Nie mogę zainstalować Ubuntu 11.04 - brak sygnału z monitora

Witam serdecznie!

Mam dość nietypowy problem z Linuxem Ubuntu 11.04. Po włożeniu płytki do napędu, rozpoczyna się bootowanie płyty. Po chwili pojawia się fioletowe tło. Następnie ekran zmienia rozdzielczość na 720x320, a po chwili moim oczom ukazuje się komunikat z monitora - Brak sygnału i monitor gaśnie. Obraz nagrany na płytę jest dobrze, ponieważ miesiąc wcześniej instalowałem z niej ubuntu i wszystko działało jak powinno. Co może być przyczyną mojego problemu?, proszę o odpowiedź i z góry dziękuję…

Dodam, że 3 miesiące temu instalowałem u siebie tą samą wersję Ubuntu i wszystko było ok…

Możesz nagrać jeszcze raz, ale 11.10?

W 11.04 miałem kilka problemów, które rozwiązało wydanie z października.

Mogę spróbować wersji 11.10, jednak wcześniej wersja 11.04 chodziła dobrze. Czy może mieć na to wpływ wymiana karty graficznej?, wcześniej miałem radeona 4850, a teraz radeona 6850

Może. Jak najbardziej.

Spróbuj 11.10. W przypadku wydań nie-LTS radzę instalować najnowsze możliwe. W przypadku LTS to już Twoja decyzja, czy ważniejsza jest duża stabilność czy nowości.

Wersja 11.10 również nie działa, więc co mam zrobić, żeby móc uruchomić ubuntu na mojej karcie graficznej: Radeon 6850

Staszczyk , zdaje mi się, że to nie wina Ubuntu, tylko kartę graficzną masz popsutą. Typowy objaw.

Podłącz jeszcze 4850 i sprawdź czy działa. Jeśli tak - karta do wymiany.

EDIT. Możesz jeszcze przeczyścić spirytusem wszystkie styki.

Dlaczego karta ma być uszkodzona?, windows uruchamia się bez problemu, wszystko chodzi dobrze poza ubuntu…

Dziwna sprawa.

Może spróbuj z poprzednią kartą.

Staszczyk , monitor nie powinien wyświetlać info o braku sygnału. Poza tym, wygląda na to, że ta karta działa pod Ubuntu. Z różnych problemów z tą kartą tylko Tobie wyświetla się ten komunikat.

po prostu zapewne karta nie wyswietla ci rozdzielczości co skutkuje brakiem sygnału z monitora, albo na odwrót monitor ci nie wyświetla rozdzielczości, zapewne jest opcja jak uruchamiasz live cd w jakim trybie graficznym chcesz uruchomić płytę, lub tez musisz dodać rozdzielczość jako dodatkową komendę w lini polcen przez zaladowaniem rządanej opcji w live cd.

Można pokombinować np. z nomodeset.