Nie moge zainstalować USB 2.0

W biosie mam takie ustawienia Disable, 1.1, 1.1+2.0 i było ustawione na 1.1+2.0. ja już nie wiem co zrobić hmmm…

To przestaw na ENABLE

Masz taką opcję ?

Nie mam takiej opcji tylko takie jak tam wypisałem

To sprawdź na 1.1, 1.1+2.0. I wtedy skopiuj pliki i sprawdź czy idzie coś szybciej. Jeśli nie wtedy postaraj się zainstalować ten sterownik

Bo kolega WSZtm nie doczytał, że masz trzy możliwości ustawień, Wyłączenie (Diseble), włączenie (1.1) i włączenie (1.1+2.0.).

Samego Enable (włączenie) nie masz.

Ustawiasz w BIOS 1.1+2.0, co zanczy, że ustawiłeś włączenie USB 1.1 i 2.0

Pozdrawiam :okulary:

ustawiłem 1.1 +2.0 i muzyka z odtwarzacza mp3 tak samo zgrywała się jak na ustawieniu 1.1 czyli nie mam 2.0 a jak zrobić żeby było? :frowning:

Ja pamitam nie miałem działającego USB 2.0 trzy lata. Po tem zainstalowałem sterowniki raz z dyskietki i mam cały czas nawet po reinstalacji systemu…wogóle to USB 2.0 trzeba instalować?

szybciej wtedy przesyła dane.

Zobacz w menedżerze urządzeń, w gałęzi Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej, czy masz pozycję: USB 2.0 Root Hub lub USB 2.0 Enhanced Host Controller? Jeśli masz i nie ma tam żółtego wykrzyknika to wszystko jest OK.

Druga sprawa to to, że na zdecydowaną większość odtwarzaczy MP3 pliki wgrywają się bardzo wolno. Poza tym gdy podłączasz jakiekolwiek urządzenie Usb 2.0 do kompa w którym Usb 2.0 nie działa windows XP wyświetla ostrzeżenie: (piszę z pamięci) “To urządzenie może działać szybciej…” cośtam cośtam.

Tak to wygląda

9b1b6fbdee1650d9m.jpg

A po za tym żadnego ostrzeżenia XP-ek nie wyświetla

Wygląda na to, że musisz przeinstalować porty USB tak jak polecił Ci JNJN.

Odinstaluj wszystko z tej gałęzi menedżera i restart kompa.

Po uruchomieniu windows powinien znaleźć USB i zainstalować na nowo. Wtedy ewentualnie stery z płyty.

edit

Tylko nie zapomnij odłączyć wszystkiego od USB na czas tych zabiegów!

Odinstalowałem wszystko restart oczywiście wszystko odłączyłem i dalej to samo.

Hmm… Ciekawy przypadek…

Może Twoje USB działa jako 2.0 a urządzenia, które podłączasz nie?

Tak jak Ci pisałem po podłączeniu urządzenia USB typu 1 do kompa z 2.0 windows wyświetla w dymku ostrzegawczy komunikat.

Zrób taki test: pożycz np. pendriva, który na pewno jest USB 2.0 (ale Hi speed nie Full speed bo to duża różnica) i podłącz u siebie. Jeśli ostrzeżenie się pojawi to trzeba będzie myśleć co dalej, jak się nie pojawi to wyjdzie na to, że wszystko jest cacy.

edit

Tu różnice w USB:

http://pl.wikipedia.org/wiki/USB

pewnie masz racje że nie mam urządzenia na USB 2.0

myszka

skaner mustek 1200 UB Plus

Modem neostrady speed touch 330

drukarka hp845c

Skanera nie jestem pewien ale pozostałe na pewno nie są.

Zrób tak jak Ci napisałem wyżej i daj znać jak poszło.

Pozdrawiam. :slight_smile:

edit

W poście wyżej napisałem: …po podłączeniu urządzenia USB 1 do kompa z usb 2.0…

Powinno być: …urządzenia USB 2.0 do kompa z USB 1…

Przepraszam za pomyłkę.

Niestety nie mam urządzenia co napewno chodzi na 2.0 więc narazie nie sprawdze

dzięki wielkie z trud włożony i temat chyba do zamknięcia jak wpadnie mi w ręce urządzonko na USB 2.0 to wam potem powiem