Nie mogę zainstalować sterowników do karty Wi-Fi

Mam Vistę Home Premium 32-bit od tygodnia.

Przed instalacją systemu zainstalowałem moją karte Wi-Fi(TP-Link TL-WN353GD) w jednym ze slotów PCI na płycie(MSI NEO3-FR).

System zainstalował się błyskawicznie. I od razu zainstalował jakieś domyślne sterowniki do karty, widzi ją jako jakiegoś Realteka. Więc udałem sie do menadżera urządzeń, PPM na karcie -> aktualizuj sterownik -> wskazałem mu folder ze sterownikami do karty -> coś tam porobiła po swojemu po czym oświadczyła, że sterowniki urządzenia są aktualne. Czyli wg niej jakieś zamienniki są lepsze niż oryginalnie dedykowane stery? Coś nie bardzo…

Drugie podejście to było odinstalowanie urządzenia, ale wtedy sama błyskawicznie znajduje ją jako Realteka i pakuje swoje stery…

Czy jest jakiś sposób, aby zainstalować jej na siłę te właściwe sterowniki?

Bowiem chyba drivery są powodem tego, że po zalogowaniu do systemu muszę czekać ok 15-20 sekund na uruchomienie sieci, tj po zalogowaniu ładuje się antyvirus i pokazuje się ikonka połączenia, ale z czerwonym “X”, nie da się wtedy wejść ani w “Sieć”, ani w “Połącz z” ze “Startu”. Potem zamiast “X” pojawia się żółty trójkąt z wykrzyknikiem, potem dopiero ta kula ziemska i dopiero potem pojawia się firewall.

A jeszcze chwilę po tym trwa identyfikacja w sieci.

Kolejnym problemem jest nazwa połączenia.

Tzn po instalacji systemu nazywało się “Połączenie bezprzewodowe”, potem “Połączenie bezprzewodowe 2”, potem “Połączenie bezprzewodowe 3”, aż w końcu zmieniłem nazwę na twardo, czyli tak jak nazywa się moja sieć domowa. Teraz już się samo nie zmienia, ale jak chcę zmienić z powrotem nazwę na “Połączenie bezprzewodowe” to pisze, że taka nazwa jest już zajęta…

To moje pierwsze doświadczenia z Vistą, do tej pory miałem XP(na innym PC) i znałem go na wylot, a tutaj na początku nie mogłem nic znaleźć

Miał ktoś takie cuda? Jest jakaś rada na to? Z góry dziękuję za pomoc.

Wejdź w zarządzanie sieciami bezprzewodowymi i pousuwaj wszystkie połączenia ale nie ruszaj tego ostatniego,po tym da radę zmienić nazwę,co do sterów: czy masz je pobrane lub na płycie,jeżeli tak to zainstaluj je i albo w pewnym momencie dostaniesz zapytanie czy dany sterownik ma przejąć zarządzanie sieciami bezprzewodowymi albo odbędzie się to automatycznie.

Co do zmiany nazwy to teraz się udało zmienić bez problemu. Nie wiem dlaczego przedtem się nie dało. A na tej liście nie było żadnych innych połączeń, tylko to które jest teraz.

Stery mam na płycie, ale razem z tym sterownikiem instaluje sie ich kijowy menadżer sieci Wi-Fi. Zainstalowałem je teraz, ale tego menadżera nie da się odinstalować, z autostartu też się nie da go wywalić bo go tam nie ma. Dziwny program.

Problem z czekaniem na uruchomienie się firewalla i sieci nadal jest i stał się irytujący.

W dodatku coś się stało, że nie łączy mnie automatycznie z siecią przy starcie.

Załamuje mnie ta Vista…

Dodane sobota, 8 sierpnia 2009, 09:12

A teraz rano doszło jeszcze to, że nie połączył mnie z moją siecią, tylko próbował się łączyć z jakąś inną.

Jakieś pomysły?

jak nie łączy to wrzuć skrót połączenia do autostartu

Nic nie dało. Pojawia się okienko właściwości sieci i pisze, że jesteś rozłączony.

Teraz przypatrzyłem się jak to sie dzieje.

Po starcie systemu łączy sie z moją siecią, po czym sam się rozłącza i zaczyna się łączyć z jakąś niezabezpieczoną siecią ze słabym sygnałem z sąsiedztwa.

Any ideas?

PS. Samo się naprawiło. Normalnie łączy automatem.