Nie moge zainstalowac visty

Laptop Vista Instalacja

Posiadam Laptopa Asus x52s. Oryginalnie była tam wgrana vista jednak zmieniłem na xp. zarówno z xp jak i na viste (która chciałbym mieć na nowo) mam problemy z zainstalowaniem systemu. Problem wygląda następująco: po włożeniu płytki recovery vista wyświetla się komunikat co chce zrobić(select the appropriate option below…) następnie informuje mnie ze trzeba sformatować dysk po zatwierdzeniu tej decyzji wyświetla się error na szarym tle a na górze w lewym rogu jest komunikat: “cannot load imagex 0 from src WIM file” i nic dalej nie mogę zrobić. :cry: a wiem ze informatycy jednak jakoś przeinstalowali mi go a wiec jeśli ktoś z was mógłby mi pomóc będzie super.

Witaj.Uruchom z pod biosa, plytke instalacyjna Windows xp i sformatuj partycje na ktorej chcesz zainstalowac Viste.Jak skonczy sie formatowanie,wloz plytke recovery i zainstaluj system na nowo. :slight_smile:

popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Sformatowałem włożyłem recowery i lipa to samo

Dodane 24.03.2009 (Wt) 17:56

po wciśnięciu przy tym błędzie alt esc wyświetliło się okno z komendą Please do not remove the cd-rom durning recovery, otherwise the recowery process will be interruped. i pasek % wykonanej czynnosci.

a płyta recovery jest w 100% sprawna?

Może pożycz plyte z Vistą od znajomego wpisz swój klucz który masz naklejony na laptopie i zainstaluje ci sie twoja wersja Visty bez smieci producenta,potem sciągniesz i dograsz sterowniki do lapka i masz gotowy,legalny system.

z płyty recover Vista mogę stwożyć Vistowe partycje ale nie mogę zainstalować

Dodane 27.03.2009 (Pt) 16:54

Płytka jest sprawna

Dodane 27.03.2009 (Pt) 17:15

ta sama sytuacja byla przy instalacji xp gdy wczesniej byl xp

Komunikat mio świadczy o uszkodzeniu pliku z obrazen visty na plytce recovery(pliku wim) lub braku kompatybilności partycji na dysku(ale jest malo prawdopodobne),

moje rady

1, przeczyśc płytke

  1. skasuj partycje z xp

i sproboj raz jescze uruchomić plytke od porducenta

jednkaze to ie poskutkuje zalecam zamowić plytki z serwisu jesli jeszcze lapek jest na gwarancji

Najłatwiej było by tak zrobić ale tu chodzi op umiejetność naprawy tej sytuacji. Z tego co słyszałem to:

1.jest jakas ukryta partycja której nie da sie usunac i moze to to

2.bt.exe do zainstalowania vista recovery-problem w tym ze to jest cieżko znależć

najlepiej w tym przypadku zorganizować płytę z czystą instalką visty (bez zbędnego śmiecia na które na siłe wsadza nas producent kompa) i przy użyciu Twojego klucza produktu tego z naklejki z pod kompa postawić czysty i legalny system bez zamulaczy i w ten sposób napewno wszystko ruszy i bedzie oki i jak najbardziej legalne i w języku w jakim bedziesz sobie życzył :slight_smile:

inna płyta visty pomogła w rozwiazaniu problemu Działa!