Nie mogę zainstalować Windows 95 na Virtual PC!

Witam. Postanowiłem zainstalować Windows 95 na wirtualnej maszynie. Wszystko idzie na razie dobrze a potem po ponownym uruchomieniu (kiedy to ma być 2 faza instalatora) pisze: “Błąd ochrony systemu Windows. Należy ponownie uruchomić komputer”. Da się poprawnie zainstalować Win95 na wirtualnej maszynie?

Ile dałeś maszynie pamięci ?,prawdopodobnie system ma problemy z obsłużeniem więcej niż 512 MB ramu,w tamtych czasach to było bardzo dużo pamięci.

Spróbuj na vmware (player, workstation itd.) i przydziel mniej niż 512MB pamięci na maszynę.

167 MB RAM

Jakiś czas temu też instalowałem Win95 na Virtual PC i nawet przy ustawieniu RAM-u na 32 MB wywalało w 2. etapie instalacji “Błąd ochrony systemu Windows…”. Nie umiałem tego przeskoczyć, więc dałem sobie spokój, bo instalowałem dla zabawy, ale może teraz ktoś poda rozwiązanie.

Prawdopodobnie Virtual PC nie wspiera tak starego systemu. Pamiętam że jak kupowałem płytę na 775 to już na kartonie pisało że płyta nie współpracuje z Windows 98.

Jeżeli wspiera Windows 3.1 to dlaczego miałoby nie wspierać Windowsa 95?

EDIT: Dodam że na testowym PC (512 MB RAM) też tak jest…

Jestem prawie pewien, że jakiś czas temu instalowałem Windows 95 (OSR2) na Virtual PC 2007 SP1 i działało, bez błędów ochrony żadnych.

Może trzeba spróbować VirtualBox?

To dziwne, bo mnie też zainstalował się ten system bez problemu na Virtual PC.

mktos , i Piotr92 , jakich wersji Virtual PC używacie? Bo ja 2007 SP1

Ja również 2007 SP1. Próbowałeś na Vmware work station.VMware player/Virtual Box?

Nie. A jest jakaś szansa na to że pójdzie?

Duża, virtualbox nie wspiera win98,95, a na vmware nie ma sterowników do dźwięku, ale sam system na obu emulatorach się uruchamia

Hmm… Piotr92 , normalnie ci się Win95 zainstalował na Virtual PC? W jaki sposób?

Normalnie, utworzyłem maszynę, zabootowałem dyskietkę startową, podzieliłem dysk i sformatowałem, komendą cd przełączyłem sie na napęd i odaliłem instalację komendą setup.

Nie mam obrazu dyskietki startowej…

Możesz pobrać stąd: http://www.bootdisk.com/

W pliku EXE jest obraz?

To jest w formie pliku, który nagrywa pliki na dyskietkę. Jak nie masz flopa, to z tego co się nie mylę można ten plik rozpakować np. winrarem

Dodane mniej niż minutę temu

Tutaj masz poradnik jak zainstalować ten system na VPC: http://forum.idg.pl/windows-95-na-micro … 55180.html.

Nie rozumiem tego kroku co jest tam opisany:

Czyli nie dla Win95?

A ja nie mam dyskietek…