Nie mogę zainstalować windows 8.1, włącza się recovery

Cześć. Więc w skrócie: laptop Toshiba z preinstalowanym Windows 7, do laptopa dołączone 2 płytki z win 8.1. Chcę postawić ósemkę.  Po ustawieniach w biosie (wiadomo bootowanie, uefi, legacy i inne takie - wszystko wg instrukcji) pojawia się niebieskie logo windows. OK, fajnie, ale na tym proces “instalacji się kończy”. Zamiast procesu instalacji mam: opcje odzyskiwania systemu i toshiba recovery wizard. Nie mam pojęcia co robię źle. Płyta się bootuje, bo przecież włącza się ten dodatek od toshiby… Normalnie powinna rozpocząć się instalacja Windows 8.1 więc nie wiem już gdzie leży problem…

Cześć.

Masz dostęp do Windowsa na tym laptopie ? Jeśli tak, włóż płytkę z Windowsem, i w ten sposób spróbuj przeprowadzić instalację, z poziomu Windowsa.

Tak, mam dostęp do Windowsa. Włożyłam płytę i nic - są tam pliki systemowe (bootmgr, boot, efi i takie tam). Nie ma żadnej aplikacji w stylu exe do uruchomienia asystenta instalacji czy coś…

W takim razie nie dziw się, dlaczego nie rusza Ci instalacja W8. Brakuje CI pliku “setup.exe”. 

A jak to możliwe, skoro płyta jest “fabrycznie” od microsoftu? Tzn nie nagrywałam obrazu, po prostu dostałam te płyty w pudełku, więc wydaje mi się, że powinny być od razu pod instalacje.

Popatrzę jeszcze w folderach za tym plikiem, bo nie zagłębiałam się w szczegóły…

Skoro płyta fabryczna, to plik “setup.exe” musi być. Może antywirus blokuje Ci ten pliki ? Takie też przypadki znam. Wyłącz antywirusa i sprawdź.

Jak to są fabryczne płytki to napewno są recovery win8,1 na ten komputer.

Na 100% to jest płyta recovery.

Musisz pobrać obraz odpowiedniej wersji Windows i samodzielnie wypalić. Potem możesz instalować.

Znajdziesz go tutaj: http://www writeurl com/publish/9pqb1bhqzzll2fmw6m3g

Za spacje podstaw kropki. I polecam wypalić obraz na płycie DVD ze względu na bezproblemowe botowanie pod efi. Nie wszystkie pendrivy, które przygotujesz do botowania w efi (programem rufus), są widziane przez loader efi. Np: Patriot XT Rage USB 3.0, nie jest widziany przez efi.

No to powiem Wam, że nie spodziewałam się, że będzie to płyta recovery, tym bardziej, że są to 2 płyty (czemu aż 2??) i w dodatku pisze coś w stylu “Windows 8.1 only for Toshiba computers”. A mam jeszcze jedno pytanie. Nie mam naklejki z kluczem na laptopie, na płycie też brak, a wiadomo, podczas instalacji pewnie będzie wołać o aktywację. Mam jedynie klucz (OEM) widoczny w panelu sterowania na (dot. win 7), ale ten chyba nie przejdzie podczas instalacji ósemki… Gdzie mogę go znaleźć??

Z wyłączonym antywirusem również brak pliku setup

Klucz znajduje się w pamięci płyty głównej. Możesz go wyciągnąć. Tu masz wszystko opisane: http://www.makeuseof.com/tag/four-places-find-windows-8-product-key/

Dwie płyty są ze względu na rozmiar obrazu recovery.

W takim razie dostałaś dwie płytki, ale z samym recovery, bez obrazu Windowsa.

Okej, więc wielkie dzięki za uświadomienie. :slight_smile: Myślałam, ze na takich płytkach będzie pisać bykiem recovery czy coś, więc nie podejrzewałam, że na płytkach nie ma systemu.

Więc wypalam ósemkę i spróbuję znaleźć ten klucz.

Jeszcze raz dzięki :slight_smile: