Nie mogę zainstalować systemu - błąd 0x8007045D w czasie instalacji

Witam,

mam pewien problem, otóż zakupiłem nowy komputer, który nie miał dysku twardego. Podłączyłem więc dysk od starego komputera. Było na nim parę partycji. Sformatowałem tę z Windowsem 7 i spróbowałem zainstalować go od nowa. Ponieważ komputer nie ma napędu na płyty zrobiłem bootowalnego pendrive’a przez cmd. Najpierw wszystko było OK, wybrałem partycję i zacząłem instalację. I tu zaczęły się problemy. Gdy proces instalacji doszedł do rozpakowywania plików, przez około 30 minut było 0% a potem wyskoczył błąd 0x8007045D. Przeczytałem na jakimś forum, że muszę najpierw zgrać pliki z płyty na dysk w drugim komputerze, zrobić z nich iso, a dopiero potem nagrać na pendrive. Tutaj było podobnie. Proces instalacji doszedł do 23% rozpakowywania plików po czym wyskoczył ten sam błąd, 0x8007045D. Pomyślałem, że to wina systemu więc pobrałem wersję testową Windows 8. Tutaj instalacja przebiegła ok, ale proces Installing features, czy jakoś tak wykonał się w sekundę po czym komputer się zrestartował i zaczął instalację od nowa. Teraz nie mogłem już wybrać żadnej partycji. Zrobiłem więc bootowalnego pendrive z mhdd, odpaliłem ale on nie pokazuje mi mojego dysku. Nie wiem co z tym może być. Jeżeli nie da się z tym nic już zrobić, to kupię nowy dysk,  no ale może jakoś się da? Liczę na waszą pomoc :slight_smile:

Cześć,

 

Wskazuje na uszkodzony nośnik instalacyjny.

 

 

Sprawdź jak masz ustawiony tryb SATA (ustaw IDE lub Compatybility).

Jak uruchomisz MHDD to wstaw zdjęcie parametrów SMART (F8).

 

 

 

 

 

 

Podaj podzespoły komputera (w szczególności model płyty głównej).

Mam coś takiego, wciskanie F8 nic nie daje:

 

http://i40.tinypic.com/2vtctb5.jpg

 

Tryb SATA mam ustawiony na Native IDE. Do wyboru jest jeszcze RAID i AHCI.

 

Mój komputer:

Procesor AMD Dual-Core A4-6300 2x 3,7 - 3,9 GHz w trybie Turbo Płyta główna Gigabyte GA-F2A55M-S1 Pamięć RAM DDR3 4GB 1600Mhz (1 slot wolny do rozbudowy) Wbudowany napęd Brak Dysk twardy Brak Karta graficzna Zintegrowana w procesorze

Radeon HD 8370D Zasilacz

500W PFC

Nie wykrywa w ogóle twojego dysku.

 

Czy dysk był w pełni sprawny?

 

Tak, na starym komputerze działał OK.

Wydaje mi się, że dawno…dawno temu miałem podobny problem :slight_smile: Rozwiązałem w ten sposób, że utworzyłem dodatkowa partycję o bardzo małym rozmiarze 100 Megabajtów (Partycja systemowa) i wtedy OK. Bez partycji tej dodatkowej nie da sie zainstalować systemu (zreszto instalator czasami tworzy ją automatycznie zależnie od dysku, może być widoczna lub ukryta)

 

 

ALBO:

Aby obejść ten problem, w którym ostatni klastra zepsuł się, można zmniejszyć lub rozszerzyć wolumin przez kilka megabajtów, aby przejść do innego obszaru ostatni klastra woluminu

 

Wielkie dzięki! Działa!

 

Masz odemnie like’a :slight_smile: