Nie mogę zainstalować sterowników karty graficznej w VirtualBoxie


(quantumrush) #1

Nie mogę zainstalować sterowników karty graficznej w VirtualBoxie. Pojawia się taki komunikat https://zapodaj.net/45a49c70f87af.png.html a w Manager urzeńdzeń mam coś takiego https://zapodaj.net/c0fc7d9022538.png.html


(Informantyk) #2


W skrócie emulowany system nie zobaczy faktycznego sprzętu tylko emulowany odpowiednik. Gdy masz problem z kartą graficzną to instalujesz guestadditions w trybie awaryjnym z zaznaczeniem opcji 3d graphics na systemie wirtualnym.


VirtualBox - jakie i skąd sterowniki do karty graficznej?
(phx84lbn) #3

Uruchom system w trybie awaryjnym. Później zainstaluj dodatki do VirtualBox - zintegrowany zestaw sterowników do sprzętu emulowanego przez VBoxa.


(Seba228215) #4

Ja nie wiem, co macie z trybem awaryjnym, ale wystarczy w vbox na włączonym już emulowanym systemie u góry znaleźć nie pamiętam czy to zakładka device, insert coś tam addittions i zadziała jak cdrom i z tego zainstalować drivery. A potem poprosi o restart i wystarczy potem wysunąć w tym vbox w systemie ten wirtualny cdrom i włala.


(bachus) #5

Jak wspomniano - pewnie mylisz pojęcia, musisz zainstalować sterowniki dedykowane danemu oprogramowaniu (Hypervisor) do wirtualizacji; jaki masz OS? Jaki jest cel tych sterowników, co chcesz zrobić? Czasem można dać dostęp maszynie wirtualniej bezpośrednio do k. graficznej (passthrough).