszystkie strony _ i klikamy _ Dalej _

97d42da54129efa5.jpg

  1. Na ekranie _ Format raportu _ wybieram _ Zwykły tekst _ i klikamy _ Zakończ _

02dc577ed171357d.jpg

  1. Trwa tworzenie raportu, czekamy

23f4ac2a28334be2.jpg

  1. Gdy raport zostanie utworzony klikamy _ Zapisz do pliku _ i zapisujemy plik na dysku.

c0a15ed2e52746f1.jpg

  1. Otwieramy zapisany plik, kopiujemy treść raportu i np. wrzucamy na stronę http://www.wklej.org/ i podajemy link na forum

albo umieść na stronie


(sznycel123) #8

Mam ten menadżer, gdzie ma być teraz żółty pasek?


(adam9870) #9

Urządzenia ze znakiem zapytania http://mr.dacko.w.interia.pl/Menedzer%20urzadzen.jpg

Zobacz moją wiadomość.


(sznycel123) #10

Z tego co widzę masz Xpka, u mnie na Win 7 nie ma ani jednego żółtego ''?''


(Bogdan_G) #11

W win 7 tak samo żółte znaki zapytania przy braku jakiegoś sterownika. Jak masz aktualne sterowniki, to w ustawieniach dźwięku trzeba szukać przyczyn.

-- Dodane 19.11.2012 (Pn) 20:55 --

Może wystarczy to:


(sznycel123) #12

Szukałem wszędzie w dźwięku, nawet mój wujek obeznany w komputerach nie mógł tego znaleźć


(Tapir1960) #13

W menadżerze urządzeń znajdź UAA High Definition Audio Bus Driver for Microsoft najpierw wyłącz a potem odinstaluj uruchom ponownie kompa i jak będzie sam chciał zainstalować sterownik to anuluj i zainstaluj stery od karty dźwiękowej.


(sznycel123) #14

Usunąłem sterowniki, które miałem, a gdy komputer włączył się ponownie to instalacja sama się zaczęła i nie miałem jak jej zatrzymać. Jak sprawdzić jaką mam kartę dźwiękową, bo muszę sterowniki do niej pobrać


(Bogdan_G) #15

Czekać, bo może właściwe pobierze. Pewnie znowu tak samo będzie, bo nie ustawione w menadżerze dźwięku, ani w ustaw właściwości audio. Przez to, że dźwięk był, tylko częściowo dostępny, trzeba było poczytać w Googlach, jak ustawiać w win 7. Nie miałeś konfliktu sterownika, tylko ustawień.


(sznycel123) #16

Coś się pobrało, ale głosu nie ma wgl. Jak sprawdzić jaką mam kartę dźwiękową?


(adam9870) #17

przeczytaj moją pierwszą wiadomość w tym temacie