Nie mogę zainstalować sterowników od Internetu

Witam, pisze z komputera kolegi i nie mogę u siebie zainstalować sterowników od Internetu Realtek.

Na dole na komputerze Internet jest przez Modem a u mnie na górze bezprzewodowy.

Posiadam Internet z SatFilm’u. Modem (Motorola).

Włożyłem płytę instalacyjną i pokazała mi się instrukcja jak zainstalować sterowniki wystarczyło tylko podłączyć Modem do sieci a potem do komputera i po chwili same miały się zainstalować sterowniki (Zrobiłem tak jak w instrukcji).

Czekam i czekam wszedłem do centrum zarządzania sieci (w komputerze) robie uzyskaj połączenie i pisze, że nie ma połączenia. spróbowałem drugi raz i też nic!

Czy to był jeden z etapów instalacji sterowników? Czy na tej płycie była tylko instrukcja instalacji?

Na pewno jest jeszcze sposób ręcznej instalacji, czyli przez instalator. Odpowiedz na powyższe pytania, wtedy spróbuję doradzić :slight_smile:

Na początek:

Spróbuj wejść w Panel sterowania -> Sprzęt i dźwięk -> Menedżer urządzeń. Spróbuj tam znaleźć twój modem. Na pewno jego ikonka jest z wykrzyknikiem. Wybierz ten modem, następnie wejdź w menu Akcja -> Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu. Cały czas miej włożoną płytę. Może wtedy sterowniki się zainstalują…

Na płycie jest tylko instrukcja, ale gdy nacisnołem prawym na dysk E a potem otwórz zobaczyłem plik Install.exe uruchomiłem go wyskoczył jakiś błąd w którym nic nie pisało i na przycisku też nic nie pisało (przycisku wyboru opcji)

Spróbuj zainstalować sterowniki ze strony producenta. Lub uruchom program Install.exe w trybie zgodności z Windows XP (Właściwości -> Zgodność -> Uruchom program z zgodności z “Windows XP (Dodatek Service Pack 2”) (mało skuteczne).

Hmmm… chciałbym powiedzieć, że wcześniej był jeden komputer i miałem Modem i normalnie się zainstalowały sterowniki same i nie było żadnych błędów tylko, że potem przeniosłem się na góre domu i miałem internet bezprzewodowy a Modem został sobie na dole. Niestety zainfekowałem komputer Win32/Virut NBP infekcja rozprzestrzeniła się w kilka dni na ponad 300+ plików. Musiałem sformatować PC i teraz jest problem z instalacją sterowników, gdy mam internet bezprzewodowy. Niechałbym znosić całego sprzętu na dół i instalować zresztą była by zadyma z bratem oto :stuck_out_tongue:

Proszę was o szybką pomoc, gdyż chciałbym na swojego kompa ściągnąć Dev-C++ (Program do programowania) ponieważ muszę dokończyć swój projekt :frowning:

Jeżeli twój komputer był zainfekowany wirusem Virut, to musisz sformatować wszystkie dyski i partycje (w wypadku, gdy chcesz formatować), ponieważ Virut infekuje wszystkie pliki *.exe i *.scr znajdujące się na wszystkich dyskach i partycjach. Czy ty czasem nie możesz zrobić tak, że ściągniesz sterowniki ze strony producenta i za pomocą pendrive’a, dysku CD itp. przeniesiesz instalkę do swojego komputera i zainstalujesz? Spróbuj uruchomić instalator jako administrator (mało skuteczne).

Sterowniki próbujesz instalować z płyty od modemu motorola?