Nie mogę zainstalować Windows 7 z płyty - styl partycji GPT

Cześć, nie mogę zainstalować Windows 7 z płyty bo wyskakuje komunikat ,że mój dysk ma styl partycji GPT. Czy muszę konwertować na MBR i czy mój Lenovo y510p bedzie widział takie partycje? Jak zainstalować poprawnie Windows 7?

Jesteś pewien, że instalujesz wersję 64 bit i bootujesz płytkę w trybie uefi?

Niestety jak daję tryb uefi to wywala błąd: EFI USB Device ( ASUS SDRW-08D2S-U) has been blocked by the current security policy.

Wyłącz w uefi secure boot

Nie mam takiej opcji w Lenovo y510p przeszukałem dokładnie chyba kilka razy. Zrobić screena biosu?

Jeżeli nie masz możliwości wyłączenia secure boot to zostaje tylko format do MBR i instalacja w trybie “zwykłym” albo zaprzyjaźnienie się z ósemką :stuck_out_tongue_winking_eye:

Format do MBR? Tzn sformatować cały dysk tak? Czy mogę za pomocą diskparta to wykonać? I stracę wszystkie dane tak?

Niby są narzędzia do konwersji (formata, jak zwał tak zwał) w locie które nie powodują utraty danych jak np. Aomei, ale nie wiem jak wygląda ich skuteczność - więc moja odpowiedź brzmi tak, stracisz dane. Jak najbardziej dispartem z poziomu instalatora da się to zrobić.

Na szczęście mam dysk zewnętrzny zgram co potrzebne i zabieram się do roboty, dzięki. :slight_smile:

Musi być

Trzeba ustawić tak:

W zakładce Boot

@darek0107

 

Piękne dzięki. Udało mi się po Twoich wskazówkach. Nie musiałem nawet konwertować do mbr.