Nie mogę zainstalować Windows 7

W żaden sposób nie mogę zainstalować Windows 7 na komputerze… Kiedy instaluje z płyty (oczywiście oryginał z SP1 i już instalowałem z niej na tym komputerze system niejeden raz bez problemów ) to wyskakuje na początku instalacji błąd “Brak wymaganego sterownika stacji dysków CD/DVD” kiedy wypaliłem obraz na pendrivie to pod sam koniec instalacji pokazuje się błąd “Instalator systemu Windows nie może skonfigurować systemu Windows do działania na zasobach sprzętowych tego komputera” Próbowałem nawet kopii systemu z internetu ale bez zmian… Wszystko odłączone do komputera odłączyłem nawet myszkę i klawiaturę oraz sam pendrive. W BIOSie sprawdziłem wszystkie ustawienia z IDE/AHCI na czele i zmiana ustawień na bezpieczne i optymalne. Windows XP instaluje się z płyty bez zająknięcia… Konfiguracja komputera : Płyta - MSI P43C51 Karta - Radeon HD 6850 Procesor - Intel Pentium Dual-Core e6300 Dysk - Samsung SpinPoint F3 RAM - Goodram 2x2 GB DDR3 Zasilacz - OCZ StealthXStream 2 500W Przekopałem cały internet i nie mam już pomysłu na te błędy… Bardzo dziękuje za jakiekolwiek wskazówki.

Odłącz może napęd CD/DVD i wtedy spróbuj instalacji z pendrive. Na razie tylko takie rozwiązanie przychodzi mi do głowy…

P.S Jeżeli zainstalowałeś XP to na XP skorzystaj może z tego narzędzia: http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-Upgrade-Advisor,Program,Windows,15011.html

Napęd też odłączałem , Windows 7 Upgrade Advisor nie pokazuje żadnych problemów.

Przykro mi, ale sam więcej pomysłów na chwilę obecną nie mam. Spróbuj może opisać swój problem na microsoft answers:

answers.microsoft.com/pl-pl/

Problem rozwiązało ściągnięcie kolejnej kopii Windowsa… Może i piracka , ale liczy się klucz :wink: Dalej nie wiem dlaczego oryginalna płyta i jej obraz dały plamę ale temat do zamknięcia.