Nie moge zainstalować Windows Vista

Witam mam następujący problem : Kiedy próbuje zainstalować windows vista na początku wszystko jest ok , ale kiedy komp się restartuje ( w trakcie instalacji ) pokazuje sie pulpit wisty i koniec . żeby w ogóle coś zrobić trzeba zresetować całego kompa , trzeba załadować starego xp i wyskakuje komunikat że nie można zainstalować a przed ponownym instalowaniem trzeba odwiedzić jakąś tam stronke ale nic tam nie ma . ps. kiedyś udało mi sie już załadować viste ale byłem zmuszony formatować dysk . Pomocy @ !!

Witaj.

Nieraz tak bywa z aktualizacją lepiej postawić system od nowa. Jak się mocno upierasz to odłącz przed instalką wszystko co niezbędne łącznie z kartami PCI. Może przejdzie jak nie to tylko zbootować z nośnika i czysta instalacja. Pozdrawiam.

Wiesz tak sie składa że próbowałem i tak i tak , to znaczy i z płyty i z dysku , w żadnej metodzie nie wyszło nie mam pojęcia dlaczego tak jest bo kiedyś mi sie udało ją załadować . Więc to chyba nie wina kompa ale nie mam pojęcia

Nie mam potężnego sprzętu ale mojemu kumplowi działa na słabszym procku i na 1gb ramów więc nie rozumiem