Nie mogę zainstalować sterowników do karty graficznej

Laptop: Lenovo w510

System: Windows 7 64x

Karta graficzna: NVIDIA Quadro FX 880m

 

Postanowiłem zainstalować nowe sterowniki do karty graficznej. Przez pomyłkę zamiast NVIDIA Quadro FX 880m zacząłęm instalować NVIDIA Geforce GTX 880M. W czasie przygotowania instalacji zmieniła się rozdzelczość ekranu i wyskoczył komunikat, że steroniki nie mogą być zainstalowane.

 

Konsekwencje tej pomyłki:

  • Od tej pory system nie widzi, nie wykrywa karty graficznej (brak nazwy, opisu, specyfikacji karty w menadżeże urządzeń i w dxdiagu).
  • Nie mogę zainstalować z powrotem poprawnych sterowników, bo pojawia się komunikat FAILED, NOT INSTALLED DRIVER etc. (nawet jak admin).
  • Przywracanie systemu kończy się porażką.

Jak żyć?

próbowałeś całkowicie odinstalować sterownik w trybie awaryjnym?

 

pozniej pobierz najnowszy poprawny sterownik ze strony nvidia i zainstaluj.

 

oczywiscie po deinstalacji restart i zainstaluj sterownik w normalnym trybie.

 

dodatkowo jakby to nie pomogło możesz recznie wgrać sterownik przez menadzer urządzeń.

Po odinstalowaniu sterowników koniecznie w trybie awaryjnym skorzystaj jeszcze  z programu

 

http://www.dobreprogramy.pl/Display-Driver-Uninstaller,Program,Windows,47643.html

Skorzystałem z programu Display Driver Uninstaller. Program automatycznie przełączył komputer na tryb awaryjny, wybrałem zalecaną opcję kasowania steroników. Komputer następnie przeszdedł do trybu normalnego. Próbuję instalować serowniki - FAILED.

 

Postanowiłem wybrać steroniki ręcznie przez menadżera urządzeń - FAILED.

Zrób tak:

 

  • programy i odinstaluj wszystko co karta Nvidia, katalog na dysku Nvidia jak jest usuń ręcznie (poszukaj), program Ccleaner i czyszczenie systemu, restart i niech system zainstaluje stery systemowe do karty

  • aktualizacja systemu do najnowszego

  • pobierzesz stery do karty od Lenovo i instalujesz

Może spróbuj przeinstalować sterowniki chipsetu. Restart i potem sterowniki grafiki.

 

P.S. A ten laptop nie ma dwóch kart graficznych Intela i Nvidii i technologii Optimus? Wtedy - chipset - restart - grafika Intela - restart - grafika Nvidii - restart.

Skasowałem wszystkie pliki sterownika graficznego w trybie awaryjnym przy pomocy DDU - nie pomogło.

Skasowałem wszystkie pliki tymczasowe i oczyściłem rejestr przy pomocy Ccleaner - nie pomogło.

Próbowałem przywrócić system określając różne punkty przy nieaktywnym programie antywirusowym - błąd

Próbowałem zainstalować sterowniki ze strony lenovo przy wyłączonym programie antywirusowym - błąd

Próbowałem zainstalować sterowniki do chipsetu - błąd. 

Próbowałem ręcznie wskazać sterowniki z poziomu menadżera urządzeń - błąd.

 

Ostatecznie zrobiłem formatowanie dysku C z instalację systemu. Oczywiście pomogło. :slight_smile:

 

Ku przestrodze: lepiej trzy razy ** się  **upewnić, że sterowniki są właściwe, zanim rozpocznie się ich instalację.