Nie mogę zainstalować Visty

Witam!

Mam bardzo irytujący problem, krótko mówiąc tak jak w temacie. A objawia się to następująco. Instaluję Viste, kopjuje pliki itd, po czym jest 1 restart komputera i (tutaj jest 1 opcja ze sie zawiesi przy botowaniu się aby ukończyc instalacje) przechodzi do konczenia instalacji, kończy i kończy ( tu 2 i najczęstsza opcja zawieszenia się, nie może przejść tego etapu, pisze : Kończenie instalacji … i nic się nie dzieje, chodzbym nie wiem ile razy probował :/) Instalowałęm na 1 dysku, na 2 dysku, z obiema włozonymi, na kazdym z osobna, nawet zainstalowałem w pracy, tam się powiodło. jednak jak wrocilem z nim do domu, to się włączył, pochodził 2 minuty i zwis, restart -> zwis przy ekranie logowania -> restart -> zwis przy bootowaniu -> restart i tak w róznych etapach. Dodam że XP mi się instaluje bezproblemowo na obu dyskach, 1 z dysków kupiony byl wczoraj, a cały komputer działa bezproblemowo. Spotkał się ktoś z czymś takim ?

Podaj config kompa?? Windows oryginalny??

Może Ci się coś przegrzewa instalowałeś inne OS na tym kompie? Ja miałem podobnie jak ram mi sie rozleciał :confused:

Właściwie to nie wiem po co podawać config, bo instalowałem już tą viste rok temu na tym kompie, jedyne co zmieniłem od tego czasu to Grafikę. No ale jeśli się bardzo upieracie, że to coś pomoże to:

GF 9600 GT TwinTech 1GB ram, Core 2 Quad E6600 @ 2.4 GHz, 4GB ram (4x1 GB 800 MHz) Seagate 160 GB + Barakuda 160 GB, Płyta gł, MSI Neo2F, Zasilacz Tagan 430 W.

Vista -> ogrinalna (nie chce się zainstalować)

XP -> orginalny (instaluje się bezproblemowo za każdym razem)

Widze, że masz 4GB RAM top może wina leży po bitowości systemu, a mianowicie x86(32 bity) widzi max 3.25GB, a x64(64 bity) jest właśnie do systemów gdzie jest min. 4GB RAM.

Wiem to przecież. Ja mam Viste x64. i tą że Viste instalowałem na komputerze w pracy gdzie jest 1,5 GB ramu.

Miałem kiedyś to samo co on, okazało się że czujnik na płycie głównej się rozwalił i przy stresie (P4 3.2 Ghz) pokazywał 70 stopni, przy których następował w tych procach reset. Sprawdź na XP temperature procka;)

Pozdrawiam