Nie mogę zainstalować Windows 10


(Minecraftmati64) #1

Witam dziś próbowałem sobie uaktualnić z win 8.1 do windows 10 . I podczas zaktualizowania zawiesza mi się na 25 % instalacji , komputer się resetuje i przywraca stary system . Potrafi mi ktoś pomóc ?


(izok1980) #2

Może spróbuj wyszukać wszystkie aktualizacje do 8.1 jeśli już nie wyszukuje to poczyść sytem np ccleanerem i odkurzaczem sprawdź też czy są jakieś wirusy na komputerze np za pomocą dr web cureit,panda cloud cleaner uruchom ponownie komputer i spróbuj użyć narzędzia MediaCreationTool

PS.Nie zagwarantuję że zadziała to są tylko moje sugestie które sam bym wykonał.W najgorszym wypadku jak nic z tego nie wyjdzie zrób reinstalkę systemu 8.1 pobierz wszystkie aktualizacje sprawdzając w windows update i wtedy uaktualnij za pomocą MediaCrearionTool


(Minecraftmati64) #3

Dzięki że masz chęci mi pomóc ale muszę cię zmartwić że już wszystkie te czynności które zaproponowałeś wykonałem , mało nawet zrobiłem reinstalację do windowsa 7 potem do win 8 potem dopiero 8.1 . Komputer czyściłem wszystkimi najpopularniejszymi programami . Wszystkie update mam zrobione i nadal to samo :confused:


(Cedar) #4

Dziwne rozwiązanie ale w wielu przypadkach pomaga: sprawdź czy masz zainstalowaną w systemie funkcję Hyper-V, jeśli tak, to ją odinstaluj.

 

Tu masz opisane jak tą funkcję zainstalować: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/hyper-v-run-virtual-machines - Ty postąpić masz tak samo tylko ją musisz odznaczyć czyli odinstalować

 

 

PS. sposób ten też pomaga w przypadku problemów przy aktualizowaniu Windows 10 na nowszą kompilacje.


(Minecraftmati64) #5

Sprawdziłem i według instrukcji podesłanej przez ciebie nie mam tej funkcji . To mam ją zainstalować ?


(Cedar) #6

Nie masz jej instalować tylko odinstalować jeśli jest zainstalowana. Skoro jej nie masz zainstalowanej, to znaczy, że problem leży w czymś innym.


(izok1980) #7

Nie potrzeba aktualizować windowsa 7 do windows 8 potem 8.1 wystarczy, że windows 7 ma wszystkie aktualizacje wraz z service packiem 1 i za pomocą MediaCreationTool aktualizujesz. Pamiętaj, że przed aktualizacją do windows 10 system windows 7 musi być aktywowany!


(Minecraftmati64) #8

Tylko właśnie w czym leży problem że nie mogę zaktualizować w 8.1 do 10 ? ;/ Bo mi się już pomysły wyczerpały :c


(Cedar) #9

Koniecznie musisz sobie tym głowę zawracać?

Sprawdź aktualizację z Win 7 do Win 10 bez pośrednictwa Win 8.1.


(Minecraftmati64) #10

Spróbuję z win 7 do 10 i dam znać