Nie mogę zainstalować systemu Windows 10 (czarny ekran/nic się nie dzieje)

Chciałem sformatować swój komputer stacjonarny i użyłem przywracania systemu windows 10 do stanu początkowego. Zaraz po ponownym uruchomieniu komputera to przez chwilę tylko wyświetliła sie ikonka win10 napis przygotowanie po czym pojawił sie czarny ekran i nic sie więcej nie dzieje. Reset nie pomaga bo dzieje się to samo. Sformatowałem partycje i stworzyłem nowe, chciałem sprawdzić dysk programem MHDD lecz on nie wykrywał mojego dysku i niczego sie nie dowiedziałem. Zgrałem instalację win10 na pena ale dzieje sie to samo, czyli ikonka i ciągły czarny ekran.
Nie wiem czy to wina np dysku czy czego ale no nie mogę zainstalować systemu w żaden sposób.
Nie próbowałem tylko z płytą ale to chyba i tak nic nie pomoże.

Sprawdź czy dysk jest widoczny w biosie.:wink:

Podaj specyfikacje komputera z zasilaczem, jego mocą w watach, modelem i producentem, wszystko na nalepce po otwarciu obudowy.

Znaczy z MHDD to jest chyba tak, że on musi mieć IDE ustawione w biosie.

No właśnie szkoda, że ten Windows tak wiele ukrywa przed nami. Żadnych logów dawać nie lubi.

1 polubienie

Jest widoczny :wink:

Nie wiem dokładnie co robiłeś, bo to raczej odwrotna kolejność, ale zrób tak, żeby na dysku nie było żadnej partycji, a systemowi podczas instalacji wskaż tylko dysk (nie partycję), sam sobie założy co trzeba.
Podaj co to za dysk, jaki ma styl partycji (MBR czy GPT z UEFI).

1 polubienie

Zmieniłem ustawienia na IDE i MHDD pokazał mi takie parametry SMART

Mój dysk to Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) partycja MBR, jak mogę wskazać tylko dysk gdy przy próbie instalacji widzę tylko czarny ekran?

A nośnik bootowalny prawidłowo utworzony?

No dobra, myślałem że to po następnym restarcie (bo pisałeś, że stworzyłeś partycje).
W takim razie odepnij dysk i wystartuj komputer z pendrive z instalką Win10, zobaczymy czy objaw jest ten sam, czy może stwierdzi, że brak dysku do instalacji.
O ile masz prawidłowo utworzony nośnik z Windows 10, o co pytał już D35CART35

Nie “zgrywaj” instalacji na pendrajwa lecz przygotuj go prawidłowo, posługując się narzędziem:
https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209

Tak właśnie zrobiłem :wink:

No to zrób jak wyżej radzi “Radek68”.

Odpiąłem dysk i wystartowałem instalację i stało sie to samo co wcześniej, ikonka i czarny ekran. Pendrive raczej dobrze przygotowany. Czyli to nie wina dysku?

No na to może wyglądać.
Hmmm, to może spróbuj odpalić jakiś inny system operacyjny w wersji LIVE CD
Coś powinno nam to powiedzieć.
A w ogóle z jakiego powodu chciałeś odświeżyć system? Bo być może gdzieś indziej jest problem (lub też gdzie indziej).

Miałem już zapchany komputer niepotrzebnymi plikami itp oraz komputer zaczynał już “mulić” a od dawna nie robiłem nic w tym kierunku a nie chciałem sie bawić za bardzo. Ale też nie spodziewałem się takich problemów.

Żaden nośnik bootowalny nie startuje, windows czy linux live CD?