Nie mogę zainstalować Windows 95 na Virtual PC!

(Tux4) #1

Witam. Postanowiłem zainstalować Windows 95 na wirtualnej maszynie. Wszystko idzie na razie dobrze a potem po ponownym uruchomieniu (kiedy to ma być 2 faza instalatora) pisze: "Błąd ochrony systemu Windows. Należy ponownie uruchomić komputer". Da się poprawnie zainstalować Win95 na wirtualnej maszynie?

(Johny) #2

Ile dałeś maszynie pamięci ?,prawdopodobnie system ma problemy z obsłużeniem więcej niż 512 MB ramu,w tamtych czasach to było bardzo dużo pamięci.

(sadaj72) #3

Spróbuj na vmware (player, workstation itd.) i przydziel mniej niż 512MB pamięci na maszynę.

(Tux4) #4

167 MB RAM

(direct39) #5

Jakiś czas temu też instalowałem Win95 na Virtual PC i nawet przy ustawieniu RAM-u na 32 MB wywalało w 2. etapie instalacji "Błąd ochrony systemu Windows...". Nie umiałem tego przeskoczyć, więc dałem sobie spokój, bo instalowałem dla zabawy, ale może teraz ktoś poda rozwiązanie.

(Sokar11) #6

Prawdopodobnie Virtual PC nie wspiera tak starego systemu. Pamiętam że jak kupowałem płytę na 775 to już na kartonie pisało że płyta nie współpracuje z Windows 98.

(Tux4) #7

Jeżeli wspiera Windows 3.1 to dlaczego miałoby nie wspierać Windowsa 95?

EDIT: Dodam że na testowym PC (512 MB RAM) też tak jest...

(mktos) #8

Jestem prawie pewien, że jakiś czas temu instalowałem Windows 95 (OSR2) na Virtual PC 2007 SP1 i działało, bez błędów ochrony żadnych.

Może trzeba spróbować VirtualBox?

(Piotrkijak) #9

To dziwne, bo mnie też zainstalował się ten system bez problemu na Virtual PC.

(Tux4) #10

mktos , i Piotr92 , jakich wersji Virtual PC używacie? Bo ja 2007 SP1

(Piotrkijak) #11

Ja również 2007 SP1. Próbowałeś na Vmware work station.VMware player/Virtual Box?

(Tux4) #12

Nie. A jest jakaś szansa na to że pójdzie?

(sadaj72) #13

Duża, virtualbox nie wspiera win98,95, a na vmware nie ma sterowników do dźwięku, ale sam system na obu emulatorach się uruchamia

(Tux4) #14

Hmm... Piotr92 , normalnie ci się Win95 zainstalował na Virtual PC? W jaki sposób?

(Piotrkijak) #15

Normalnie, utworzyłem maszynę, zabootowałem dyskietkę startową, podzieliłem dysk i sformatowałem, komendą cd przełączyłem sie na napęd i odaliłem instalację komendą setup.

(Tux4) #16

Nie mam obrazu dyskietki startowej...

(Piotrkijak) #17

Możesz pobrać stąd: http://www.bootdisk.com/

(Tux4) #18

W pliku EXE jest obraz?

(Piotrkijak) #19

To jest w formie pliku, który nagrywa pliki na dyskietkę. Jak nie masz flopa, to z tego co się nie mylę można ten plik rozpakować np. winrarem

-- Dodane mniej niż minutę temu --

Tutaj masz poradnik jak zainstalować ten system na VPC: http://forum.idg.pl/windows-95-na-micro ... 55180.html.

(Tux4) #20

Nie rozumiem tego kroku co jest tam opisany:

Czyli nie dla Win95?

A ja nie mam dyskietek...