Nie mogę zainstalować urządzeń zewnętrznych

Próbowałem zainstalować urządzenie wielofunkcyjne HP DJ F370 jak również skaner HP SJ 4600. Przy podłączaniu ukazuje się następujący komunikat:

Posiadam XP Pro SP2

Odinstaluj wszystko co masz związanego z HP.

Wyczyść CCleaner’em. Zrób reset.

Do DeskJet potrzebne pliki i pomoc.

Co do ScanJet to sprawdź stronkę.

Zastanawia mnie to, dlaczego chcesz na jednym kompie instalować 2 urządzenia skanujące … to mija się z celem.

Nie potrzebuję dwóch urządzeń skanujących. Po prostu nie mogąc zainstalować urządzenia wielofunkcyjnego postarałem sięo skaner - ale jego również nie mogę zainstalować. Generalnie rzecz biorąc, potrzebny mi jest skaner.

Nie pisz pustych. nic nie wnoszących postów. Zrobiłeś to co Ci zaproponowałem?

Zrobiłem jak napisałeś i niestety nic. Na podanych stronkach są łatki i inne programy których jednak nie mogę uruchomić gdyż wcześniej nie mogę zainstalować sterownika. Podany przeze mnie komunikat ukazuje się właśnie podczas instalacji sterowników urządzeń.

pioszczep , Odłącz urządzenia od komputera, odinstaluj dokładnie to co ewentualnie się zainstalowało, wyczyść system z pozostałości tego oprogramowania i sterowników Przed podłączeniem urządzenia do komputera zainstaluj sterowniki i pozostałe oprogramowanie, urządzenie podłączasz do komputera zawsze po zainstalowaniu oprogramowania lub wcześniej ale tylko wtedy gdy instalator sterowników/oprogramowania o to poprosi.

W żaden sposób komputer nie “odpala” mi sterowników. Po wskazaniu ich dokładnej lokalizacji komputer nie widzi na płytce plików sterownika, to samo tyczy się plików pobranych z internetu.

Na płycie nie ma instalatora? Poszukaj na płycie pliku np. “setup.exe” Nie wskazuj płyty jako nośnika sterowników tylko uruchom ich instalator. Wszystko robisz przy odłączonym urządzeniu od komputera - to jest bardzo ważne!!

Po uruchomieniu pliku “setup.exe” na chwilę ukazuje się obrazek z napisem HP, dysk przez chwilę “mieli” a potem obrazek znika i to wszystko. Udało mi się pobrać plik “setup-basic” po “odpaleniu” którego następuje instalacja, na końcu pokazuje się komunikat o poprawnym zainstalowaniu sterownika a za chwilę pokazuje się wymieniony przeze mnie w pierwszym poście komunikat o błędzie.

Masz prawdopodobnie zainstalowane jakieś wcześniejsze śmieci (systemowe sterowniki z Windowsa) lub pobrałeś nieodpowiedni plik. Odłączyłeś urządzenie od komputera? Poszukaj czy nie zostały jakieś wpisy dotyczące tego urządzenia w menadżerze urządzeń, jeśli tak to je usuń i wyczyść system za pomocą CCleanera.

Zrobiłem to co napisałeś. Co teraz?

Najlepiej uruchom płytę, która została dostarczona z urządzeniem a jeśli masz wyłączony autostart to poszukaj pliku .exe - najlepiej w głównym folderze tej płyty.

Po uruchomieniu pliku “setup.exe” na chwilę ukazuje się obrazek z napisem HP, dysk przez chwilę “mieli” a potem obrazek znika i to wszystko.

Podałem Ci sposób a jaki wiele razy instalowałem oprogramowanie do przeróżnych sprzętów (nie tylko HP) i ten sposób zawsze się sprawdzał. Najwyraźniej albo masz coś schrzanione w systemie albo jednak uruchamiasz zły plik z tej płyty.

Możesz zrobić zrzut ekranu z widokiem plików na tej płycie?